هاکی‌روی‌یخ و پاتیناژ زیرمجموعه فدراسیون اسکی شدند

۰۷ آذر ۱۴۰۱ - ۱۲:۲۵:۰۰
کد خبر: ۴۵۳۲۵۹۵
دسته بندی‌: ورزشی ، سایر حوزه ها
دو رشته ورزشی هاکی روی یخ و پاتیناژ به زیرمجموعه فدراسیون اسکی منتقل شدند.

خبرگزای میزان - با تصمیم وزارت ورزش و جوانان دو رشته ورزشی هاکی روی یخ و پاتیناژ از فدراسیون اسکیت جدا و به زیرمجموعه فدراسیون اسکی منتقل شدند.

با توجه به اختیارات حاصل از جزء ۱۱ بند الف ماده ۴ قانون، اهداف، وظایف و اختیارات وزارت ورزش و جوانان و دستورالعمل اجرایی آن و موافقت مورخ ۱۴۰۱/۰۷/۰۲ مقام عالی وزارت تصمیمات جدیدی درخصوص رشته های مرتبط با المپیک زمستانی گرفته شد که به شرح ذیل است:

بر این اساس رشته هاکی روی یخ به عنوان رشته‌ای که در بازی‌های آسیایی و المپیک زمستانی حضور دارد از فدراسیون اسکیت منتزع و در قالب "انجمن هاکی روی یخ" به زیر مجموعه فدراسیون اسکی و ورزش‌های زمستانی ملحق می‌گردد.

رشته‌های اسکیت روی یخ سرعت، اسکیت روی یخ تعقیبی و اسکیت نمایشی (پاتیناژ) از فدراسیون اسکیت منتزع و در قالب "انجمن اسکیت روی یخ" تجمیع و در زیر مجموعه فدراسیون اسکی و ورزش‌های زمستانی فعالیت خواهند کرد.

فدراسیون اسکی و ورزش‌های زمستانی با توجه به تصویب نامه شماره ۲۲۴۰۳/ت۵۵۱۰۲ه مورخ ۱۳۹۹/۰۳/۰۷ هیات محترم وزیران (بند ۱) آیین نامه هر یک از دو انجمن فوق را تدوین و پس از تایید وزارت و تصویب مجمع عمومی فدراسیون به مورد اجرا خواهد گذاشت.

انتهای پیام/ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
captcha