طرح مالیات بر عایدی سرمایه، تصویب و اجرا می‌شود

۱۹ آذر ۱۴۰۱ - ۱۰:۵۹:۲۳
کد خبر: ۴۵۴۹۰۵۶
دسته بندی‌: اقتصاد ، عمومی
عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه طرح مالیات برعایدی سرمایه امتحان خود را در دنیا پس داده، گفت: برای تصویب این طرح در مجلس، نظرات کارشناسی دریافت شده است که امیدواریم به زودی شاهد اجرای این طرح در کشور باشیم.

خبرگزاری میزان- علیرضا شهبازی عضو کمیسیون برنامه و بودجه با اعتقاد بر این که مجلس طرح‌های خوبی در زمینه اقتصادی چون طرح مالیات بر عایدی سرمایه به تصویب رسانده است، گفت: طرح مالیات برعایدی سرمایه امتحان خود را در دنیا پس داده، بنابراین به عنوان یک مدل مالیاتی استاندارد و موثر، می‌تواند در کشور اجرا شود.

بنا به گزارش پایگاه خبری بازار سرمایه ایران(سنا)  شهبازی اظهار کرد که طرح مالیات بر عایدی به زودی مورد بررسی قرار گرفته و به صورت قانونی کامل و جامع تصویب و اجرا می‌شود.

وی با بیان این‌که قانون فوق قرار است از دلالی و سفته بازی جلوگیری کند، افزود: برای تصویب این طرح در مجلس، نظر کارشناسی دریافت شده است که امیدواریم به زودی شاهد اجرای این طرح در کشور باشیم.

بیشتر بخوانید:

احتمال تصویب طرح «مالیات برعایدی سرمایه» در قانون بودجه یا برنامه هفتم توسعه

این عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس در رابطه با تاثیرات مثبت طرح مالیات برعایدی سرمایه گفت: مالیات برعایدی سرمایه یک مالیات استاندارد بین المللی است که تمام کشورها از آن برای جلوگیری از سوداگری‌های غیر مولد استفاده می‌کنند. سرمایه از این طریق به طرف سرمایه‌گذاری و فعالیت‌های مولد اقتصای هدایت می‌شود. به این معنا، جای اینکه مردم دنبال خرید و فروش کالاهایی روند که هیچ نفعی برای اقتصاد ندارد و سوداگری به حساب می‌آید، کار تولید را در اولویت قرار می‌دهند.

انتهای پیام/ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
captcha