بازدید معاون حقوق عامه دادستان کل کشور از پروژه‌های صنعتی منطقه ویژه اقتصادی انرژی پارس

۱۹ آذر ۱۴۰۱ - ۱۱:۰۴:۵۹
کد خبر: ۴۵۴۹۰۶۴
دسته بندی‌: حقوق و قضا ، قضایی
معاون دادستان کل کشور و هیئت همراه از پالایشگاه سوم گازی مستقر در عسلویه، مجتمع بندری پارس و همچنین انبار مکانیزه گوگرد بازدید کردند.

خبرگزاری میزان - غلامعباس ترکی معاون دادستان کل کشور و هیئت همراه از پالایشگاه سوم گازی مستقر در عسلویه، مجتمع بندری پارس و همچنین انبار مکانیزه گوگرد بازدید کردند.

در این بازدیدها که رئیس کل دادگستری استان بوشهر و دادستان مرکز استان معاون قضایی دادستان کل کشور را همراهی می کردند ترکی ضمن دیدار با مسئولان و کارکنان این مراکز صنعتی از نزدیک در جریان توسعه، بهره برداری و صادرات فرآورده‌های صنعتی و محصولات پتروشیمی قرار گرفت.

ترکی در این  بازدید بر رعایت قوانین و مقررات زیست محیطی  تاکید کرد و افزود: کلیه شرکت‌های منطقه می‌بایست به مسئولیت اجتماعی خود خصوصاً در موضوع آلودگی زیست محیطی و پسماندهای صنعتی توجه بیشتر کنند و در این خصوص مسئولین امر حتما باید اهتمام ویژه داشته باشند

وی توجه به انجام تکالیف مقرر در قانون هوای پاک و نصب و راه اندازی سامانه‌های پایش برخط آلودگی را از وظایف مدیران این واحدهای صنعتی برشمرد و  خواستار برنامه ریزی مسئولین امر جهت مهار فلرهای گازی موجود در منطقه شد.

معاون دادستان کل کشور به ایجاد و توسعه فضای سبز و کاشت درختانی که مناسب اقلیم منطقه باشد تاکید و بیان کرد: حسب ماده 15 قانون هوای پاک واحدهای صنعتی و تولیدی مکلفند بر حسب اقلیم منطقه حداقل 10 درصد از فضای تخصیص داده شده را جهت احداث فضای سبز و مشجر و غرس درختان اختصاص داده و اداره کل محیط زیست باید نسبت به این موضوع نظارت لازم را اعمال کند.

انتهای پیام/


برچسب ها: بازدید بازدید

ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
captcha