دستگیری عوامل اصلی ناامن سازی جاده‌ها در جنوب کشور/ استفاده متهمان از سلاح گرم برای تهدید رانندگان به اعتصاب اجباری

9:43 - 15 آذر 1401
کد خبر: ۴۵۴۴۴۲۰
دسته بندی: حقوق و قضا ، قضایی
رئیس کل دادگستری هرمزگان از دستگیری افرادی خبر داد که قصد داشتند با تهدید و شلیک به کامیون ها، رانندگان جنوب کشور را مجبور به اعتصاب کنند.

مجتبی قهرمانی اظهار کرد: در پی دستور رئیس قوه قضاییه مبنی بر شناسایی و مجازات تهدیدکنندگان مردم، کسبه و کامیونداران، سربازان گمنام امام زمان (عج) در اداره اطلاعات استان هرمزگان باهمکاری اداره اطلاعات فارس پس از هماهنگی با مقام قضایی موفق شدند، دو نفر از عوامل اصلی تهدید کامیونداران که قصد ناامن سازی جاده های مواصلاتی استان های جنوبی کشور را داشتند، شناسایی و دستگیر کنند.

مجتبی قهرمانی در ادامه افزود: متهمین از طریق توزیع صدها شبنامه و فراخوان تهدیدآمیز از سوی شبکه های تروریستی معاند مأموریت داشتند با تهدید و ایجاد رعب و وحشت برای اجبار کامیونداران به اعتصاب و ناامن سازی جاده های مواصلاتی استان های هرمزگان، فارس، کرمان و بوشهر اقدام کنند که خوشبختانه با هوشیاری و اقدام به موقع سربازان گمنام امام زمان (عج) در تحقق نیات مجرمانه خود ناکام ماندند.

وی با بیان اینکه نامبردگان برای اجرای مأموریت و خرابکاری از مرودشت فارس تا بندرعباس برنامه داشتند، تصریح کرد: نکته قابل تأمل این است که هیچ کدام از متهمین دستگیر شده، راننده نیستند.

رئیس کل دادگستری هرمزگان خاطرنشان کرد: این افراد قصد آسیب رساندن به کامیون های متردد در جاده ها با استفاده از سلاح گرم را نیز داشته اند که قبل از هرگونه اقدام، شناسایی و دستگیر شدند.

قهرمانی با اشاره به اینکه عناصر دستگیر شده از مرتبطین با شبکه های تلویزیونی معاند خارج از کشور و جزو اراذل و اوباش دارای سوابق متعدد کیفری از جمله ضرب و جرح عمدی می باشند، اظهار داشت: علاوه بر جرایم علیه امنیت داخلی و احتمال ارتباط با سرویس های جاسوسی به استناد ماده ۶۵۴ قانون مجازات اسلامی مجازات متهمان اگر شرایط محاربه را نداشته باشند، حبس از سه تا پانزده سال خواهد بود.

وی همچنین از دستگیری ۸ نفر دیگر توسط نیروی انتظامی به اتهام ایجاد مزاحمت برای کامیونداران و سنگ پرانی به خودروهای عبوری نیز خبر داد و گفت: خوشبختانه در حال حاضر با اشراف اطلاعاتی و گشت‌زنی مأموران نیروی انتظامی، راهداری و حمل و نقل جاده‌ای و بسیج به صورت مشترک، امنیت بسیار خوبی در محور‌های مواصلاتی استان هرمزگان به عنوان شاهراه اقتصاد کشور، برقرار است و کامیون‌داران و رانندگان بدون هیچگونه مشکلی به حمل و نقل کالا و تجهیزات مبادرت می‌کنند.

قهرمانی با بیان اینکه در سال های اخیر دستگاه قضایی استان هرمزگان اقدامات مؤثری در قالب حقوق عامه و جهت احقاق حقوق رانندگان انجام داده، یادآور شد: توزیع عادلانه بار، حذف دریافتی های اضافی، جلوگیری از معطلی و صف های طولانی کامیون ها، افزایش ساعت کاری بنادر گمرکات و واحد ایکس ری، مبارزه با فساد حوزه حمل و نقل و موارد متعدد دیگر از مصادیق این اقدامات است که با قدردانی و رضایتمندی بیش از ۵۰۰ هزار راننده زحمتکش مواجه شده است.

رئیس کل دادگستری استان هرمزگان در پایان با هشدار به مخلین نظم و امنیت عمومی تأکید کرد: افرادی که سودای چنین جرایم شیطانی را در سر می پرورانند، بدانند که دستگاه قضایی برای حفظ امنیت مردم با کسی تعارف ندارد و مجازات این‌گونه افراد قاطع و بدون اغماض خواهد بود.

انتهای پیام/


ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *