بیمه حوادث 500 هزار خانه روستایی از ابتدای سال در 8 استان توسط بنیاد برکت

12:38 - 12 آذر 1401
کد خبر: ۴۵۴۰۳۹۶
مدیرعامل بنیاد برکت ستاد اجرایی فرمان امام از اجرای تفاهم‌نامه بیمه حوادث 500 هزار خانه روستایی در 8 استان خبر داد.

خبرگزاری میزان - محمد ترکمانه با بیان این مطلب و با تاکید بر در دستور کار بودن بیمه حوادث خانه‌های روستایی تمامی استان‌های کشور گفت: از ابتدای سال جاری 500 هزار خانه روستایی در استان‌های هرمزگان، خوزستان، کردستان، کرمان، یزد، گیلان و زنجان و چهارمحال و بختیاری تحت پوشش حمایتی بیمه‌ای بنیاد برکت قرار گرفته‌اند و بیمه حوادث و آتش‌سوزی آن‌ها در حال صدور و اجرا است.

وی تاکید کرد: به‌تازگی و با انعقاد تفاهم‌نامه با استانداری چهارمحال و بختیاری، 40 هزار منزل مسکونی روستایی در این استان تا سقف 100 میلیون تومان بیمه حوادث شده‌اند.

به گفته مدیرعامل بنیاد برکت، در صورت وقوع حادثه به هر یک از منازل روستایی تحت پوشش بیمه برکت تا سقف 100 میلیون تومان شامل 70 میلیون برای مرمت و بازسازی و 30 میلیون جهت تهیه اثاثیه منزل خسارت پرداخت می‌شود.

ترکمانه تصریح کرد: 500 هزار خانه روستایی مذکور به مدت یک‌سال در برابر حوادثی از جمله زلزله، سیل، آتش‌سوزی، توفان، صاعقه، انفجار، طغیان رودخانه‌ها، توفان، تندباد، گردباد، رانش و فرونشست زمین تحت پوشش بیمه برکت قرار گرفته‌اند.

وی تاکید کرد: بیمه برکت وابسته به بنیاد برکت ستاد اجرایی فرمان امام با هدف ایجاد و گسترش چتر حمایتی برای ساکنان روستاهای کشور و توسعه فرهنگ بیمه در این مناطق، نهضت بیمه حوادث خانه‌های روستایی در سراسر کشور را در دستور کار خود دارد.

مدیرعامل بنیاد برکت درباره فرآیند بیمه حوادث منازل روستایی کشور توضیح داد: بنیاد با توجه به رسالت و ماموریت‌های خود و جهت تسهیل در اجرایی شدن بیمه حوادث خانه‌های روستایی، در پرداخت حق بیمه بیمه‌نامه‌های صادره با استانداری‌ها مشارکت می‌کند.

ترکمانه ادامه داد: در سال‌های گذشته نیز خانه‌های روستایی استان‌هایی همچون خراسان شمالی و کهگیلویه و بویراحمد بیمه حوادث و آتش‌سوزی برکت شده‌اند و این رویه ادامه خواهد داشت.

انتهای پیام/


ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *