فرزندخواندگی خارج از نوبت برای خانواد‌ه‌های متقاضی کودکان معلول

14:23 - 23 آذر 1401
کد خبر: ۴۵۵۵۰۱۹
مدیرکل کودکان و نوجوانان سازمان بهزیستی کشور از فرزندخواندگی خارج از نوبت برای خانواد‌ه‌های متقاضی کودکان معلول خبر داد.

خبرگزاری میزان _ تسنیم نوشت: سعید بابایی، مدیرکل کودکان و نوجوانان سازمان بهزیستی کشور با بیان اینکه حدود یک هزار کودک دارای معلولیت یا نیازمند درمان زیر 16 سال در مراکز بهزیستی به‌سرمی‌برند که بی‌سرپرست یا فاقد سرپرست مؤثرند، اظهار کرد: خانواده‌های متقاضی این کودکان خارج از نوبت در اولویت قرار می‌گیرند.

وی تصریح کرد: معمولا خانواده‌هایی به سمت پذیرش این کودکان می‌روند که آمادگی بیشتری نسبت به سایر خانواده‌ها دارند. بعضی از این کودکان علاوه بر نیاز مالی برای درمان، نیاز به توجه ویژه والدین دارند.

بابایی با اشاره به فرزندخواندگی کودک دارای معلولیت یا نیازمند درمان ادامه داد: سال گذشته حدود 200 خانواده و امسال بالغ بر 100 خانواده اقدام به پذیرش این کودکان که بعضاً دارای اختلال اتیسم، HIV، هپاتیت و فلج مغزی بودند، کردند.

مدیرکل کودکان و نوجوانان سازمان بهزیستی کشور خاطرنشان کرد: در برخی از این فرزندخواندگی‌ها دیده می‌شود که کودک پس از ورود به خانواده، مراحل درمان را سریع‌تر طی می‌کند و شرایط بهتری پیدا می‌کند.

انتهای پیام/

خبرگزاری میزان: انتشار مطالب و اخبار تحلیلی سایر رسانه‌های داخلی و خارجی لزوماً به معنای تایید محتوای آن نیست و صرفاً جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه‌ای منتشر می‌شود.



ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *