بیش از ۲۶ هزار متر مربع از اراضی ملی و دولتی در جزیره قشم رفع تصرف شد

۰۶ آذر ۱۴۰۱ - ۰۹:۴۲:۴۳
کد خبر: ۴۵۳۰۵۶۰
دسته بندی‌: حقوق و قضا ، قضایی
رئیس کل دادگستری استان هرمزگان از رفع تصرف دو قطعه از اراضی ملی و دولتی به مساحت ۲۶ هزار و 600 متر مربع در جزیره قشم خبر داد.

مجتبی قهرمانی در گفت‌وگو با میزان از رفع تصرف دو قطعه از اراضی ملی و دولتی به مساحت ۲۶ هزار و 600 متر مربع در جزیره قشم خبر داد و اظهار کرد: این رفع تصرفات به دستور دادستان عمومی و انقلاب شهرستان قشم و با هدف احقاق حقوق مردم و مقابله با زمین‌خواری انجام شده است.

وی در ادامه افزود: ساخت و سازهای غیر مجاز موجود در این اراضی نیز توسط یگان حفاظت منطقه آزاد قشم و مأموران نیروی انتظامی تخریب شده است.

رئیس کل دادگستری استان هرمزگان توضیح داد: این ساخت و سازهای غیرقانونی شامل دیوارچینی، پی سنگی و سد و بند خاکی بود که خارج از محدوده طرح هادی روستاهای هفت رنگ و کانی قرار داشت.

وی اضافه کرد: ارزش تقریبی این اراضی، ۱۰۰ میلیارد و 11 میلیون ریال است که پس از رفع تصرف، به بیت المال اعاده شده است.

قهرمانی تصریح کرد: پرونده‌هایی که در ارتباط با تخلفات و تصرفات عدوانی به اراضی ملی و دولتی در مراجع قضایی استان هرمزگان تشکیل شده با جدیت و سرعت رسیدگی می‌شود.

رئیس کل دادگستری استان هرمزگان با تأکید بر مقابله قاطع و بدون اغماض با متصرفان اراضی ملی و دولتی، خاطرنشان کرد: متخلفان برابر قانون و مقررات تحت تعقیب قرار می‌گیرند و با قلع و قمع ساخت و سازهای غیرمجاز، اراضی ملی که متعلق به عموم است از دستبرد متجاوزان و فرصت طلبان محفوظ می‌ماند.

انتهای پیام/


ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
captcha