فرمانده کل سپاه: دشمنان بدانند این سرزمین و انقلاب مستحکم است

۰۶ آذر ۱۴۰۱ - ۱۰:۴۷:۳۸
کد خبر: ۴۵۳۰۷۲۷
دسته بندی‌: سیاست ، دفاعی و مقاومت
فرمانده کل سپاه با بیان اینکه دشمن خواب‌های آشفته زیادی می‌بیند و در توهم به سر می‌برد گفت: دشمن اولین کسی است که از رسانه‌های خود شکست می‌خورد؛ دشمن نمی‌داند این سرزمین و انقلاب مستحکم است.

خبرگزاری میزان - سردار سرلشکر پاسدار «حسین سلامی» فرمانده کل سپاه صبح امروز (یکشنبه) در اجتماع ۱۵ هزار نفری بسیجیان سیستان و بلوچستان که در استادیوم دهکده المپیک زاهدان برگزار شد، اظهار داشت: امروز برای من روزی پرافتخار و فراموش‌نشدنی است؛ خاطره دل‌انگیز حضور باشکوه امت واحده و حضور حماسه‌آفرین مردم سیستان و بلوچستان در خاطر بنده باقی خواهد ماند.

سردار سلامی ادامه داد: به روح بلند امام عظیم‌الشأن و مؤسس نهاد نیرومند بسیج مستضعفان درود الهی نثار می‌کنم و از خداوند متعال برای وجود شریف رهبر بسیجی، جانباز شجاع و حکیم امام خامنه‌ای سعادت و توفیق روزافزون مسئلت می‌کنم.

بنا به اعلام دفاع پرس، فرمانده کل سپاه افزود: محضر همه خانواده شهدایی که از ابتدای انقلاب برای دفاع از تمامیت ارضی و امنیت جامعه و این سرزمین بزرگ و حرمت نوامیس و سرافرازی مردمان عزیز این دیار جان خود را فدا کردند، و همچنین به روح بلند شهدا به‌ویژه شهدای حوادث اخیر درود می‌فرستم و برای خانواده آن‌ها صبر مسئلت دارم.

وی اظهار داشت: مردم سیستان و بلوچستان تجسم غیرت و دینداری و وفاداری هستند؛ مردمانی که پهلوانانی مثال‌زدنی و خونگرم، باوقار، فداکار، شجاع، مؤمن، زحمتکش و مرزبان هستند.

سرلشکر سلامی اضافه کرد: مردم این استان هم شیعه و هم سنی و هم سیستانی و هم بلوچ نشانه امت واحده هستند و اینجا روح وحدت جاری است.

فرمانده کل سپاه یادآور شد: هنگامی که شیعیان و سنی‌ها در دفاع از مردمان این سرزمین در کنار هم به شهادت می‌رسند و خون مؤمن‌ترین انسان‌ها همانند «شوشتری‌»ها و «محمدزاده‌»ها با برادران سنی خود در یک حادثه تروریستی با هم تلفیق می‌شود، اینجا منشأ یک وحدت ناگسستنی است.

وی در ادامه با بیان اینکه رهبر معظم انقلاب روز گذشته جایگاه و موقعیت و نقش بسیج را به درستی ترسیم کردند، گفت: بسیج در طول ۴۳ سال تاریخ انقلاب خالق بزرگترین حماسه‌ها بوده است و در دوران دفاع مقدس، بسیجیان در سخت‌ترین شرایط به قلب دشمنان زدند تا سرزمین‌های اشغال شده را پس بگیرند و سرانجام اراده این ملت بزرگ را بر خیل عظیم دشمنان تحمیل کنند و دشمنان را بشکنند.

سردار سلامی خاطرنشان کرد: وقتی تروریست‌های تکفیری با مدیریت آمریکا، رژیم صهیونسیتی و اروپا در سوریه و لبنان و عراق و یمن هجمه می‌برند، این بسیجیان هستند که برای دفاع از نوامیس به میدان می‌روند و خانه و کاشانه خود را رها کرده و به قلب دشمن هجوم می‌برند و آن ملت‌ها را از اسارت بیگانگان نجات می‌دهند.

فرمانده کل سپاه با بیان اینکه در صحنه سیاسی، دشمنان با رسانه‌های تفرقه‌افکن خود در تلاش هستند تا این سرزمین را دچار تنش کنند، تأکید کرد: این ملت کاملاً آگاه است و دشمن نمی‌داند که این سرزمین و انقلاب مستحکم است.

وی با اشاره به آیاتی از قرآن مبنی بر لزوم همراهی نکردن مسلمانان با یهود و نصارا گفت: خداوند در قرآن به مسلمانان خطاب می‌کند که‌ ای مومنان! یهود و نصارا را به‌عنوان دوستان خود انتخاب نکنید و اگر کسی از شما ولایت و دوستی و همراهی آن‌ها را انتخاب کرد، از آنان است؛ بر این اساس باید موضع ما واضح، مشخص، صحیح و روشن باشد و این همان نکته‌ای است که ما همواره آن را می‌گوییم.

سرلشکر سلامی افزود: رژیم‌های متجاوزی که در کارنامه‌شان قتل عام ملت‌های بزرگی ثبت شده است، همچون آمریکای جنایتکار که فقط در یک جنگ دو بمب اتمی در هیروشیما و ناکازاکی منفجر می‌کند و در یک چشم برهم زدن هزاران نفر را می‌کشد و علاوه بر این تاکنون ده‌ها میلیون انسان را از زندگی محروم کرده و صادرکننده ابزار شکنجه و تسلیحات ویران‌کننده و کشتار جمعی است، و انگلیسی که فقط در کشورمان مردم بسیاری را قتل عام کرده و در سرزمین و تاریخ ملت ایران منفور است، می‌خواهند دوباره ملت ایران را به دوران نکبت‌بار گذشته بازگردانند.

وی با اشاره به آیه‌ای از قرآن مبنی بر اینکه هیچ قدرتی بالاتر از قدرت خداوند نیست، بیان کرد: خداوند در قرآن تأکید می‌کند که اگر همه قدرت‌های جهان جمع شوند، نمی‌توانند پر کاهی را از پشه بگیرند؛ حال با توجه به این موضوع باید گفت که آیا نتانیاهو و بایدن می‌توانند ایران را از ایرانی بگیرند؟ نه‌تنها هرگز نمی‌توانند، بلکه عکس این موضوع نزدیک‌تر است؛ یعنی اگر آن‌ها می‌توانند، اول باید مراقب سرزمین‌های خودشان باشند.

فرمانده کل سپاه اضافه کرد: مردمان سرزمین سیستان و بلوچستان مردمانی نوع‌دوست هستند و می‌دانند امنیت گوهر و موهبت عظیمی است؛ برای رهبر عظیم‌الشأن انقلاب اسلامی مردم این دیار از منزلت رفیعی برخوردار هستند؛ چرا که خود سال‌ها در این سرزمین حضور داشتند و برای این مردم ارزش زیادی قائل هستند و محرومیت آن‌ها را هم دیده‌اند.

سردار سلامی در ادامه گفت: امروز استاندار سیستان و بلوچستان از بهترین استانداران کشور است و حتی فرماندهان نیز از بهترین فرماندهان هستند که می‌خواهند با فداکاری برای آرمان‌های این سرزمین، پیشرفت، رفاه و آسایش را به ارمغان بیاورند؛ اجازه نمی‌دهیم ذره‌ای غم در چهره شما بنشیند؛ لذا آنچه داریم، برای شماست.

وی تصریح کرد: آمریکا، انگلیس، اسرائیل و آل سعود می‌خواهند جامعه ما را متفرق ببینند؛ آن‌ها به دنبال تفرقه‌افکنی میان مسلمانان هستند؛ لذا نباید کلام ترجمه آرزو‌های آن‌ها باشیم؛ به همین دلیل باید آگاه و هوشیار پشت سر رهبری حرکت کنیم؛ چرا که ده‌ها سال است که قدرت‌های بزرگ را شکست داده و کشور را در مسیر پیشرفت قرار داده است.

فرمانده کل سپاه تأکید کرد: ما اینجا هستیم تا با امام شهیدان، ملت و جانبازان بیعت و اعلام کنیم که تا آخرین قطره خون خود و تا آخرین لحظه زندگی‌مان در کنار یکدیگر از عظمت انقلاب اسلامی و ارزش‌های اسلام دفاع خواهیم کرد.

انتهای پیام/


ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
captcha