رئیس کل دادگستری کرمانشاه از یک مجموعه تولیدی بازدید کرد

۱۵ آذر ۱۴۰۱ - ۱۷:۲۴:۵۰
کد خبر: ۴۵۴۵۵۲۲
دسته بندی‌: حقوق و قضا ، قضایی
رئیس کل دادگستری استان کرمانشاه بمنظور رفع مشکل و احیا از مجموعه کارخانجات «ایلیا ذرت» در شهرستان صحنه بازدید کرد.

خبرگزاری میزان - مجموعه کارخانجات «ایلیا ذرت» در شهرستان صحنه استان کرمانشاه دارای 7 واحد تولیدی است که واحد ذرت خشک آن قادر به فرآوری 400 تن ذرت است که در کشور کم نظیر یا بی نظیر است و سایر احدهای تولیدی این مجموعه نیز قادر به تولید روزانه 300 تن آرد ذرت هستند.

علاوه بر این در واحد «سریال صبحانه» این مجموعه، تولید 25 نوع محصول و در واحد تولید روغن کشی روزانه 50 تن روغن کنجد و 100 تن روغن سویا و کلزا تولید می‌شود.

این مجموعه که به مرحله تولید رسیده است به دلیل معوقات بانکی قادر به تولید نیست و این در حالی است که در صورت راه اندازی می تواند برای 500 نفر بصورت مستقیم و 2 هزار نفر بصورت غیر مستقیم اشتغال ایجاد کند.

توسلی زاده با حضور در این مجموعه 7 گانه تولیدی ضمن بازدید و نشست با مدیر کارخانه، اظهارکرد: پس از کار کارشناسی و نشست های تخصصی که در ستاد اقتصاد مقاومتی دادگستری استان کرمانشاه بصورت هفتگی برگزار می شود بازدید از این مجموعه در دستور کار ستاد قرار گرفته است.

رئیس کل دادگستری استان کرمانشاه، افزود: در اجرای وظایف ستاد اقتصاد مقاومتی که مبنی برآن است تا با رفع مشکل از واحدهای تولیدی به احیای دوباره آنها کمک کند، بازدید از این مجموعه در دستور کار قرار گرفت .

وی افزود : خوشبختانه ظرفیت ها و استعدادهای خوبی در استان وجود دارد و این مجموعه که شامل 7 کارخانه فرآوری ذرت است و به نوع خود در کشور کم نظیر است و از آن دست مجموعه هایی است که نیازمند توجه ویژه است.

توسلی زاده که ضمن بازدید با برخی مسئولان استانی برای رفع مشکل این واحد تولیدی بصورت تلفنی تماس گرفت، اضافه‌کرد: مشکل این واحد سرمایه در گردش است و توسط یکی از بانک ها برای آن مشکل ایجاد شده است و روند تولید را متوقف کرده است و تصمیم داریم از طریق معاون اول رئیس جمهور که دبیر ستاد تسهیل کشور نیز هستند رفع مشکل کنیم.

رئیس ستاد اقتصاد مقاومتی دادگستری استان کرمانشاه یادآوری کرد: بنا به گفته مدیر این مجموعه تولیدی چنانچه فرصت یک ساله ای از سوی بانک به آنها داده شود روند تولید از سر گرفته خواهد شد و ضمن حل مشکلات موجود این مجموعه به اشتغال 500 نفر مستقیم و 2 هزار نفر غیر مستقیم کمک خواهد شد.

وی با ابراز تأسف از عدم همراهی برخی از ادارات و بانک ها با واحدهای تولیدی گفت: تمام تلاش خود را برای رفع مشکل این واحد و سایر واحدهای تولیدی بکار خواهیم گرفت.

رئیس کل دادگستری استان کرمانشاه با حضور در تمام واحدهای 7 گانه تولیدی مجموعه کارخانجات «ایلیا ذرت» ضمن بازدید و شنیدن امور کارشناسی، گفت: بازدید میدانی از جمله برنامه های ستاد اقتصاد مقاومتی استان است تا در جریان ریز مشکلات قرار گرفته و بهتر بتوانیم به حل مشکل کمک کنیم..

از دیگر واحدهای تولیدی استان که توسط رئیس کل دادگستری استان کرمانشاه برای رفع مشکل مورد بازدید قرار گرفت شرکت «نان آوران هیوای زاگرس» بود که در تولید انواع نان‌های صنعتی با اشتغال بیش از یکصد نفر در حال فعالیت است.

بیشتر بخوانید:

اعاده ۲۵ هکتار از اراضی کشاورزی استان کرمانشاه در ۶ ماه نخست سال

انتهای پیام/ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
captcha