صدور اجازه شفاهی تشکیل شورای حل اختلاف مسائل فرهنگی در استان زنجان توسط رئیس قوه قضاییه

18:00 - 24 آذر 1401
کد خبر: ۴۵۵۶۴۲۶
رئیس قوه قضاییه در جلسه شورای اداری استان زنجان با بیان اینکه، من در همین جلسه اجازه شفاهی تشکیل شورای حل اختلاف مسائل فرهنگی در استان زنجان را صادر می‌کنم و تاکید و اصرار دارم که نه فقط در حوزه مسائل فرهنگی بلکه در همه شئون از ظرفیت‌های مردمی برای صلح و سازش و حل اختلافات استفاده کنید، گفت: در خصوص آن دسته از مسائل و مشکلات استان زنجان که مستقیما به قوه قضاییه مربوط می‌شود من نهایت تلاش خود را به کار خواهم بست تا از همه ظرفیت‌های قانونی موجود در راستای خواست و نظر اجماعی شما استفاده کنم.

خبرگزاری میزان - طبق گزارش مرکز رسانه قوه قضاییه، حجت‌الاسلام والمسلمین محسنی اژه‌ای در جلسه شورای اداری استان زنجان اظهار کرد: باید با مردم صادق باشیم؛ چنانچه به هر دلیلی نمی‌توانیم کاری را انجام دهیم صادقانه با مردم در میان بگذاریم. اگر کاری را نمی‌توانیم انجام دهیم وعده قطعی به مردم ندهیم و چنانچه وعده دادیم و محقق نشد صادقانه به مردم بگوییم و بدانیم که مردم این مشی را بیشتر می‌پسندند.

رئیس دستگاه قضا گفت: اگر همه مسئولان دست در دست دهیم و به هم‌افزایی امکانات و استعدادها و نیروها مبادرت ورزیم و مساعی مشترک و همفکری داشته باشیم، قطعا با همین امکانات و قوانین فعلی می‌توان بسیاری از امور و مسائل را پیش برد.

حجت‌الاسلام والمسلمین محسنی اژه‌ای در ادامه با اشاره به پیشنهاد یکی از مسئولان استان زنجان برای دایر کردن شورای حل اختلاف در حوزه مسائل فرهنگی گفت: من در همین جلسه اجازه شفاهی تشکیل شورای حل اختلاف مسائل فرهنگی در استان زنجان را صادر می‌کنم و تاکید و اصرار دارم که نه فقط در حوزه مسائل فرهنگی بلکه در همه شئون از ظرفیت‌های مردمی برای صلح و سازش و حل اختلافات استفاده کنید.

رئیس عدلیه بیان داشت: اتخاذ تصمیم واحد و قاطع و رسیدن به اجماع و اتفاق نظر از سوی مسئولان استان پیرامون مشکلات و معضلات معتنابه استان امری بسیار حائز اهمیت است؛ امروز در این جلسه بحث ساخت و سازهای غیرمجاز و یا چاه‌های غیرمجاز اراضی کشاورزی از لسان برخی مسئولان استان زنجان مطرح شد، سوال من این است که ما از چه کسی پیش چه کسی گلایه می‌کنیم؟ مگر غیر از این است که همه مسئولان و تصمیم‌گیران استانی در همین جلسه حضور دارند؟ لذا ضرورت دارد پیرامون این قبیل مسائل و مشکلات به یک اجماع نظر برسید و یقین بدانید که من از پیشبرد نظر اجماعی و واحد شما در جلسات سران قوا حمایت می‌کنم.


رئیس قوه قضاییه گفت: فردی می‌گوید چرا با فلان گردن‌کلفت برخورد نمی‌شود؛ خب رئیس قوه قضاییه، استاندار، مسئولان اطلاعاتی و انتظامی در این جلسه حضور دارند، بیایید بگویید گردن‌کلفت کیست؟ جرمش چیست؟ می‌خواهید چه کار کنید؟ همینطور که نمی‌شود حرف زد؛ در جلساتی که مسئولان ذی‌ربط استانی اعم از مسئولان انتظامی و اطلاعاتی و قضایی حضور دارند بگویید به نظرمان این چند فرد به تعبیر خودتان گردن‌کلفت هستند؛ همینجا در این خصوص تصمیم گیری شود.


رئیس قوه قضاییه بیان داشت: در خصوص آن دسته از مسائل و مشکلات استان زنجان که مستقیما به قوه قضاییه مربوط می‌شود نیز من نهایت تلاش خود را به کار خواهم بست تا از همه ظرفیت‌های قانونی موجود در راستای خواست و نظر اجماعی شما استفاده کنم.

رئیس دستگاه قضا در پایان با اشاره به ضرورت الصاق پیوست‌های فرهنگی به تمامی امور بیان داشت: در کنار توجه به موضوعات فرهنگی، نباید از موضوعات اقتصادی نیز غافل شد و چنانچه در شرایط فعلی از مقوله مهمی نظیر حمایت از سرمایه‌گذاری صحیح و رونق تولید و اشتغال غفلت بورزیم بدون شک مشکلات موجود به آسانی مرتفع نخواهد شد.

پیش از سخنان رئیس قوه قضاییه، استاندار و جمعی از مسئولان استان زنجان ضمن بیان مسائل و مشکلات این استان در حوزه‌های تولیدی، اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی، دیدگاه‌ها و نقطه‌نظرات خود را بیان کردند.

انتهای پیام/


برچسب ها: رئیس قوه قضاییه

ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *