وزارت اقتصاد: خلف وعده شرکت‌ها، پرداخت سود سهام عدالت را به تأخیر انداخت

12:09 - 22 آذر 1401
کد خبر: ۴۵۵۳۴۰۱
دسته بندی: اقتصاد ، عمومی
وزارت اقتصاد در واکنش به تأخیر در زمان پرداخت سود سهام عدالت، خلف وعده شرکت‌ها را عامل این تاخیر اعلام کرده است.

خبرگزاری میزان- همزمان با تأخیر در وعده‌های مسئولان در زمان واریز سود سهام عدالت و اعلام زمان‌های مختلف، وزارت اقتصاد با تأکید براینکه دولت سیزدهم با جدیت به دنبال حمایت از دهک‌های پایین جامعه است و پرداخت سود سهام عدالت را پیگیری می‌کند، اعلام کرد: خلف وعده شرکت ها، پرداخت سود سهام عدالت را به تأخیر انداخت.

در توضیحات وزارت اقتصاد آمده است که فلسفه اختصاص سهام عدالت به اقشار کم درآمد جامعه توانمند کردن دهک های پایین جامعه بود بر این اساس بخش زیادی از افراد جامعه که تمکن مالی نداشتند سهامدار شدند.

دولت سیزدهم نیز حمایت از بخش آسیب پذیر را همچنان ادامه داد و حتی برای اختصاص سهام عدالت به افراد جامانده نیز اقداماتی را انجام داده که در حال به نتیجه رسیدن است.

درباره پرداخت سود سهام عدالت همان طور که رئیس سازمان خصوصی اعلام کرده بود مقرر شده بود که پایان آذرماه بخش نخست این سود به حساب سهامداران واریز شود اما در این بین برخی مشکلات موجب شد تا این زمان کمی با تغییر همراه شود.

بیشتر بخوانید:

رئیس سازمان خصوصی سازی: سود سهام عدالت ۲ برابر می‌شود

اصلی ترین مشکل در واریز سود سهام عدالت به خلف وعده و تخلف شرکت های سهام عدالتی بر می گردد که سود خود را واریز نکرده اند. این در حالی است که شرکت های بورسی موظف هستند پس از برگزاری مجمع در یک بازه زمانی مشخص سودها را به حساب سپرده گذاری مرکزی واریز کنند اما در حال حاضر اکثر شرکت ها از این اقدام خودداری کرده اند.

بر این اساس سازمان بورس به عنوان متولی بازار سرمایه پیگیر واریز سود سهامداران از این شرکت ها است تا در سریعترین زمان ممکن به حساب سهامداران واریز شود و در صورت تخلف، اسامی آنها اعلام و با شرکت های متخلف برخورد می کند.

انتهای پیام/ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *