قلیچ: زمان خوبی برای تغییر سرمربی تیم ملی نیست/ دربی دیگر آن جذابیت و حساسیت را ندارد

۲۶ آذر ۱۴۰۱ - ۰۱:۰۷:۵۸
کد خبر: ۴۵۵۲۳۵۵
دسته بندی‌: ورزشی ، عمومی
پیشکسوت فوتبال گفت: در دیدار با آمریکا کی‌روش در چیدمان ترکیب و گذاشتن بازیکنان خوبش اشتباهات زیادی داشت.

وحید قلیچ در گفت‌وگو با میزان، با بیان این مطلب که کارلوس کی‌روش در جام جهانی ۲۰۲۲ بهتر از مربیان دیگر کار کرد و با حمایت از تاکتیک‌های این مربی، اظهار داشت: کی‌روش در جام جهانی بد کار نکرد بلکه تیم‌های گروه ایران بسیار خوب کار کرده بودند و شناخت خوبی از بازی ایران پیدا کرده بودند. کی‌روش مربی است که هر کس در سیستم اداره تیمش نمی‌تواند هر کاری دوست دارد انجام بدهد و در کل به نظم تیمی بسیار اهمیت می‌دهد.

وی در مورد چند اشتباه کی‌روش در انتخاب و چینش بازیکنان حاضر در رقابت‌های جام جهانی، یادآور شد: یک کار کی‌روش در اعلام لیست اسامی تیم ملی برای حضور در جام جهانی جالب نبود و به جای بازیکنان مسن و پا به سن گذاشته باید 7-8 بازیکن جوان را به قطر می‌برد. حتی این بازیکنان جوان روی نیمکت نشسته بودند، حداقل در محیط رقابت‌های بزرگی همچون جام جهانی، یک مورد کوچک را تجربه می‌کردند تا برای آینده فوتبال ایران موثر باشند. بازیکن پا به سن گذاشته دیگر اشباع شده و از نظر مالی و ترانسفر به تیم‌های اروپایی بی‌انگیزه است. به طور حتم جوانگرایی همیشه جواب می‌دهد که با آینده‌نگری می‌توانید به خوبی پشتوانه‌سازی کنید.

*کی‌روش در چیدمان و ترکیب تیمش اشتباهات زیادی داشت

پیشکسوت فوتبال در ادامه اضافه کرد: در دیدار با آمریکا کی‌روش در چیدمان ترکیب و گذاشتن بازیکنان خوبش اشتباهات زیادی داشت. کنعانی‌زادگان در خط دفاع یکی از بهترین‌ها بود و باید از او در جام جهانی استفاده می‌کرد. او در رقابت‌های مقدماتی جام جهانی در قاره آسیا عملکرد مناسب و بهتری از سایرین داشت. باید در بازی سوم مقابل آمریکا هم سیدحسین حسینی بازی می‌کرد. گلی که بیرانوند دریافت کرد کمی با ترس بیرون آمد. در بازی با ولز حسینی خوب کار کرد و چه نیازی بود که در دیدار با آمریکا دوباره بیرانوند دورن دروازه بایستد. همچنین وقتی روزبه چشمی در بازی با ولز بهترین بازیکن زمین می‌شود چرا در بازی با آمریکا از او استفاده نشد؟

وی در پاسخ به این سوال که آیا باید سرمربی تیم ملی تغییر کند، عنوان کرد: در این مدت کم که به رقابت‌های جام ملت‌های آسیا باقی مانده است، نمی‌شود یک مربی خارجی آورد. بر همین اساس باید بعد از مسابقات یک مربی بیاورند. در جام ملت‌ها نمی‌شود مقابل تیم‌هایی همچون ژاپن، کره جنوبی، عربستان و استرالیا ایستاد و قهرمان شد، کار سختی خواهد بود. در ادامه نیز مربی که وارد فوتبال ایران می‌شود با برنامه‌ریزی بلند مدت کار اصولی انجام دهد.

*فدراسیون فوتبال به حرف پیشکسوتان اهمیت نمی‌دهد

کارشناس فوتبال با اشاره به اینکه فدراسیون نشین‌ها برای پیشرفت ورزش دلسوز نیستند، تصریح کرد: فدراسیون فوتبال زیاد به حرف پیشکسوتان اهمیت نمی‌دهد باید خاک خورده‌های این ورزش در جریان و بطن کار باشند، چون تجربیات زیادی در آن رشته ورزشی به دست آوردند ولی فدراسیون کار خودش را انجام می‌دهد. سال‌های زیادی است که دیگر به توصیه‌های دلسوزان ورزش اهمیت داده نمی‌شود.

قلیچ در پایان درباره دربی 29 آذر ماه خاطرنشان کرد: دیگر بازی‌های دربی آن حساسیت و جذابیت را برای مردم ندارد، از طرف دیگر این بازی بدون تماشاگر شده است و فقط تلویزیون پخش می‌کند. در سال‌های گذشته بازیکنان و مربیان برای یکدیگر کری می‌خواندند و ۲ هفته قبل از دربی همه منتظر برگزاری این دیدار بودند ولی هم اکنون دیگر آن هیاهو وجود ندارد و انگیزه‌ای برای بازیکنان باقی نمانده است.

انتهای پیام/ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *