بلاتکلیفی 150 هزار دستگاه ماینر ضبطی در کشور

۱۵ آذر ۱۴۰۱ - ۱۵:۰۹:۲۶
کد خبر: ۴۵۴۵۳۴۶
دسته بندی‌: اقتصاد ، عمومی
مدیرعامل سازمان جمع‌آوری و فروش اموال تملیکی گفت: حدود 150 هزار دستگاه ماینر در انبارهای سازمان در سراسر کشور وجود دارد که البته سازمان اختیاری برای تعیین تکلیف آنها ندارد.

خبرگزاری میزان- به گزارش روابط عمومی سازمان جمع آوری و فروش اموال تملیکی، سید عبدالمجید اجتهادی، مدیرعامل سازمان جمع آوری و فروش اموال تملیکی در حاشیه بازدید از انبارهای تملیکی استان سمنان در جمع خبرنگاران با بیان اینکه در پی بازدید روسای قوای قضاییه و مجریه و دستورات صادر شده، تعامل بین قوا در تعیین تکلیف کالاهای موجود در انبارهای اموال تملیکی سرعت گرفت، اظهار کرد: اقدامات خوبی در خصوص ساماندهی و تعیین تکلیف کالاها در سراسر کشور از جمله برگزاری مزایده های فوق العاده و فروش خودروهای خارجی انجام شد.

وی در ادامه گفت: حدود 150 هزار دستگاه ماینر ضبطی در انبارهای سازمان در سراسر کشور وجود دارد که این سازمان، اختیاری برای تعیین تکلیف آنها ندارد. تعدادی از این دستگاه ها دارای رای برائت دارند و البته امکان فروش آنها وجود ندارد چرا که امکان استفاده در چرخه معیوب و غیرقانونی وجود دارد و بخشی نیز رای قطعی محکومیت هستند.

اجتهادی با اشاره به اینکه بخشی از مشکلات حوزه نگهداری و تعیین تکلیف کالاها در سازمان جمع‌آوری و فروش اموال تملیکی تاکید کرد: یکی از مباحث به دریافت مجوز از برخی دستگاه‌ها همچون استاندارد و سازمان غذا و دارو باز می گردد.

بیشتر بخوانید:

رشد ۱۵۹ درصدی فروش اموال تملیكی در دولت سیزدهم

رئیس هیئت مدیره سازمان جمع آوری و فروش اموال تملیکی گفت: در یک سال گذشته ۷۰۰ درصد فروش کالا‌های اموال تملیکی افزایش یافته و ۲۰ هزار میلیارد تومان کالا هم تعیین تکلیف شده است.

 اجتهادی افزود: مصوبه‌ای از جلوگیری از رسوب کالا در انبار‌های اموال تملیکی و گمرکات در دست بررسی است که با نهایی شدن آن در دولت و تصویب در مجلس، مشکلات قانونی سد راه تعیین تکلیف اموال تملیکی برطرف شود.

انتهای پیام/ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
captcha