در روزهای بارانی تردد موتورسیکلت‌ها ممنوع است

20:08 - 15 آذر 1401
کد خبر: ۴۵۴۵۶۶۳
دسته بندی: صفحه نخست ، عمومی
رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی البرز اعلام کرد که تردد موتورسیکلت و دوچرخه سواران در زمانی که معابر بر اثر بارندگی لغزنده هستند، ممنوع است.

خبرگزاری میزان_ سرهنگ حمدلله رحمتی پور، رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی البرز گفت: برابر ماده ۱۶۹ آئین نامه راهنمایی و رانندگی، تردد موتورسیکلت و دوچرخه در زمان بارندگی و لغزنده بودن راه ها ممنوع است.

رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی البرز در ادامه افزود: با توجه به عدم وجود سطح اتکای کافی لاستیک‌ها و لغزنده بودن مسیر و احتمال بروز خطرات جدی مانند واژگونی، وقوع تصادفات و حوادث مختلف، راکبان موتورسیکلت و دوچرخه از تردد در زمان بارندگی و لغزنده بودن معابر خودداری کنند. در روزهای بارانی به علت لغزنده بودن معابر آمار تصادفات بیشتر و بسیاری از آنها نیز موجب جرح و خسارات می شود.

رحمتی پور گفت: اکنون تمام معابر شهری این استان لغزنده بوده و رانندگان ضمن رعایت جوانب احتیاط با سرعت مطمئنه و رعایت فاصله طولی مناسب حرکت کنند. در این شرایط، سرعت خودرو می بایست کمتر از سرعت در شرایط عادی و جاده های خشک باشد و از گردش‌های ناگهانی خودداری و فاصله طولی و عرضی با سایر وسایل نقلیه را رعایت کنند.

وی اضافه کرد: رانندگان قبل از سفر از سالم بودن بخاری و برف پاک کن خودرو اطمینان حاصل کنند ضمن آنکه فشار باد لاستیک‌های خودروها را تنظیم کنند.

رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی البرز گفت: در شرایط بارش دید رانندگان و عابران ضعیف تر از حالت عادی است و با توجه به لغزنده بودن سطح معابر، طول مسافت توقف نسبت به شرایط عادی بیشتر است که می طلبد رانندگان ضمن توجه کافی به جلو با احتیاط حرکت کنند.

رحمتی پور افزود: اکنون تیم های پلیس راهور به منظور تسهیل در عبور و مرور در معابر شهری استان البرز مستقر هستند.

انتهای پیام/ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *