آزادی هزار و 254 نفر از زندانیان جرایم مالی غیرعمد استان تهران/ ایجاد زمینه اشتغال برای 185 نفر از مددجویان پس از آزادی

۲۶ آذر ۱۴۰۱ - ۱۵:۱۹:۵۱
کد خبر: ۴۵۵۸۱۲۵
دسته بندی‌: حقوق و قضا ، قضایی
رئیس کل دادگستری استان تهران از آزادی هزار و 254 نفر از زندانیان جرایم مالی غیرعمد با پیگیری‌های قضایی و کمک خیرین خبر داد و گفت: زمینه اشتغال 185 نفر از مددجویان پس از آزادی از زندان فراهم شد.

خبرگزاری میزان- علی القاصی از آزادی هزار و 254 نفر از زندانیان جرایم مالی غیرعمد با پیگیری‌های قضایی و کمک خیرین خبر داد و گفت: با توجه به اینکه «کاهش جمعیت کیفری» و «زندان‌زدایی» از جمله سیاست‌های اصلی دستگاه قضایی در دوره «تحول و تعالی» محسوب می‌شود، بر همین اساس مساعدت به زندانیان جرایم مالی غیرعمد در دستور کار دادگستری کل استان تهران قرار گرفت.

رئیس کل دادگستری استان تهران خاطرنشان کرد: با پیگیری‌های صورت‌گرفته و مساعدت خیرین از ابتدای سال تاکنون زمینه بازگشت به آغوش خانواده و آزادسازی هزار و 254 نفر از زندانیان جرایم مالی غیرعمد فراهم شد.

وی با اشاره به اهمیت مقوله پیشگیری از وقوع جرم و نقش ایجاد اشتغال در جلوگیری از تکرار جرم عنوان کرد: در همین راستا، زمینه اشتغال 185 نفر از مددجویان پس از آزادی از زندان فراهم شد.

القاصی در پایان عنوان کرد: همچنین 750 نفر از مددجویان که از زندان آزاد شده‌اند، برای دریافت تسهیلات اشتغال‌زایی در راستای تبصره 16 قانون بودجه به بانک‌های مربوطه معرفی شده‌اند که اقدامات لازم در این زمینه در دست انجام است.

انتهای پیام/


برچسب ها: القاصی زندانی

ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *