راه اندازی کتابخانه مرکزی رشت شاخص‌های مطالعه را ارتقا می دهد

۱۰ آذر ۱۴۰۱ - ۱۵:۴۸:۳۲
کد خبر: ۴۵۳۸۲۲۸
دسته بندی‌: فرهنگی ، عمومی
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با اشاره به اینکه کتابخانه های کشور امروزه نقش پررنگی و اثرگذاری در ترویج فرهنگ دارد، گفت: راه اندازی کتابخانه مرکزی رشت شاخص‌های مطالعه را ارتقا می دهد.

خبرگزاری میزان - طبق اعلام روابط عمومی سازمان فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان؛ محمدمهدی اسماعیلی بعد از ظهر پنج شنبه در بازدید از کتابخانه مرکزی رشت، این مجموعه را یکی از مراکز مهم فرهنگی استان گیلان برشمرد و اظهار کرد: شبکه کتابخانه های کشور امروزه نقش پررنگی و اثرگذاری در ترویج فرهنگ دارد.

وی با بیان اینکه کتابخانه مرکزی رشت بزرگترین کتابخانه شمال کشور است، افزود: این مجموعه با زیربنای ۷۲۰۰ متر یکی از کتابخانه های بزرگ و مهم کشور است و تلاش می‌کنیم تا دهه فجر به بهره برداری کامل برسد.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با اشاره به ظرفیت‌های خوب کتابخانه مرکزی رشت، بیان کرد: این کتابخانه ظرفیت آرشیو ۲۵۰ هزار نسخه کتاب و ۵۰ هزار نشریه و روزنامه را دارد.

اسماعیلی با بیان اینکه کتابخانه مرکزی رشت فرصت کم نظیری برای اعتلای فرهنگی گیلان است، گفت: دولت سیزدهم نسبت فرهنگ و هنر دغدغه مند است و این مهم در بخش‌های مختلف دیده شده است.

وی با تاکید بر برقراری عدالت فرهنگی در کشور، افزود: اهتمام در برقراری عدالت فرهنگی از دغدغه‌های دولت است و به صورت جدی دنبال می‌شود.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با اشاره به ثمرات راه اندازی کتابخانه مرکزی رشت، بیان کرد: راه اندازی این مجموعه شاخص‌های مطالعه و فعالیت‌های فرهنگی را ارتقا می‌دهد.

انتهای پیام/


برچسب ها: کتابخانه مرکزی

ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
captcha