رؤسای قوه قضائیه وکیل آنلاین مجله حقوقی

تجارت ایران و تاجیکستان در سال جاری 190 درصد رشد کرد

13:26 - 21 آذر 1401
کد خبر: ۴۵۵۲۱۵۰
دسته بندی: اقتصاد ، عمومی
سخنگوی گمرک ایران گفت: تجارت 2 کشور ایران و تاجیکستان در ۸ ماهه‌ی امسال به بیش از ۱۴۰ میلیون دلار رسید، که نسبت به مدت مشابه پارسال ۱۵۱ درصد در وزن و ۱۹۰ درصد در ارزش رشد داشت.

خبرگزاری میزان _ مرتضی عمادی، سخنگوی گمرک ایران در رابطه با میزان حجم مبادلات تجاری ایران با تاجیکستان گفت: حجم کل مبادلات تجاری دو کشور در هشت ماهه سال جاری از لحاظ وزنی ۱۴۶ هزار و ۵۳۱ تن کالا و از لحاظ ارزشی به ۱۴۰ میلیون و ۴۹۸ هزارو ۴۵۵ دلار رسیده است.

وی با اشاره به آمار سال گذشته اعلام کرد: کل مبادلات تجاری هشت ماهه سال جاری در مقایسه با مدت مشابه سال قبل از لحاظ وزنی ۱۵۱ درصد و از لحاظ ارزشی ۱۹۰ درصد افزایش داشت.

سخنگوی گمرک با بیان اینکه میزان صادرات کالا‌های ایرانی به مقصد تاجیکستان از لحاظ وزن ۱۳۰ هزار و ۶۹ تن کالا به ارزش ۹۳ میلیون و صد هزار و ۸۲۶ دلار بوده است، گفت: مواد پتروشیمی، پشم شیشه، انواع خشکبار، انواع خوراک آبزیان، انواع محصولات کشاورزی و باغبانی از جمله کالا‌های صادر شده بودند.

سخنگوی گمرک در پایان اظهار کرد: پنبه حلاجی نشده، پیله کرم ابریشم، نخ یک‌لا از‌ مهم‌ترین اقلام وارد شده از تاجیکستان به کشورمان بودند.

انتهای پیام/


برچسب ها: اقتصاد تجارت

ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *