تأمین موجودی انواع شیر خشک با سهمیه ۴ تا ۵ قوطی برای هر بیمار

11:10 - 24 آذر 1401
کد خبر: ۴۵۵۵۷۸۵
رئیس اداره شیرخشک رژیمی و غذای ویژه سازمان غذا و دارو گفت: در حال حاضر نظارت جدی بر توزیع و عرضه شیر خشک های رژیمی در سطح داروخانه ها انجام می شود.

خبرگزاری میزان - باشگاه خبرنگاران نوشت: بهادر محمدیان صید گفت: در حال حاضر بازخوانی جلسات تامین برای بررسی میزان تولید و برنامه واردات به سه ماه کاهش پیدا کرده است تا در صورت لزوم پیش بینی ها در زمان مقرر به خوبی انجام شوند.

به گفته وی در حال حاضر نظارت جدی بر توزیع و عرضه شیر خشک های رژیمی در سطح داروخانه ها انجام می شود. دوره های باز خوانی با هدف عدم تاخیر در تامین و ذخیره به موقع شیر خشک های رژیمی با فاصله زمانی کمتری انجام خواهد شد.

او افزود: مطابق با گزارش سامانه زنجیره تامین TTAC تعداد ۱،۰۱۶۲،۲۱۳ قوطی در آبان از انواع شیرخشک رژیمی در کشور توزیع شده اند. الان شیر خشک برای بیماری های مختلف موجود و سهمیه هر بیمار بین چهار تا پنج قوطی است.

محمدیان صید ادامه داد: در حالا حاضر برای واردات و تولید و تامین شیر خشک برندهای مختلفی را مد نظر قرار می دهیم تا در صورت عدم امکان تامین احتمالی برندی به سمت شرکت دیگری جهت تامین شیر خشک مورد نیاز کشور برویم. در حال حاضر با وجود تفاوت برندهای شیر خشک، کاربرد آن ها یکسان است.

انتهای پیام/

خبرگزاری میزان: انتشار مطالب و اخبار تحلیلی سایر رسانه‌های داخلی و خارجی لزوماً به معنای تایید محتوای آن نیست و صرفاً جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه‌ای منتشر می‌شود.


ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *