گاردین: بخش‌های کودکان بیمارستان های آلمان به نقطه فروپاشی نزدیک شده اند

10:39 - 11 آذر 1401
کد خبر: ۴۵۳۹۰۰۶
دسته بندی: حقوق بشر ، عمومی
بخش‌های کودکان در بیمارستان‌های آلمان در وضعیت فاجعه باری قرار گرفته اند.

خبرگزاری میزان – بیمارستان‌های آلمان با افزایش موارد ابتلا به بیماری‌های تنفسی در پی شیوع کرونا با فشار بحرانی مواجه شده اند.

به گزارش «گاردین»، پزشکان بخش مراقبت‌های ویژه در آلمان هشدار دادند که بخش‌های کودکان بیمارستانی در این کشور به دلیل افزایش موارد عفونت‌های تنفسی در میان نوزادان به نقطه فروپاشی نزدیک شده اند.

 براساس اعلام این پزشکان، افزایش فصلی موارد ابتلا به بیماری‌های ویروسی تنفسی و کمبود پرستار باعث ایجاد وضعیت فاجعه‌بار در بیمارستان‌ها شده است.

کارشناسان می‌گویند کاهش محدودیت‌های کرونایی تاثیر مستقیمی بر نوزادان و کودکان که سیستم ایمنی بدن آن‌ها آماده دفاع نیست، دارد.

بیماری‌های تنفسی مورد اشاره علاوه بر آلمان، در انگلیس و آمریکا نیز بسیار شیوع پیدا کرده اند؛ این در حالیست که کشورهای مذکور از کمبود آنتی ویروس‌ها و آنتی بیوتیک‌ها رنج می‌برند.

در آلمان، پزشکان بیمارستان مجبورند در مورد اینکه کدام کودکان را به تخت‌های مراقبت ویژه اختصاص دهند، تصمیمات دشواری بگیرند.

 در برخی موارد، کودکان بیمار به بیمارستان‌هایی در آلمان با ظرفیت اضافی منتقل می‌شوند.

بررسی‌ها نشان می دهند که کمتر از 100 تخت آزاد کودکان در سراسر آلمان وجود دارد و ممکن است وضعیت بدتر شود.

 رئیس بخش مراقبت‌های ویژه کودکان در بیمارستان دانشگاه «درسدن»، گفت: اگر پیش‌بینی‌ها درست باشد، در روزها و هفته‌های آینده اوضاع به‌طور قابل توجهی حادتر خواهد شد و به شرایط مشابهی که اکنون در فرانسه و سوئیس وجود دارد، می‌رسیم؛ اگر این اتفاق بیفتد، در مورد درمان با تنگناهایی مواجه خواهیم شد.

 رئیس بخش مراقبت‌های ویژه کودکان بیمارستان «هانوفر» گفت: وضعیت آنقدر مخاطره‌آمیز است که واقعا باید بگوییم که کودکان در حال مرگ هستند، زیرا دیگر نمی‌توانیم آن‌ها را درمان کنیم.

وزیر بهداشت آلمان، اعلام کرد که دولت این کشور در حال کاهش برخی مقررات برای تسهیل انتقال پرستاران به بخش‌های کودکان است و 600 میلیون یورو اضافی به بیمارستان‌های کودکان در دو دوره آینده اختصاص می‌دهد.

انتهای پیام/ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *