رؤسای قوه قضائیه وکیل آنلاین مجله حقوقی

هدف‌گذاری شهرداری تهران برای صدور ۲۰ هزار پروانه ساخت در سال آینده

13:05 - 22 آذر 1401
کد خبر: ۴۵۵۳۵۴۱
معاون شهرسازی و معماری شهرداری تهران گفت: ما می خواهیم صدور پروانه ساخت را از پنج هزار به ۱۰ هزار فقره و سال آینده به ۲۰ هزار فقره افزایش دهیم.

خبرگزاری میزان - به گزارش پایگاه خبری شهر، حمیدرضا صارمی در یکصد و چهاردهمین جلسه شورای اسلامی شهر تهران در جریان بررسی استفساریه شهردار تهران در خصوص "تبصره دوم اصلاحیه نحوه اخذ مطالبات حوزه شهرسازی شهرداری تهران" با بیان اینکه استفساریه در راستای تکمیل لایحه بوده است، اظهار کرد: این موضوع برای جبران کمبود صدور پروانه بوده و با لایحه ای که تصویب شد شور و نشاطی در ساخت و ساز پایتخت شکل گرفت. هر فیشی صادر شود، سیستمی است و اعضای شورا ماده ۱۰۰ و جرائم درختان را به درستی لغو کردند، اما در نظارت فنی روا داری است.

معاون شهرسازی و معماری شهرداری تهران اضافه کرد: ما به هر علی الحسابی این مبلغ را اعمال نمی کنیم. مردم اقدام کردند و هنوز استعلام آنها از اداره ثبت به دست آنها نرسیده، لذا اعلام شده که علی الحساب پرداخت کنند. کمیسیون ماده پنج رانت نیست بلکه تغییرات طرح تفصیلی است.

وی با بیان اینکه از ۳۱ نهاد استعلام دریافت می شود، تصریح کرد: فرد در فرآیند قرار می گیرد و کل فیش را به او ارائه می کنیم. وقتی فیش صادر می شود، به کمیته ها و سازمان ها ارائه خواهد شد که این فرآیند زمان بر است؛ هر علی الحسابی مشمول نمی شود و هدف این است که مردم وارد ساخت و ساز شوند و قطعاً سال آینده با مشکل روبه‌رو نخواهند شد.

صارمی افزود: می خواهیم پروانه ساخت را از پنج هزار به ۱۰ هزار فقره و سال آینده به ۲۰ هزار فقره افزایش دهیم؛ ما بخشی از مبلغ را در فیش دریافت نمی کنیم، بلکه کل مبلغ را دریافت خواهیم کرد؛ متأسفانه هنوز زمان صدور پروانه کاهش پیدا نکرده اما در هر صورت استفساریه برای این است که مردم بیایند و بتوانند عوارض خود را پرداخت کنند و با این مواجه نشوند که تخفیف به علی الحساب تعلق پیدا نمی کند.

انتهای پیام/


ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *