استقبال از پویش «کتاب در حرکت»

10:13 - 22 آذر 1401
کد خبر: ۴۵۵۳۰۸۵
دسته بندی: فرهنگی ، عمومی
مراکز مختلف دانشگاهی و فرهنگی در کشور با استقبال از پویش «کتاب در حرکت» که به همّت سازمان اسناد و کتابخانه ملّی ایران هر ساله در هفته کتاب برگزار می شود، خواستار تداوم این پویش کتابخوانی در طول سال شدند.

خبرگزاری میزان - روابط عمومی سازمان اسناد و کتابخانه ملّی ایران، معاونت کتابخانه ملّی با اعلام استقبال علاقمندان به کتاب و کتابخوانی از طرح پویش «کتاب در حرکت» که همزمان با سی امین دوره هفته کتاب در محلّ کتابخانه ملّی ایران و برخی مراکز فرهنگی و دانشگاهی کشور برگزار شد، از درخواست برخی مراکز فرهنگی و دانشگاهی برای تداوم این پویش کتابخوانی در طول سال خبر داد.

طرح پویش «کتاب در حرکت» از آبان سال 1399 و همزمان با هفته کتاب کار خود را آغاز کرد که به دلیل استقبال از این پویش، برگزاری آن تاکنون ادامه داشته است. در همین راستا کتابخانه مرکزی و مرکز اسناد دانشگاه تهران در فعالیت مشترکی که در سی امین دوره هفته کتاب با سازمان اسناد و کتابخانه ملّی ایران داشته است؛ خواستار تداوم این پویش در طول سال به خصوص در طول سال تحصیلی بصورت دو ماه یکبار شد.

هدف از برگزاری پویش «کتاب در حرکت» دسترسی آسان هموطنان در نقاط مختلف کشور به منابع کتابی مورد نیاز است. از همین رو هموطنان در تهران و مراکز استانی سازمان اسناد و کتابخانه ملّی ایران می توانند کتاب های مازاد خود را به کتابخانه ملّی اهدا کنند. پس از تطابق منابع دریافتی با موجودی کتابخانه ملّی، آن دسته از منابع که مورد نیاز کتابخانه است برای نگهداری دائمی به مخازن سازمان ارسال می شود و مازاد آن از طریق اهدای مجدد وارد چرخه اطلاع رسانی می شود.

تکمیل مجموعه مخازن کتابخانه ملّی ایران و دسترسی مردم به کتاب های اهدایی و ایجاد فرصت مطالعه برای هموطنان در سراسر کشور، از جمله نتایج پویش «کتاب در حرکت» است.

پویش «کتاب در حرکت» همزمان با سی امین دوره هفته کتاب در سال جاری آغاز شد و علاوه بر دانشجویان و استادان در کتابخانه‌های مرکزی دانشگاه‌های تهران، این پویش در دانشگاه کردستان، دانشگاه آزاد اسلامی در شهر ساری، دبستان نبوت و دبیرستان ماندگار البرز،‌ کتابخانه شاهد هادی نقی‌پور در روستایی در مازندران و کودکان ساکن در منطقه کوره‌های آجر‌پزی در جنوب تهران ادامه پیدا کرد.

علاوه بر دانشگاه ها این پویش به میان خانواده ها آمد و در یک مجتمع مسکونی با 427 خانوار در منطقه 22 تهران نیز برگزار شد.

لازم به توضیح است در سال جاری حدود 15 هزار نسخه منبع کتابی و غیر کتابی به پویش «کتاب در حرکت» اختصاص داده شد.

انتهای پیام/


برچسب ها: کتاب در حرکت

ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *