قاچاق بیش از 2 میلیون یورو از طریق شرکت‌های صوری/ کیفرخواست متهمان صادر شد

14:38 - 22 آذر 1401
کد خبر: ۴۵۵۳۵۸۵
دسته بندی: حقوق و قضا ، قضایی
دادستان تهران در خصوص یکی از شبکه‌های قاچاق ارز در کشور گفت: بعد از اتمام تحقیقات دادسرا، پرونده پنج متهم اقتصادی که با خرید و فروش کارت بازرگانی و معامله با شرکت‎های صوری حدود دو میلیون و 400 هزار یورو ارز دولتی را قاچاق کرده بودند، به دادگاه ارسال شد.

خبرگزاری میزان - علی صالحی با اشاره به صدور کیفرخواست پرونده در دادسرای جرایم اقتصادی تهران اظهار کرد: دلالان ارزی با اغوای یک راننده تاکسی در شهرستان بهار همدان، از او می‌خواهند به عنوان مدیرعامل یک شرکت بازرگانی، کارت بازرگانی بگیرد و این کارت را در عوض دریافت مبلغ  45 میلیون تومان در اختیار آن‌‎ها قرار دهد.

وی افزود: اعضای شبکه قاچاق ارز به نام یک شرکت بازرگانی در سال 97 با استفاده از کارت بازرگانی خریداری شده، پنج فقره حواله ارزی به ارزش 2 میلیون و 395 هزار و 860 یورو جهت واردات کالاهای اساسی با مهلت قانونی کمتر از یک ماه از یک بانک دریافت می‌کنند اما با گذشت بیش از چهارسال، هیچ کالایی وارد کشور نکرده‌اند.

بیشتربخوانید

دادستان تهران: دو نفر به اتهام اخلال در نظام دارویی بازداشت شدند

دادستان تهران ادامه داد: ارزهای دریافت شده تحت پوشش معامله برای واردات عدس به حساب یک شرکت خارجی در کشور امارات واریز شده که بر اساس تحقیقات به عمل آمده این شرکت صوری و متعلق به یکی از محکومان اقتصادی است.

وی افزود: با عنایت به اینکه متهمان پرونده بدون اینکه قصد واردات کالاهای اساسی داشته باشند، ارز دولتی را دریافت و با فروش آن در بازارهای قاچاق ارز سود نامشروع قابل توجهی تحصیل کرده‌اند، در کیفرخواست صادره برای متهمان پرونده و اعضای شبکه قاچاق ارز، درخواست اعمال مجازات اخلال کلان در نظام ارزی و پولی شده است.

انتهای پیام/ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *