وزیر امور خارجه: اقدامات ایران و صربستان در حوزه همکاری‌های پارلمانی حائز اهمیت است

۱۴ آذر ۱۴۰۱ - ۲۳:۴۳:۲۸
کد خبر: ۴۵۴۴۰۷۰
دسته بندی‌: صفحه نخست ، عمومی
وزیر امور خارجه کشورمان در دیدار با رئیس پارلمان صربستان ضمن ابلاغ سلام رئیس مجلس شورای اسلامی به همتای صربستانی، اقدامات دو کشور در حوزه همکاری‌های پارلمانی را با اهمیت خواند.

خبرگزاری میزان – بنا به اعلام پایگاه اطلاع رسانی وزارت امور خارجه، وزیر امور خارجه کشورمان در دیدار با ولادیمیر اورلیچ رئیس پارلمان جمهوری صربستان موضوعات مورد علاقه دو کشور در حوزه همکاری‌ها خصوصا در بخش دیپلماسی پارلمانی را مورد گفتگو و تبادل نظر قرار داد.

  امیرعبداللهیان با ابلاغ سلام رئیس مجلس شورای اسلامی به همتای صربستانی، اقدامات دو کشور در حوزه همکاری‌های پارلمانی را با اهمیت خواند و با توجه به تشکیل دور جدید گروه دوستی پارلمانی صربستان - ایران در پارلمان صربستان، ابراز امیدواری کرد گروه های دوستی پارلمانی در مجالس دو کشور در زمینه رفع موانع و بسترسازی برای ارتقای مناسبات از ظرفیت های ارزشمند خود به خوبی بهره‌مند شوند.

وزیر امور خارجه کشورمان سطح مناسبات فی‌مابین در حوزه های مختلف سیاسی،  اقتصادی و فرهنگی را ممتاز ارزیابی و ابراز امیدواری کرد با هماهنگی های بوجود آمده میان دو کشور، روابط فی‌مابین شاهد گسترش قابل توجهی باشد.

ولادیمیر اورلیچ رئیس پارلمان جمهوری صربستان نیز در این دیدار که با حضور رئیس گروه دوستی پارلمانی صربستان - ایران در پارلمان صربستان انجام شد، از اهمیت بالای گسترش سطح همکاری ها با جمهوری اسلامی ایران از منظر پارلمان صربستان خبر داد و نقش پارلمان های دو کشور در هموار سازی مسیر توسعه همکاری ها را مهم ارزیابی کرد.

در این دیدار رئیس گروه دوستی پارلمانی صربستان- ایران نیز با ابراز خرسندی از دیدار با وزیر امور خارجه کشورمان، از همکاری‌های پیشین گروه های دوستی پارلمانی دو کشور به خوبی یاد کرد و تبادل هیئت‌های پارلمانی بین مجالس دو کشور را برای استمرار همکاری و ارتقای روابط با اهمیت خواند.

در این دیدار سارا فلاحی عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی نیز حضور داشت.

انتهای پیام/ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *