رئیس کل دادگستری استان کرمان:دستگاه قضایی استان از نهضت ملی مسکن پشتیبانی می کند

13:14 - 14 آذر 1401
کد خبر: ۴۵۴۳۲۳۲
دسته بندی: حقوق و قضا ، قضایی
رئیس کل دادگستری استان کرمان بر تسریع روند اجرایی نهضت ملی مسکن در استان کرمان تاکید کرد و از همگامی و پشتیبانی دستگاه قضایی از اقدامات در دست انجام به منظور اجرای این طرح خبر داد.

خبرگزاری میزان - حجت الاسلام و المسلمین ابراهیم حمیدی در دیدار معاون املاک سازمان ملی زمین و مسکن وزارت راه و شهرسازی و مدیرکل امور حقوقی و قراردادهای این سازمان اظهار کرد: در دستگاه قضایی تلاش می شود که در زمینه تامین مسکن مورد نیاز برای استان پشتیبانی های لازم حقوقی و قضایی از سازمان های دست اندرکار صورت گیرد.

وی به تامین زمین مورد نیاز برای احداث واحدهای مسکونی برای افراد واجد شرایط طرح ملی مسکن اشاره و عنوان کرد: اقدامات دادگستری کل استان کرمان در راستای تامین مسکن کارکنان اداری و قضایی در راستای کمک به اجرای سیاست های دولت در حوزه زمین و مسکن انجام می شود.

رئیس کل دادگستری استان کرمان بر تسریع روند اجرایی نهضت ملی مسکن در استان کرمان تاکید کرد و از همگامی و پشتیبانی دستگاه قضایی از اقدامات در دست انجام به منظور اجرای این طرح خبر داد.

معاون املاک سازمان ملی زمین و مسکن وزارت راه و شهرسازی نیز گفت: دولت و حاکمیت نظام قولی به مردم داده که چهار میلیون و احد مسکونی در کشور بسازد و ما به عنوان متولی زمین در تامین زمین و احداث این واحدها نقش آفرین هستیم.

غلامعباس نظرخانی افزود: در راستای اجرای نهضت ملی مسکن 24 هزار هکتار در کشور تامین زمین انجام شده که یک و نیم میلیون واحد مسکونی را شامل می شود و برای احداث دو نیم و میلیون واحد مسکونی، کسری زمین داریم.

وی یادآور شد: بالغ بر 47 هزار هکتار در کشور روی شهرک سازی کار شده است که مطالعات لازم در این زمینه برای استان کرمان نیز انجام شده است.

گفتنی است؛ در این جلسه تعدادی از پرونده های حقوقی در اداره کل راه و شهرسازی استان مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

انتهای پیام/ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *