دیدار رئیس سازمان بازرسی کل کشور با ایگور کراسنوف دادستان کل فدراسیون روسیه

۲۳ آذر ۱۴۰۱ - ۱۲:۱۲:۰۲
کد خبر: ۴۵۵۴۸۳۴
رئیس سازمان بازرسی کل کشور با ایگور کراسنوف دادستان کل فدراسیون روسیه دیدار و گفت‌وگو کرد.

خبرگزاری میزان - ذبیح الله خداییان رئیس سازمان بازرسی کل کشور صبح امروز با ایگور کراسنوف دادستان کل فدراسیون روسیه دیدار و گفت‌وگو کرد.

در ابتدای این دیدار رئیس سازمان بازرسی کل کشور ضمن خوشامدگویی به دادستان کل روسیه و هیئت همراه اظهار کرد: از بستر اینگونه تعاملات و بهره برداری آگاهانه از تجربیات مشترک در راه مقابله با جراید و نظارت بر حسن اجرای قوانین زمینه هم افزایی دانش و بینش جمعی با مصادیق مهم و محوری نظارت ،بازرسی و قضایی میان دو کشور فراهم می‌شود.

وی افزود: روابط دو کشور ایران و روسیه در ابعاد راهبردی با شتاب در حال پیشرفت و توسعه است به طوری که نتایج این همکاری های مشترک در سطوح منطقه ای و بین المللی قابل مشاهده است.

رئیس سازمان بازرسی کل کشور گفت: اثرات و نتایج این ارتباطات گسترده به زودی برای شهروندان هر دو کشور ملموس می‌شود.

وی در ادامه گفت: موقعیت ممتاز دوکشور در ابعاد جغرافیایی، جمعیتی، اقتصادی، سیاسی، امنیتی و فرهنگی حسب روابط عالی آن ها فرصتی استثنایی برای تبادل تجربیات، اطلاعات و همکاری در زمینه های مختلف سیاسی، اقتصادی، اجتماعی و سایر زمینه ها است.

رئیس سازمان بازرسی کل کشور بیان کرد: خوشبختانه در کنار همکاری در سایر زمینه ها همکاری در ابعاد مختلف قضایی، نظارت بازرسی و بازرسی برحسن اجرای قوانین نیز رو به رشد است.

خداییان اظهار کرد:معتقدم همکاری قضایی و نظارتی بین دو کشور در بعد نظارت برحسن اجرای قوانین در کشورها و همکاری قضایی زمینه و بستر همکاری در سایر زمینه ها را نیز فراهم می‌کند همچنین زمینه ارتقا امنیت برای شهروندان در هر دو کشور را فراهم می‌کند.

رئیس سازمان بازرسی کل کشور بیان کرد: شهروندان هر دو کشور اعم از بازرگانان و تجار باید مطمئن باشند اگر حقی از آنها تضییع شود دستگاه قضایی هر دو کشور از آنها حمایت می‌کند که این زمینه همکاری و فعالیت بیشتر را نیز فراهم می‌کند.

وی افزود: امروز اولین گام اساسی برای پیمودن این مسیر مشترک فراهم شده است به طوری که سازمان بازرسی کل کشور جمهوری اسلامی ایران و دادستانی کل فدراسیون روسیه با امضاء یادداشت تفاهم همکاری مشترک در آستانه رقم زدن فصلی جدید از گسترش دیپلماسی قضایی و نظارتی میان دو کشور هستند.

وی بیان کرد: آمادگی داریم اگر اتباع روسیه در ایران از نقض قانون شکایت داشته باشند احقاق حق کنیم و امیدوارم این همکاری را دادستان کل فدراسیون روسیه با اتباع ایرانی در روسیه داشته باشند تا با انعقاد این تفاهم نامه زمینه همکاری فراهم شود.

یادداشت تفاهم نامه همکاری سازمان بازرسی کل کشور جمهوری اسلامی ایران و دادستانی کل فدراسیون روسیه در این دیدار امضاء شد.

در ادامه این دیدار ایگور کراسنوف دادستان کل فدراسیون روسیه ضمن ابراز خرسندی از حضور در ایران و دیدار با رئیس سازمان بازرسی کل کشور در تهران اظهار کرد: بعد از حضور رئیس سازمان بازرسی کل کشور در مسکو یادداشت تفاهم نامه همکاری دو سازمان در مدت کوتاه سه هفته ای آماده امضاء شد.

وی افزود: این موضوع تایید می‌کند که سازمان بازرسی کل کشور و دادستانی کل فدراسیون روسیه خواهان گفت وگو و توسعه تماس ها در محور های مهم برای هر دو کشور هستند همه موارد در پیش‌نویس یادداشت تفاهم در نظر گرفته شده است.

ایگور کراسنوف بیان کرد: موضوع حقوق و آزادی بشر، نظارت بر حسن اجرای قوانین کشور از جمله در حوزه مقابله با فساد و… برای هر دو طرف مهم است.

وی در ادامه گفت: لازم به ذکر است در دیدار با دادستان کل کشور نیز اظهار کردم که به حضور سازمان بازرسی کل کشور در برنامه های آتی روسیه و ایران علاقه مند هستم و اطمینان دارم این اقدام مطلوبیت برنامه ها را افزایش داده و به نفع هر دو کشور خواهد بود.

دادستان کل فدراسیون روسیه اظهار کرد:مقرر شده است سال آینده در چهارچوب سند همکاری میان دادسراهای کل روسیه و ایران میز گرد در خصوص مقابله با پدیده های اخلال گرایی و تروریسم برگزار کنیم.

وی در ادامه گفت: باتوجه به رویداد های حاضر در صحنه جهانی معتقدم این موضوع بسیار اهمیت دارد به ویژه برای کشور هایی که حاکمیت را یکی از بالاترین ارزش ها می‌دانند.

دادستان کل فدراسیون روسیه اظهار کرد:امیدوارم نمایندگان سازمان بازرسی کل کشور در برنامه های بعدی حضور داشته باشند تا با یکدیگر ابعاد حقوقی و جزایی این قبیل موارد را بررسی کنیم همچنین تجربیاتمان را در حوزه نظارت بر اجرای قوانین مربوطه به اشتراک بگذاریم.

دادستان کل فدراسیون روسیه بیان کرد: گفت و گو شفاف با شما بسیار ارزشمند است و امیدوارم روابط بین سازمان ها توسعه پیدا کند و برای هر دو طرف مفید باشد.

انتهای پیام/ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *