447 هکتار از اراضی ملی با پیگیری‌های دادستانی استان آذربایجان شرقی به بیت المال بازگشت

11:00 - 22 آذر 1401
کد خبر: ۴۵۵۳۲۱۹
دسته بندی: حقوق و قضا ، قضایی
دادستان مرکز استان آذربایجان شرقی و دبیر شورای حفاظت از اراضی ملی و منابع طبیعی دادگستری استان از بازگشت 447 هکتار از اراضی ملی به بیت المال خبر داد.

خبرگزاری میزان - بابک محبوب علیلو اظهار کرد: به منظور مقابله با پدیده زمین خواری و حفظ حقوق بیت المال در امور اراضی و صیانت از منابع طبیعی و ملی کشور، دستگاه قضایی بدون اغماض با افرادی که بدون مجوز قانونی اقدام به تخریب، تصرف و تجاوز به اراضی و املاک دولتی و عمومی کنند و نیز در بستر رودخانه ها، اراضی ساحلی و حریم قانونی رودخانه ها اقدام به ساخت وسازهای غیرمجاز کنند، به طور قاطع وقانونی برخورد می کند.

دبیر شورای حفاظت از اراضی ملی و منابع طبیعی دادگستری استان ادامه داد : طی 8 ماه ابتدایی سال 1401، حدود 447 هکتار از اراضی ملی به ارزش 332 میلیارد و 91 میلیون و 561 هزار و 332 ریال تصرف، خلع ید و به دولت اعاده شده است.

دادستان مرکز استان آذربایجان شرقی با تأکید بر اینکه دستگاه های متولی باید با اعمال نظارت به موقع مانع از ساخت و سازهای غیرمجاز و غیرقانونی شوند، افزود: میزان بازگشتی مطالبات و استیفاء هرنوع حقوق عمومی و نیز میزان اراضی که به دولت اعاده شده است. و کل استیفاء مطالبات عمومی در 8 ماه ابتدایی سال 1401 را در مجموع به میزان 497 میلیارد و 254 میلیون و 657 هزار و 75 ریال عنوان کرد.

انتهای پیام/



ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *