واکنش سخنگوی وزارت امور خارجه به اقدام استرالیا در اعمال تحریم علیه برخی افراد و نهادهای ایران

۱۹ آذر ۱۴۰۱ - ۱۸:۳۰:۰۶
کد خبر: ۴۵۴۹۸۶۳
سخنگوی وزارت امور خارجه در پیامی اقدام دولت استرالیا در اعمال تحریم علیه برخی افراد و ایران را محکوم کرد.

خبرگزاری میزان_ ناصر کنعانی سخنگوی وزارت امور خارجه اقدام دولت استرالیا در اعمال تحریم علیه برخی افراد و نهادهای جمهوری اسلامی ایران را محکوم کرد و افزود: اقدام استرالیا مصداق مداخله در امور داخلی ایران و تحریک و ترویج خشونت و نفرت پراکنی است.

سخنگوی وزارت امور خارجه گفت: اقدام جدید ضدایرانی استرالیا در حالی صورت گرفت که دولت این کشور سالهاست بطور سازمان یافته حقوق اولیه بومیان استرالیا، زندانیان و پناهجویان را نقض کرده و همچنین به عناصری از گروه‌های تروریستی و تجزیه طلب ضدایرانی پناه داده است.

کنعانی با اشاره به اینکه در یک دهه گذشته سازمان های بین المللی گزارش های مستند متعددی در زمینه نقض حقوق بشر در استرالیا منتشر کرده اند، افزود:اخیرا نیز این کشور با جلوگیری از ورود هیأت کمیته پیشگیری از شکنجه برای بازدید از بازداشتگاه های پناهجویان در این کشور، تعهدات حقوق بشری خود را نقض کرده تا رفتار غیرانسانی آن با پناهجویان همچنان پنهان بماند.

سخنگوی وزارت امور خارجه با یادآوری تعهدات بین‌المللی استرالیا در زمینه مبارزه با تروریسم، نفرت پراکنی و رعایت حقوق بشر، سابقه حقوق بشری استرالیا را تاریک و شایسته توجه و واکنش بين‌المللی دانست.

انتهای پیام/ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *