رؤسای قوه قضائیه وکیل آنلاین مجله حقوقی

۹۵ درصد درخواست‌های مردم در میز ارتباطی دادگستری استان خراسان جنوبی قضایی است

17:34 - 23 آذر 1401
کد خبر: ۴۵۵۵۳۰۲
دسته بندی: حقوق و قضا ، عمومی
مدیرکل دفتر مدیریت عملکرد و بازرسی وزارت دادگستری گفت: بیش از ۹۵ درصد درخواست‌های مردمی در میز ارتباطی دادگستری موضوعات قضایی و حدود پنج درصد تعزیراتی است.

خبرگزاری میزان - هادی محمدی روز چهارشنبه در حاشیه میز ارتباط مردمی در دادگستری خراسان جنوبی افزود: از بدو تشکیل دولت سیزدهم سفرهای استانی شکل گرفت و دور اول سفر تابستان امسال به پایان رسید.

وی گفت: خراسان جنوبی جزو استان‌های نخست دور دوم سفرهای رئیس جمهور است لذا نمایندگان وزرا در استان با مردم دیدار چهره به چهره دارند و مسایل و مشکلات مربوطه را بررسی می‌کنند.

وی با اشاره به هم‌افزایی دستگاه‌ قضایی و دولت در سفرهای استانی اظهارکرد: ما به عنوان خادم مردم همه توان خود را می‌گذاریم تا مشکلات مردم رفع شود.

وی تصریح کرد: وزارت دادگستری تسهیل‌گر و رابط سه قوه است و از دو حیث به عنوان مجریه و رابط دستگاه قضایی در دولت ایفای نقش می‌کند.

محمدی گفت: با توجه به اینکه غالب مراجعه‌کنندگان در سفرهای استانی مشکل قضایی دارند میز خدمت در محل دادگستری‌های استانی برگزار می‌شود و در ارتباط با پرونده‌های دادگستری، درخواست‌های مردم دریافت و مشاوره‌های لازم ارائه می‌شود.

وی ادامه داد: درخواست‌های مربوط به تعزیرات حکومتی نیز به‌صورت آنلاین ثبت شده و موضوع بلافاصله در دستور کار قرار می‌گیرد.

مدیرکل دفتر مدیریت عملکرد و بازرسی وزارت دادگستری میانگین پاسخگویی به درخواست‌های مردمی در حوزه تعزیرات را ۱۰ روز ذکر کرد و گفت: برخی پرونده‌ها در همین دیدارهای چهره‌ به چهره بررسی و دستور لازم صادر می‌شود، برخی پرونده‌ها در صورت نیاز به بررسی بیشتر از طریق سازمان تعزیرات حکومتی مورد بررسی قرار می‌گیرد.

در آستانه دومین سفر رئیس جمهور به خراسان جنوبی برای ثبت و رسیدگی بهتر و بیشتر به مطالبات مردمی، ۲۸ میز ارتباط مردمی در دستگاه‌های اجرایی استان با حضور نمایندگان وزرای مربوطه راه‌اندازی شده است.

همزمان سامانه پاسخگویی مرکز ارتباطات مردمی ریاست جمهوری با شماره تماس ۱۱۱ و فعالیت ۲۰۰ کاربر رایانه‌ای در مرکز استان فعال شده و آماده ثبت درخواست‌ها، پیشنهادها، انتقادات و مشکلات مردم است.

رئیس جمهور در آغاز دور دوم سفرهای استانی به همراه شماری از اعضای هیات دولت روز پنجشنبه هفته جاری (۲۴ آذر ماه) به استان خراسان جنوبی سفر می‌کند و این سفر ۲ روزه است که تا پایان روز جمعه ۲۵ آذر ماه ادامه خواهد داشت.

انتهای پیام/


برچسب ها: میز خدمت

ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *