آزادی ۲۰ نفر از دستگیر شدگان اخیر آذربایجان غربی با اجرای دستور ویژه رئیس قوه قضاییه

۰۷ آذر ۱۴۰۱ - ۰۹:۱۲:۱۴
کد خبر: ۴۵۳۲۰۵۲
دسته بندی‌: حقوق و قضا ، قضایی
رئیس کل دادگستری استان آذربایجان غربی گفت:۲۰ نفر از دستگیر شدگان اخیر با اجرای دستور ویژه رئیس قوه قضاییه به کانون گرم خانواده خود برگشتند.

خبرگزاری میزان - پنجم آذرماه دستورالعمل رئیس قوه قضاییه در پی پیروزی ملی‌پوشان تیم ملی فوتبال کشورمان و شعف و شادمانی پدید آمده در سراسر ایران اسلامی خطاب به مراجع و مراکز ذیربط قضایی صادر شد.

در دستور رئیس دستگاه قضا خطاب به مراجع و مراکز ذیربط قضایی آمده بود: نسبت به آن دسته از زندانیان که شرایط بهره‌مندی از ارفاقات قانونی را دارا هستند، نهایت مساعدت و معاضدت انجام گیرد و مقدمات آزادی و بازگشت آنها به آغوش گرم خانواده‌های‌شان در اولین فرصت ممکن فراهم شود.

ناصر عتباتی رئیس کل دادگستری استان آذربایجان غربی در رابطه با اقدامات دادگستری استان آذربایجان غربی در راستای دستور رئیس قوه قضاییه گفت: در روز اول اجرای دستور رئیس قوه قضاییه ۲۰ نفر از دستگیر شدگان اخیر از زندان‌های استان مشمول ارفاقات قانونی شده و از زندان آزاد شدند.

عتباتی افزود: کارگروهی که در این خصوص تشکیل شده با سرعت در حال بررسی پرونده های بازداشت شدگان اخیر هستند و حاصل تلاش انها در روز اول آزادی ۲۰ نفر از این افراد بود و امید است در روزهای آتی این تعداد افزایش يابد.

گفتنی است؛ در دستور رئیس دستگاه قضا تصریح شده بدیهی است کسانی که در قضایای اخیر مرتکب جنایت شده و مدافعان امنیت مردم را شهید و مجروح کردند و اموال مردم را به آتش کشیدند و قرآن را سوزاندند، قابل اغماض و بخشش نیستند و برای عناصر و مسببان اصلی اتفاقات اخیر، هیچ جای ارفاق وجود ندارد.


انتهای پیام/


برچسب ها: زندان

ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
captcha