وضع تحریم‌های جدید انگلیس علیه روسیه

۰۹ آذر ۱۴۰۱ - ۱۹:۰۳:۰۶
کد خبر: ۴۵۳۷۴۴۰
دسته بندی‌: بین‌الملل- جهان
دولت انگلیس امروز اعلام کرد که تحریم‌های جدیدی را علیه ۲۲ شهروند روس وضع کرده است.

خبرگزاری میزان_ وزارت امور خارجه انگلیس امروز (چهارشنبه) با انتشار بیانیه‌ای ضمن اعلام این که تحریم‌های جدیدی را علیه ۲۲ شهروند روس وضع کرد مدعی شد، بسته تحریمی جدید کسانی را که مروج جنگ در اوکراین بوده‌اند هدف قرار می‌دهد.

در تحریم‌های جدید نام دنیس والنتینوویچ مانتوروف معاون نخست وزیر روسیه به اتهام مباشرت در توسعه تسلیحات روسیه علیه اوکراین و تجهیز نیروهای بسیج این کشور دیده می‌شود. انگلیس همچنین ده فرماندار روس را به دلیل نقش آنها در آنچه «حمایت مالی از دولت های نیابتی مسکو در اوکراین» نامیده شده تحریم کرده است.

جیمز کلورلی وزیر امور خارجه در همین خصوص ادعا کرد: تصمیم رژیم روسیه برای بسیج شهروندان روس، تلاشی ناامیدانه برای غلبه بر اوکراینی‌ها بود که از قلمرو خود دفاع می‌کردند. اما این اقدام شکست خورد. امروز ما افرادی را تحریم کرده‌ایم که این تصمیم اجباری را اجرا کردند و هزاران شهروند روسی را برای شرکت در جنگ غیرقانونی و نفرت انگیز پوتین اعزام کردند.

وزیر امور خارجه انگلیس ادعا کرد که لندن «به استفاده از تحریم ها علیه روسیه و کمک های نظامی برای حمایت از اوکراین در دفاع از استقلال خود ادامه خواهد داد.»

انتهای پیام/ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *