کتاب «طرح کلی اندیشه اسلامی در قرآن» راهی ترکیه شد

15:21 - 21 آذر 1401
کد خبر: ۴۵۵۲۳۴۲
دسته بندی: فرهنگی ، عمومی
کتاب «طرح کلی اندیشه اسلامی در قرآن» پنجمین اثر مکتوب مقام معظم رهبری برای ترجمه به زبان ترکی استانبولی راهی ترکیه شد.

خبرگزاری میزان - طبق اعلام روابط عمومی سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی، براساس توافق و عقد قرارداد همکاری بین مرکز ساماندهی ترجمه و نشر معارف اسلامی و علوم انسانی و انتشارات اونسوز ترکیه در سی‌ونهمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب استانبول، کتاب «طرح کلی اندیشه اسلامی در قرآن» توسط ناشر یاد شده به زبان ترکی استانبولی، ترجمه و منتشر خواهد شد.

کتاب «طرح کلی اندیشه اسلامی در قرآن» پنجمین اثر مکتوب مقام معظم رهبری (مدظله العالی) و حاصل سلسله نشست های ایشان در ماه رمضان سال ۱۳۵۳ در مسجد امام حسن مجتبی (ع) شهر مشهد است که در آن اصول و پایه‌ های فکری اسلام در خلال آیات قرآن کریم مطرح شده است و در اثر شناخت این اصول، طرح کلی از دین به صورت یک ایدئولوژی کامل ارائه می‌ شود.

این کتاب که قبل از انقلاب اسلامی در سال ۱۳۵۴ به چاپ رسیده است به دلیل برخورداری از ویژگی‌ های خاص از قبیل ارائه نمایی کلی از اندیشه اسلامی به همه جهانیان و یکایک انسانها، چه موحد و چه غیر موحد، مورد خطاب واقع کردن همگان با هر ایده و تفکری، توجه ویژه به درد اصلی جوامع بشری و مسلمان‌ ها، وحدت آفرین بودن مباحث آن برای امت اسلامی، آموزش شیوه تدبر و تعمق در قرآن به مخاطبان و ... مورد توجه برخی از روشنگران واقع شده است .

این قرارداد همکاری که با نظارت نمایندگی فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در استانبول امضاء شد، در ادامه نیز با همراهی این مجموعه فرهنگی عملیاتی خواهد شد.

بنابر این گزارش، نمایشگاه بین‌ المللی کتاب استانبول‬‬‬‬‬‬ پس از سه سال وقفه با شعار «دنیای جادویی کتاب» با حضور ناشرانی از کشور‌های جمهوری اسلامی ایران، آلمان، امارات عربی متحده، رومانی و ... آغاز به کار کرد.

مرکز ساماندهی ترجمه و نشر معارف اسلامی و علوم انسانی نیز در این دوره از نمایشگاه در غرفه جمهوری اسلامی ایران حضور دارد. معرفی طرح گرنت، طرح تاپ و پرداختن به آموزش زبان فارسی از جمله برنامه‌ های غرفه ایران است. ‬‬‬‬‬

انتهای پیام/



ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *