اجرای مجدد پروژه مجتمع بین راهی کوثر بعد از 6 سال تعطیلی با اقدامات دادگستری کل استان کرمان

۱۳ آذر ۱۴۰۱ - ۱۱:۳۶:۵۹
کد خبر: ۴۵۴۱۷۷۶
دسته بندی‌: حقوق و قضا ، قضایی
رئیس کل دادگستری استان کرمان در بازدید از مجتمع بین راهی کوثر، بر حل مشکلات این پروژه بزرگ تاکید کرد و گفت: گره گشایی از این پروژه با تدبیر قضایی در دستور کار قرار دارد.

خبرگزاری میزان - حجت الاسلام و المسلمین ابراهیم حمیدی در بازدید از مجتمع بین راهی کوثر، بر حل مشکلات این پروژه بزرگ تاکید کرد و گفت: گره گشایی از این پروژه با تدبیر قضایی در دستور کار قرار دارد.

وی بیان کرد: این مجتمع با قرار گرفتن در مسیر سه استان، زمینه سفر امن و ایمن برای مسافران‌ هرمزگان، سیستان و بلوچستان و خراسان را فراهم می‌کند.

وی افزود: سرمایه گذاری عظیمی در این مجموعه انجام شده است و با توقف عملیات اجرایی این پروژه، خسارت‌های زیادی به آن وارد می‌شود.

رئیس کل دادگستری استان کرمان با تاکید بر همکاری بانک‌ها به منظور گره گشایی از مشکلات این پروژه، تصریح کرد: در نشستی تخصصی مشکلات این مجتمع با بانک بررسی و راهکارهای رفع آن‌ها اندیشیده خواهد شد.

وی افزود: سایر مشکلات این پروژه در حوزه منابع طبیعی، جهاد کشاورزی و ... نیز در نشست تخصصی بررسی خواهد شد.

مهدی بخشی در حاشیه بازدید از مجتمع بین راهی کوثر اظهار کرد: مشکلات زیادی در مسیر تولید وجود دارد که یکی از این مشکلات در مجتمع بین راهی کوثر مشاهده شد که با وجود ۸۰ درصد پیشرفت فیزیکی، به دلیل نبود نقدینگی در حال تخریب و از بین رفتن اموال آن است.

دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان کرمان گفت: براساس قانون، در قراردادهای مشارکتی بین فعالان اقتصادی با بانک ها، دوران مشارکت باید تمام شود تا سود دوران مشارکت برداشته شود اما عدم انجام این الزام قانونی، موجب زمین گیر شدن و عدم بهره برداری بسیاری از واحدهای اقتصادی و تولیدی می شود.

وی ادامه داد: در مجتمع بین راهی کوثر مشاهده شد که در سال ۹۶ هنوز سرمایه گذاری این پروژه کامل نشده که بانک سود مشارکت را برداشته و این امر موجب عدم تکمیل و بهره برداری آن شده است و با این اقدام، به دلیل مرور زمان، هزینه تکمیل و بهره برداری از این پروژه به چندین برابر افزایش یافته است.

دادستان استان کرمان یادآور شد: دستگاه قضایی استان کرمان در سنوات قبل همایشی را به منظور تبیین موضوعات مربوط بین فعالان اقتصادی و بانک ها برگزار کرده که با تداوم این نشست ها می توان بسیاری از مشکلات را برطرف کرد.
بخشی تصریح کرد: بانک ها باید به این باور برسند که اگر واحدی به مرحله اجرا و بازدهی نرسیده، نباید سود دوران مشارکت دریافت شود.

در ادامه این بازدید؛ حسن جعفری سرمایه گذار مجتمع بین راهی کوثر نیز با اشاره به اینکه این مجتمع در زمینی به مساحت دو هکتار و با زیربنای بالغ بر چهار هزار مترمربع احداث شده است، گفت: این مجتمع دارای فضای رستوران، آلاچیق، خدمات رفاهی و تعمیرگاهی، جایگاه سوخت، سوئیت‌های اقامتی و ... است.

بیشتربخوانید

رئیس دادگستری شهرستان بستان آباد: اجرای کامل طرح کاداستر تنها راه حل اختلافات ملکی است

وی افزود: عدم پرداخت کامل تسهیلات بانکی و تحریم‌‎های ظالمانه اعمال شده بر کشور موجب توقف عملیات اجرایی این مجموعه از سال ۹۶ تاکنون شده است.

جعفری با اشاره به این مطلب که بخش زیادی از تجهیزات و امکانات این مجموعه به سرقت رفته است، تصریح کرد: راه اندازهایی مجموعه علاوه بر اشتغال زایی از بروز جرائم نیز جلوگیری کرده و در ادامه در توسعه اشتغال در منطقه بسیار موثر خواهد بود.

وی افزود: با راه اندازی این مجتمع در مرحله نخست برای حداقل ۵۰ نفر به صورت مستقیم اشتغال ایجاد خواهد شد.

انتهای پیام/ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *