معرفی فیلم‌های سینمایی آخر هفته تلویزیون

۰۹ آذر ۱۴۰۱ - ۱۴:۲۱:۵۲
کد خبر: ۴۵۳۷۰۹۷
دسته بندی‌: فرهنگی ، عمومی
در روزهای پایانی این هفته از آذر ماه با فیلم های سینمایی و تلویزیونی شبکه های سیما همراه باشید؛ «آقای امیدوار»، مونچ (هدف)» و «بازگشت» 3 فیلم جدیدی هستند که این هفته از قاب شبکه های سیما تماشایی می شوند.

خبرگزاری میزان - طبق اعلام روابط عمومی صداوسیما، فیلم‌های سینمایی و تلویزیونی و انیمیشن «آخرین شکوفه پاییز»، «میرزا کوچک خان (کوچک جنگلی)»، «سردار جنگل 1»، «افسانه شهر قالی»، «آقای امیدوار»، «سردار جنگل 2»، «قلقلک»، «دیدی عزیز»، «اسب جنگی»، «مرغ حق»، «فوتبال دستی»، «پرچم»، «کوچولوی خیال پرداز»، «مونچ (هدف)»، «آرسنیک و تور کهنه»، «از فراز قله»، «شاه کلید»، «گودزیلا پادشاه هیولاها»، «ملاقات با آقای مجری»، «زادورا»، «ضربه مغزی»، «قدرت طبیعت»، «رودخانه کانیون»، «سفر بخیر»، «ماجراهای ناگوار»، «دوبار زندگی کن»، «تنها در اعماق»، «رالف خرابکار»، «دورایمون ـ ماجراجویی در قطب»، «بال‌ها 2»، «مولان کونگ فوکار»، «بازگشت»، «پینوکیو، عامو سردار و رئیسعلی»، «شکارچی لحظه ها»، «بازمانده»، «مرد بارانی»، «پرندگان خشمگین» و «اسپارتاکوس» پنج‌شنبه 10 و جمعه 11 آذر ماه روز شهادت میرزا کوچک خان جنگلی از شبکه‌های سیما روی آنتن می‌روند.

**** شبکه یک سیما

فیلم تلویزیونی «آخرین شکوفه پاییز» به کارگردانی «حسین تبریزی»، پنج‌شنبه 10 آذر ماه ساعت 23:15 از شبکه یک سیما پخش خواهد شد.

داستان «صبح آخرین روز» به زندگی نامه مجید شهریاری دانشمند هسته ای ایران می پردازد که از ساعات اولیه روز ترور شهید شهریاری آغاز شده و به گذشته بازمی گردد و ۴۶ سال زندگی او را روایت خواهد کرد.

کاوه خداشناس، سپیده خداوردی، زهرا سعیدی و افشین نجفی در فیلم تلویزیونی «آخرین شکوفه پاییز» بازی کرده اند.

**************************************************

فیلم سینمایی «میرزا کوچک خان (کوچک جنگلی)» به کارگردانی «بهروز افخمی»، جمعه 11 آذر ماه ساعت 16 از شبکه یک سیما پخش خواهد شد.

در این فیلم خواهیم دید: همزمان با جنگ جهانی دوم و در حالی که کشور از دو سو مورد تاخت و تاز بیگانگان قرار گرفته و ایران همیشه سبز را به سرزمینی نیمه ویران مبدل ساخته است؛ مردان غیور گوشه گوشه این سرزمین، با حرکت هایی خودجوش و مردمی به عرصه میدان باز گشته و در مقابل مهاجمین صف آرایی می کنند. در این میان شخصی با صلابت بنام میرزا کوچک خان، سکوت گیلان نیز در هم شکسته و او به همراه یارانش، مبارزاتشان را برای استقلال کشور آغاز می کند...

علیرضا مجلل، مهدی هاشمی، زنده یاد عباس امیری، زنده یاد فتحعلی اویسی، جهانگیر الماسی، زنده یاد داوود رشیدی و حسین محجوب در این فیلم بازی کرده اند.

**************************************************

**** شبکه دو سیما

فیلم سینمایی «سردار جنگل (قسمت اول)» به کارگردانی «امیر قویدل»، جمعه 11 آذر ماه ساعت 01:40 بامداد از شبکه دو سیما پخش می‌شود.

در این فیلم خواهیم دید: ارتش سرخ برای دستگیری ژنرال دین یکین و تارو مار کردن بقایای گارد سفید وارد بندر انزلی می شود و هیئت اتحاد اسلام از ژنرال واسکو لنیکف و می رزا کوچک خان با آنان در کشتی ملاقات می کند و پیمانی 9 ماده ای منعقد می کنند. به دنبال آن جمهوری گیلان برقرار می شود. مدتی بعد با وقوع کودتای سرخ میرزا کوچک خان و یارانش به جنگل می زنند. لشکر قزاق به فرماندهی رضا خان وارد گیلان می شود، انقلاب شکست می خورد میرزا وقتی چند نفر از یارانش برای یاد گرفتن از سران ایل شاهسون به سوی خلخال حرکت می کنند ...

ولی اله مؤمنی، علی ثابت فر، منوچهر اسماعیلی، سیروس قهرمانی، شهروز رامتین و کاظم افرندنیا در فیلم سینمایی «سردار جنگل» بازی کرده اند.

**************************************************

فیلم سینمایی «افسانه شهر قالی» به کارگردانی «حمیدرضا حافظی»، جمعه 11 آذر ماه ساعت 8 از شبکه دو سیما پخش خواهد شد.

این انیمیشن داستان شهری را روایت می کند که زندگی مردمانش با قالی عجین شده است، اما بیدها دشمن اصلی آنها هستند و ضربه زیادی به فرش‌ها می‌زنند. تا اینکه نوجوانی به نام قباد درگیر ماجراهایی می‌شود که شهر را از شر بیدهای مهاجم خلاص کند.

**************************************************

فیلم تلویزیونی جدید «آقای امیدوار» به کارگردانی «مجید پایدار»، جمعه 11 آذر ماه ساعت 18:20 از شبکه دو سیما پخش خواهد شد.

داستان این فیلم درباره آقای امیدوار معلمی بی انگیزه و سر به هوا است که در مشکلات مالی غرق شده است و به علت رفتارهای غیر متعهدانه اش در معرض خطر اخراج قرار گرفته است. شخصی به نام آقای شیرازی، اشتباها با آقای امیدوار تماس می گیرد و او را با هزینه تدریس قابل توجهی برای تدریس خصوصی به پسرش، پوریا، استخدام می کند. خانواده شیرازی، خانواده ای ثروتمند اند و  خانه ای بزرگ دارند. آقای امیدوار که از دست شرخرها فراری است، ادعا می کند که به علت شیوه تدریسش باید در خانه شیرازی ها بماند. آقای امیدوار شروع به آموزش به روش های تکراری و سنتی می کند اما بعد از مدتی، مجبور می شود برای دریافت پولی که به آن نیاز دارد، روش های مختلف را امتحان کرده و ...

مجید پایدار، محمد حسین نعمتی و عرشیا گرامی در فیلم تلویزیونی «آقای امیدوار» بازی کرده اند.

**************************************************

قسمت دوم فیلم سینمایی «سردار جنگل» به کارگردانی «امیر قویدل»، شنبه 12 آذر ماه ساعت 01:40 بامداد از شبکه دو سیما پخش خواهد شد.

**************************************************

**** شبکه سه سیما

فیلم سینمایی «قلقلک» به کارگردانی «مسعود نوابی»، پنج‌شنبه 10 آذر ماه ساعت 10 از شبکه سه سیما پخش می‌شود.

«قلقلک» داستان دو آدم آسمان‌جل است که تصمیم می گیرند یک داور بین‌المللی فوتبال را بدزدند و در این میان اتفاقاتی برای آنها رخ می‌دهد.

بیژن امکانیان، شقایق فراهانی، سیامک انصاری، رضا شفیعی جم، سحر ولدبیگی، الیزابت امینی، ساعد هدایتی، ابراهیم آبادی، سیاوش قاسمی و بهمن هاشمی در این فیلم ایفای نقش کرده اند.

**************************************************

فیلم سینمایی «دیدی عزیز» به کارگردانی «ژان ژیرو»، جمعه 11 آذر ماه ساعت 10 به روی آنتن شبکه سه سیما می‌رود.

در این فیلم با بازی دیدی هالروردن، ایریس بربن و ژاک مارین خواهیم دید: هری یک کاراگاه خصوصی است که مشتری ندارد. پیرزنی که قصد دارد به سوئیس سفر کند تا خرگوشش در مسابقه اصیل ترین نژاد خرگوش ها شرکت کند به یک نگهبان و پرستار نیاز دارد. اما یک نفر را برای دو کار می خواهد. هری اعلام آمادگی می کند و استخدام می شود اما از قطار جا می ماند. همزمان دو سارق که تابلوی نقاشی معروفی را سرقت کرده اند، در کسوت دو کشیش قلابی سوار قطار شده اند. هری ناخواسته درگیر قضیه می شود. سارقان تابلو را زیر قفس خرگوش پنهان می کنند. در نتیجه مجبور می شوند دنبال قفس راه بیفتند که ...

**************************************************

**** شبکه چهار سیما

فیلم سینمایی «اسب جنگی» به کارگردانی «استیون اسپیلبرگ»، پنج‌شنبه 10 آذر ماه ساعت 20:30 از شبکه چهار سیما روی آنتن می‌رود.

داستان فیلم با بازی امیلی واتسون، پیتر مولان و جرمی اروین؛ درباره اسبی زیبا به نام جوئی است که در مزرعه خانواده ناراکوت زندگی می کند. پسر خانواده ناراکوت به نام آلبرت دوست نزدیک جوئی به حساب می آید و امکان جدا کردن این دو از هم امری دور از ذهن به حساب می آید. اما بعد از اینکه مالک زمین خانواده ناراکوت، پدرِ خانواده که تد نام دارد را تهدید می کند که در صورت عدم پرداخت اجاره بها آنها اجازه استفاده از زمین را نخواهند داشت، تد مجبور می شود به سراغ اسب زیبای مزرعه برود و آن را در برابر مبلغی به یک فرمانده ارتشی بفروشد. این فرمانده جنگ در ادامه در جبهه های نبرد کشته می شود. ناراکوت برای یافتن اسبش راهی جنگ می شود و پس از جستجوی بسیار جویی را می یابد اما ...

**************************************************

فیلم سینمایی «مرغ حق» به کارگردانی «حسین مختاری»، جمعه 11 آذر ماه ساعت 20:30 از شبکه چهار روی آنتن می‌رود.

این فیلم به دوران آخر سلطنت احمد شاه قاجار و مبارزات شهید سید حسن مدرس با رضاخان و دخالت و دسیسه های انگلیس در امور داخلی ایران می پردازد. قتل میرزاده عشقی شاعر و ده ها شخصیت دیگر با توطئه رضا خان به منظور رسیدن به قدرت و برکناری نخست وزیران منتخب رضا خان مانند سید ضیا ء الدین طباطبایی،  مشیر الدوله و قوام السلطنه به دست خود رضا خان و در نهایت تبعید و شهادت سید حسن مدرس.

زنده یاد هادی اسلامی، دانیال حکیمی، مجید جعفری، زنده یاد جمشید اسماعیل خانی، شمسی فضل الهی و حسین سحرخیز در فیلم سینمایی «مرغ حق» ایفای نقش کرده‌اند.

**************************************************

**** شبکه پنج سیما

انیمیشن سینمایی «فوتبال دستی» به کارگردانی «جوان جوز کامپانیلا»، چهارشنبه 9 آذر ماه ساعت 9 از شبکه پنج سیما پخش می‌شود.

این انیمیشن درباره پسر جوانی به نام آماندو است که یک پسر خجالتی و بسیار باهوش و با استعداد است که عضو یک تیم فوتبال دستی است که با کمک یکدیگر می خواهند تا رقیبشان یعنی گروسو را شکست بدهند که ...

**************************************************

فیلم سینمایی «پرچم» به کارگردانی «انریکو گاتو»، پنج‌شنبه 10 آذر ماه ساعت 13:30 از شبکه پنج سیما پخش می‌شود.

در این فیلم با بازی دانی راویرا، مایکل جینر و کارم کالول خواهیم دید: اسکات یک فضانورد است و سال ها است که پدرش فرانک که او هم یک فضا نورد بوده است خانه را ترک کرده و با اسکات صحبت نکرده است و تلاش های سامانتا همسر اسکات و پسرش مایک برای آشتی دادن اسکات و فرانک نتیجه ای نداشته است. کارسون که یک فرد ثروتمند است می خواهد به کره ماه سفر کند و اعلام می کند که هیچ کس تا به حال به کره ماه پا نگذاشته است و هر خبری مبنی بر سفر به کره ماه را تکذیب می کند او به دنبال به دست آوردن یک ماده از کره ماه است و مایک که متوجه این قضیه شده است از پدر بزرگش فرانک می خواهد که به سفر به کره ماه پیشکسوتان فضا نورد کمک کند ولی قبل از اینکه پیشکسوتان بتوانند موشک فضا پیما را آماده کنند مایک و دوستش ایمی و فرانک در فضا پیما گیر می افتند و مجبور به سفر به کره ماه می شوند و ...

**************************************************

فیلم سینمایی «کوچولوی خیال پرداز» به کارگردانی «اسلیک اینگمارک»، جمعه 11 آذر ماه ساعت 9 از شبکه پنج پخش می‌شود.

در خلاصه داستان فیلم با بازی آدریان گرونویک، پتروس ای. کریستن سن و پرنیل سورنسن آمده است: پسرکی که او را با نام کوچولو صدا می زنند، همراه والدینش به یک خانه قدیمی می آیند. پدر کوچولو مدتی است که کار ثابتی ندارد و اوضاع اقتصادی خانواده به همین خاطر به هم ریخته است. پدر کوچولو مجبور شده است در این شرایط به کار موقت فروش لباس های دست دوم رو بیاورد که البته چندان درآن هم موفق نیست. به طوری که مادر کوچولو مجبور می شود در یک خواروبارفروشی به فروشندگی مشغول شود. کوچولو که پسرکی خیالاتی است موقعی که پدرش در حال حرس کردن شاخه های یک درخت است یک شاخه بریده شده را برمی دارد و گمان می کند که این شاخه یک آدم کوچولوست که می تواند با وی حرف بزند. کوچولو نام این شاخه را شاخه کوچیکه می گذارد و او را درخیال پردازی هایش با خود سهیم می کند با ورود دخترکی که کوچولو او را پرنسس می نامد آنها بازی های سه نفره شان را شکل می دهند و ...

**************************************************

فیلم تلویزیونی جدید «مونچ (هدف)» به کارگردانی «مجتبی تربتی فرد»، جمعه 11 آذر ماه ساعت 13:30 از شبکه پنج پخش می‌شود.

در این فیلم خواهیم دید: مهرداد و یاسر هر دو پلیس هستند و روی پرونده قوچی که یک قاچاقچی مواد است کار می کنند. آنها با اطلاعاتی که به دست می آورند رد قوچی را می زنند. مهرداد به پای او شلیک می کند ولی بعدا مشخص می شود که او در اثر شلیک اسلحه به سرش کشته شده است. مهرداد به زندان می افتد و مشخص می شود که فرد کشته شده قوچی نبوده است. افراد قوچی هم به دنبال محکوم کردن مهرداد هستند تا این که یزدان یکی از دوستان قدیمی مهرداد که شوهر خواهر وی هم بوده و رابطه بینشان بعد از تصادف و کشته شدن خواهر و خواهر زاده مهرداد خراب شده از مهرداد می خواهد که روی این پرونده کار کند اما ...

سامرند معروفی، علی رجایی، محمد علی قویدل و علیرضا زارعی در فیلم تلویزیونی «مونچ (هدف)» بازی کرده اند.

**************************************************

**** شبکه نمایش

فیلم سینمایی «آرسنیک و تور کهنه» به کارگردانی «فرانک کاپرا»، پنج شنبه 10 آذر ماه ساعت 1 بامداد از شبکه نمایش پخش می‌شود.

در این فیلم با بازی کری گرانت، پریسیلا لین و ریموند میسی خواهید دید: خواهران بروستر، مردهای مسن را می کشند و جسدهای‌شان را در زیر زمین خانه پنهان می‌کنند. برادرزاده‌شان به راز این جنایت‌ها پی می‌برد و ...

**************************************************

فیلم سینمایی «از فراز قله» به کارگردانی «سرجی هازاناویسیس»، پنج شنبه 10 آذر ماه ساعت 11 از شبکه نمایش پخش می‌شود.

در این فیلم با بازی کیو آدامز، وینسینت الباز و ملانی برنیر خواهیم دید: اسکات یک قهرمان جوان اسنو بُرد است که در این رشته جزو بهترین هاست. هدف او انجام کاری در این رشته است که تا حالا کسی به انجام آن دست نزده و آن سعود از اورست و پایین آمدن از پرشیب ترین خطرناک ترین یال قله یعنی مسیر هورنبین با اسنو برد است. او در سفری به پیست اسنوبرد قله شامونیکس دارد با پیرریک آشنا می شود که خود اسنو برد کار می کرده و حالا بازنشسته شده و به عنوان راهنمای کوهستان مشغول کار است. او رویای خود را با پیر در میان می گذارد و او هم  قبول می کند که اگر این صعود به حقیقت بپیوندد او را همراهی کند. آنها با یک کوهنورد قدیمی به نام لیام هم آشنا می شوند که با شنیدن نقشه اسکات به او قول می دهد که با او همراه شود و با توجه به مهارت او در کار فیلم بردای کار ثبت تصویر از ماجراجویی او را در این سفر را بر عهده بگیرد. با کمک نامزد اسکات و تلاش های او آنها موفق می شوند یک اسپانسر ورزشی پیدا کنند که ...

**************************************************

فیلم تلویزیونی «شاه کلید» به کارگردانی «سامان مقدم»، پنج شنبه 10 آذر ماه ساعت 13 از شبکه نمایش پخش می‌شود.

داستان این فیلم درباره سارقی است که از کارهای گذشته خود پشیمان شده و بعد از سال‌ها توبه می‌کند و به نزد خانواده خود باز می‌گردد، وی متوجه می‌شود خواهرش قصد دارد با یک پلیس جوان ازدواج کند اما...

مجید مظفری، بهاره رهنما، سیروس ابراهیم زاده، پروین قائم مقامی، امیرحسین رستمی، کیانوش گرامی، محمد ساربان، صدف رضا پور و شاپور کلهر در فیلم تلویزیونی «شاه کلید» بازی می کنند.

**************************************************

فیلم سینمایی «گودزیلا پادشاه هیولاها» به کارگردانی «مایکل داگرتی»، پنج شنبه 10 آذر ماه ساعت 15 از شبکه نمایش پخش می‌شود.

داستان این فیلم با بازی کن واتانابه، کایل چندلر، میلی بابی براون و ورا فارمیگا؛ درباره تلاش‌های قهرمانانه سازمان نهان‌جاندارشناسی مونارک است که اعضایش با تنش و درگیری میان هیولاهای غول‌پیکر مواجه می‌شوند، از جمله گودزیلای قدرتمند که با ماترا، رودان، و حریف نهایی‌اش، گیدورا شاه سه سر روبرو می‌شود. هنگامی که این ابرموجودات باستانی که گمان می‌شد افسانه هستند، دوباره ظاهر می‌شوند ...

**************************************************

فیلم سینمایی «ملاقات با آقای مجری» به کارگردانی «ماریال هلر»، پنج شنبه 10 آذر ماه ساعت 17 از شبکه نمایش پخش می‌شود.

داستان این فیلم با بازی تام هنگس، متیو رایز و کریس کوپر؛ درباره لوید روزنامه نگاری انتقادی و پرخاشگر است که به تازگی صاحب فرزند شده اما سال ها است، خشم از پدرش را در روحش حمل می کند. لوید مجبور می شود پس از سال ها پدرش را در عروسی مجدد خواهرش ببینید و تلاش پدرش برای نزدیک شدن به او منجر به زد و خورد می شود. مجله ای که لوید در آن کار می کند، قرار است در شماره ای ویژه، از افراد الهام بخش مصاحبه ای چاپ کند و تنها کسی که حاضر به مصاحبه با لوید می شود، فرد راجرز است. فرد راجرز مجری ای آرام و مهربان است که سال ها است برای کودکان، برنامه سازی می کند. لوید نمی تواند محبت و خیر اندیشی فرد را باور کند و مدام از او فاصله می گیرد و ...

**************************************************

فیلم سینمایی «زادورا» به کارگردانی «جان فاریو»، پنج شنبه 10 آذر ماه ساعت 19 از شبکه نمایش پخش می‌شود.

فیلم با بازی جاش هاتپیرسون، جوناه بابو، داکس شفرد و کریستین استوارت؛ داستان دو برادر 10 سال و شش ساله است که با یکدیگر رقابت دارند و هر یک سعی دارند، به نحوی توجه پدرشان را به خود جلب کنند یک روز پدر آنها را نزد خواهر بزرگترشان لیزا می گذارد تا او مراقب دو برادر کوچک تر خود باشد. لیزا پس از رفتن پدر به برادرهایش می گوید که قصد دارد تا ظهر بخوابد و آنها حق ندارند او را بیدار کنند مگر این که خانه آتش گرفته باشد و...

**************************************************

فیلم سینمایی «ضربه مغزی» به کارگردانی «پیتر لاندسمن»، پنج شنبه 10 آذر ماه ساعت 21 از شبکه نمایش پخش می‌شود.

در خلاصه داستان فیلم با بازی آلبرت بروکس، آلک بالدوین و ویل اسمیت آمده است: دکتر بنت اومالو یک آسیب شناس عصبی نیجریه ایی ساکن امریکاست که به طور اتفاقی درگیر پرونده ای می شود که او را با چالش های زیادی روبرو می کند. او با مرگ مشکوک یک بازیکن فوتبال امریکایی متوجه می شود که این ورزش برای مغز آسیب های جدی به همراه خواهد داشت و اکثر بازیکنان دچار آلزایمر، افسردگی و سی تی ای می شوند. وی برای اثبات این حقیقت در مقابل کمیته این ورزش مقاومت می کند و ...

**************************************************

فیلم سینمایی «قدرت طبیعت» به کارگردانی «مایکل پالیش»، پنج شنبه 10 آذر ماه ساعت 23 از شبکه نمایش پخش می‌شود.

این فیلم با بازی امیل هرش، کیت باسورث، مل گیبسون، دیوید زایاس و استفانی کایو؛ در پورتوریکو و در زمانی که طوفان شدیدی در راه است روایت می شود. یک گروه سارق حرفه ای تابلوهای نقاشی عتیقه برای سرقت به آدرس محل نگهداری تابلوهای عتیقه که در آپارتمانی می باشد می روند. در همین حین افسر کاردیلیو با همکارش افسر پنا برای تخلیه خانه هایی که در معرض طوفان هستند اعزام می شوند در همین زمان شکایتی از یک فروشگاه شده مبنی بر خرید بیش از اندازه گوشت توسط یک فرد و درگیری آن شخص با فرد دیگری، آنها قبل از رفتن برای تخلیه خانه ها به شکایت فروشگاه رسیدگی می کنند. که پس از بازجویی، تصمیم می گیرند مرد خاطی را به مرکز پلیس ببرند که او به آنها می گوید یک حیوان خانگی دارد که اگر غذا بهش ندهد می میرد و از آنها می خواهد که قبل از بازداشت او را به خانه اش ببرند که ...

**************************************************

فیلم سینمایی «رودخانه کانیون» به کارگردانی «هارمون جونز»، جمعه 11 آذر ماه ساعت 1 بامداد از شبکه نمایش پخش می‌شود.

در این فیلم با بازی جورج مونتگومری، مارسیا هندرسون و پیتر گریوز خواهیم دید: هنگامی که یک دامدار وایومینگ برای خرید گاو به اورگان می رود، مأمور کار او و باندی از مجرمان شهر با هم نقشه می کشند تا گله او را بدزدند اما ...

**************************************************

فیلم سینمایی «سفر بخیر» به کارگردانی «داریوش مؤدبیان»، جمعه 11 آذر ماه ساعت 13 از شبکه نمایش پخش می‌شود.

در این فیلم خواهیم دید: اکبر آقا که در یزد شیرینی پزی دارد از ترس دردسرهای بچه دار شدن، تن به ازدواج نمی دهد، در صورتی که برادر کوچکش اصغرآقا در اصفهان دارای همسر و چند فرزند قد و نیم قد است. اصغرآقا طی تماسی دعوت می کند تا اکبر برای متأهل شدن و ضمناً انجام کاری به اصفهان برود....

در این فیلم اکبر عبدی، زنده یاد حمیده خیرآبادی، زنده یاد پروین سلیمانی، زنده یاد داریوش اسدزاده، زنده یاد مهری ودادیان و روح الله مفیدی به هنرمندی پرداخته‌اند.

**************************************************

فیلم سینمایی «ماجراهای ناگوار» به کارگردانی «براد سیلبرلینگ»، جمعه 11 آذر ماه ساعت 19 از شبکه نمایش پخش می‌شود.

این فیلم با بازی جیم کری، جود لاو و مریل استریپ؛ درباره سه کودک از خانواده ای ثروتمند است که والدین آنها در آتش سوزی کشته شده اند و یکی از خویشاوندان دورشان سرپرستی آنان را به عهده می گیرد، اما بچه ها خیلی زود درمی یابند که او در پی کشتن آنها و به دست آوردن ثروتشان است ...

**************************************************

فیلم سینمایی «دوبار زندگی کن» به کارگردانی «ماریا ریپول»، جمعه 11 آذر ماه ساعت 21 از شبکه نمایش پخش می‌شود.

در این فیلم با بازی اسکار مارتینز، اینما کوئستا، مافالدا کاربونل و ناچو لوپز خواهیم دید: یک آموزگار بازنشسته به نام امیلیو، پس از آن که به بیماری آلزایمر مبتلا می‌شود، با کمک دختر و نوه‌اش تلاش می‌کند که عشق دوران جوانی‌اش را پیدا کند و...

**************************************************

فیلم سینمایی «تنها در اعماق» به کارگردانی «یوآخیم هدن»، جمعه 11 آذر ماه ساعت 23 از شبکه نمایش پخش می‌شود.

در این فیلم با بازی موا گامل، مادلین مارتین و ترین ویگن خواهیم دید: تووا و آیدا دو خواهرند که برای غواصی در فصل زمستان به یک ساحل اقیانوسی می روند آنها وسایلشان را در پناه کوه می گذارند و می روند و تووا در اثر افتادن یک تخته سنگ در کف اقیانوس گیر می افتد و نمی تواند خارج شود. آیدا هم هر چه تلاش می کند نمی تواند او را نجات دهد. او برای آوردن کمک می رود و وارد یک خانه ساحلی می شود که یک سگ در آن خانه است که وی را می گیرد و آیدا او را با چاقو می کشد و بعداز بستن پایش و برداشتن کپسول اکسیژن دوباره سراغ تووا می رود و بعد از سختی بسیار بالاخره او را نجات می دهد و هر دو به ساحل می آید و ...

**************************************************

**** شبکه کودک

فیلم سینمایی «رالف خرابکار» به کارگردانی «ریچ مور و پیل جانسون»، چهار‌شنبه 9 آذر ماه ساعت 14 از شبکـه کودک پخش خواهد شد.

در این انیمیشن خواهیم دید: رالف، شخصیت بد یک بازی قدیمی کامپیوتری است که دلش می خواهد، مثل شخصیت خوب بازی، فیلیکس، یک قهرمان محبوب باشد. اما مشکل اینجاست که قانون دنیای بازی ها این اجازه را نمی دهد. در دنیای بازی های رایانه ای همۀ شخصیت ها با هم دوست هستند، اما همیشه قهرمان ها، قهرمانند و دشمنانشان همیشه دشمن و این قانون هرگز تغییر نمی کند. رالف برای رسیدن به آرزویش و ثابت کردن خود تصمیم می گیرد مدالی به دست آورد. او برای به دست آوردن مدال وارد دنیای بازی دیگری می شود و ...

**************************************************

انیمیشن سینمایی «دورایمون ـ ماجراجویی در قطب» به کارگردانی «آتسوشی تاکاهاشی»، پنج‌شنبه 10 آذر ماه ساعت 14 از شبکـه کودک پخش خواهد شد.

در این انیمیشن خواهیم دید: تابستان گرمی از راه رسیده و درایمون و روبیتا تصمیم می گیرند برای فرار از گرما به قطب بروند. روبیتا در آنجا یک حلقه طلایی پیدا می کنند که قدمت صد هزار ساله دارد. آنها با همراهی دوستانشان تصمیم می گیرند به گذشته سفر کنند تا صاحب حلقه را پیدا کنند. آنجا با کارلا روبرو می شوند دختری که به همراه عمویش به زمین آمده تا برای حل مشکل غول های یخی در سیاره اش راه حل پیدا کند. بچه ها و کارلا ماجراهای زیادی را پشت سر می گذارند تا هم زمین را از یخ زدگی توسط غول های یخی نجات دهند و هم به سیاره ی کارلا کمک کنند.

**************************************************

انیمیشن سینمایی «بال‌ها 2» به کارگردانی «واژ سرکیسیان»، جمعه 11 آذر ماه ساعت 14 از شبکه کودک پخش خواهد شد.

در این انیمیشن خواهیم دید: شهر هوایی مورد هجوم ربات های بیگانه قرار می گیرد. هواپیماهای شهر که با انرژی های جدید کار می کنند از کار می افتند و شهردار مجبور می شود از قهرمان قدیمی شهر شوالیه درخواست کمک کند. شوالیه با کمک یک هواپیمای چینی موفق می شود که ...

**************************************************

**** شبکه امید

فیلم سینمایی «مولان کونگ فوکار» به کارگردانی «لئو لیائو»، چهارشنبه 10 آذر ماه ساعت 18 از شبکه امید پخش خواهد شد.

داستان این انیمیشن با بازی ویویان لو، لو ژائو و کریس نیوزی؛ درباره مولان دختری جوان و کنگ فو کاری خبره است که به عنوان یک مرد در ارتش کشورش خدمت می کند. مولان برای کشتن شاهزاده دشمن به اردوگاه آنها فرستاده می شود اما زمانی که وارد چادر شاهزاده می شود با پسر بچه ای مواجهه شده و از انجام ماموریت سرباز می زند. در زمان فرار مولان از اردوگاه دشمن، شاهزاده جوان دشمن، به تعقیب او می پردازد و این تعقیب و گریز در نهایت منجر به سقوط هر دو آنها به دره ای عمیق می شود و ...

**************************************************

فیلم سینمایی جدید «بازگشت» به کارگردانی «جورج کورا و سام خاویر»، پنج‌شنبه 10 آذر ماه ساعت 18 از شبکه امید پخش خواهد شد.

در این فیلم با بازی کورا، گوپیکریشنا وارما، شانتی کریشنا، گوپان مانگات، ساراسا بالوسری و نامیتا کریشنامورتی خواهیم دید: توما کوچولو و برادر بزرگترش سبو پس از مرگ والدینشان در یک یتیم خانه رها می شوند. توما به شدت از سبو که پسری مبتلا به سندرم داون است محافظت می کند. زوج جوانی به نام رفیق و فاطمه، سبو را به فرزندی قبول می‌کنند ولی توما را نمی پذیرند. سال‌ها بعد، توما که اکنون یک مرد بالغ شده و در یک نانوایی کار می‌کند، می‌خواهد برادرش را که اکنون توسط والدین خوانده‌اش به اسم ایسمو تغییر نام داده است، پس بگیرد. ایسمو پسر خوش شانسی است که به مدرسه ای برای کودکان معلول می رود. توما، که به ندرت اجازه ملاقات با ایسمو را دارد، از هر فرصتی استفاده می کند تا این واقعیت را که مادر ایسمو، فاطمه، آزار می دهد، بازگرداند که ...

**************************************************

فیلم تلویزیونی «پینوکیو، عامو سردار و رئیسعلی» به کارگردانی «سیدرضا صافی»، جمعه 11 آذر ماه ساعت 18 از شبکه امید پخش خواهد شد.

در این فیلم خواهیم دید: همایون پسر نوجوان دلواری، به عشق تصاحب جایزه برتر خاطره نویسی، عزم خود را برای تحقیق پیرامون شخصیت رئیسعلی دلواری جزم می کند. تحقیق تاریخیِ همایون، ما و او را به دنیای شاد، پر حادثه و فانتزی این فیلم می برد ...

در «پینوکیو، عامو سردار و رئیسعلی»؛ حجت شورکی، حسین قفلی، جوهر تنگستانی، علی نیکفر، اصغر جوادی، احمد قربانی و علیرضا میرشکاری بازی کرده اند.

**************************************************

**** شبکه افق

فیلم سینمایی «شکارچی لحظه ها» به کارگردانی «دن گیلروی»، جمعه 11 آذر ماه ساعت 10 از شبکه افق پخش خواهد شد.

در خلاصه داستان فیلم با بازی جک گیلنهال، رنه روسو و بیل پکستن آمده است: لوئیس بلوم که کار و بار مشخصی ندارد به حرفه خبرنگاری علاقمند می شود. او یک دوربین بیسیم خریده و به شکار لحظه ها می‌پردازد. او با استفاده از ترفند ویژه ای به سیستم شبکه پلیس شهری متصل شده و در جریان جدیدترین گزارشات مربوط به جرم و جنایات در شهر قرار می گیرد. او پس از هر گزارش جنایی خود را با دوربین زودتر از هر خبرنگار دیگری به محل می رساند و تصاویر دسته اولی تهیه می کند و ...

**************************************************

فیلم سینمایی «بازمانده» به کارگردانی «سیف‌الله داد»، جمعه 11 آذر ماه ساعت 18 از شبکه افق پخش خواهد شد.

داستان فیلم با بازی سلما المصری، جیانا عید، بسام کوسا، جمال سلیمان و غسان مسعود؛ درباره اشغال شهر حیفا در سال 1948 در فلسطین اشغالی است؛ پزشکی به نام سعید همراه با همسرش و نوزادشان فرهان قصد سفر دارند. سعید، تروریست اسرائیلی به نام شمعون را که همبازی دوره کودکی‌اش بوده، در ایستگاه راه‌آهن با چمدانی حاوی بمب می‌بیند. شمعون قبل از انفجار می‌گریزد و سعید موضوع را به پلیس اطلاع می‌دهد. شمعون از سعید می‌خواهد که قبل از قتل عام مردم شهر، شهر حیفا را ترک کند. همچنین صفیه، مادر سعید به حیفا می‌آید تا فرزندش را به بهانه بیماری پدرش رشید، به ترک حیفا ترغیب کند. روزی که آن‌ها تصمیم به سفر گرفته‌اند، صهیونیست‌ها به حیفا هجوم می‌آورند و سعید و همسرش در قتل عام اهالی شهر کشته می‌شوند که ...

**************************************************

**** شبکه سلامت (با رابط ناشنوا)

فیلم سینمایی «مرد بارانی» به کارگردانی «بری لوینسون»، جمعه 11 آذر ماه ساعت ۱۱ با رابط ناشنوایان از شبکه سلامت پخش می شود.

در این فیلم با بازی تام کروز و داستین هافمن خواهیم دید: چارلی بابیت جوانی که غرق تجارت اتومبیل‌های لوکس است با خبر می‌شود پدرش فوت کرده و خانه ۳ میلیون دلاری‌اش را به برادر دیگرش، ریموند که مبتلا به اوتیسمی است، بخشیده است. چارلی تا کنون برادرش را ندیده است اما برای استفاده از ارث پدر ناچار است ...

**************************************************

**** شبکه فراتر (4k)

فیلم سینمایی «پرندگان خشمگین» به کارگردانی «کلی کایتیس و فرگال ریلی»، پنج شنبه 10 آذر ماه ساعت 14:30 از شبکه فراتر پخش خواهد شد.

در این فیلم خواهید دید: قرمز، چاک و بمب سه پرنده‌ای هستند که برای نجات پرندگان از دست سبزالوها به کوهستان می‌روند تا پهلوان عقاب را پیدا کنند. در جزیرۀ پرندگان همه شاد و خوشحال هستند و در کنار هم با آرامش زندگی می‌کنند. اما قرمز از وضعیت خودش راضی نیست و همیشه خشمگین است. او که از کودکی تنها بوده و همیشه توسط دیگر پرنده‌ها مسخره می‌شد، هر روز بیشتر از قبل عصبانی می‌شود. تا اینکه پرنده‌ها تصمیم می‌گیرند او را به گروهی بفرستند که دست از رفتار خشنش بردارد. قرمز، در این گروه دو دوست پیدا می‌کند. چاک و بمب هر دو به دلیلی شبیه به او وارد این گروه شده‌اند. در حالی که قرمز تمام تلاشش را می‌کند تا از گروه اخراج شود، سبزالوها که خوک‌های سبز رنگی هستند به ...

**************************************************

فیلم سینمایی «اسپارتاکوس» به کارگردانی «استنلی کوبریک»، جمعه 11 آذر ماه ساعت 14:30 از شبکه فراتر پخش خواهد شد.

داستان این فیلم با بازی کرک داگلاس، لارنس اولیویه، ژان سیمونز و چارلز لاتون؛ درباره‌ برده‌ای به نام اسپارتاکوس است که از ظلم و ستم اربابان و امپراطوری روم به ستوه آمده است. او به زودی با گروهی از گلادیاتورها فرار می‌کند و خیلی زود هدایت ارتشی از برده‌ها را بر علیه امپراطوری روم فرماندهی می‌کند تا ظلم و ستم را از بین ببرد. اما ...

انتهای پیام /


ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
captcha