اعلام ترکیب تیم ملی وزنه‌برداری برای حضور در مسابقات جهانی کلمبیا

0:44 - 03 آذر 1401
کد خبر: ۴۵۲۶۵۰۷
ترکیب تیم ملی وزنه‌برداری برای حضور در مسابقات جهانی کلمبیا مشخص شد.

خبرگزاری میزان - به گزارش روابط عمومی فدراسیون وزنه‌برداری؛ پس از پایان نشست کمیته فنی فدراسیون وزنه برداری که بعد از رکوردگیری درون اردویی تیم ملی بزرگسالان در آکادمی ملی المپیک تهران (مجموعه ورزشی انقلاب) برگزار شد، 7 وزنه بردار ملی پوش حاضر در اردوی آماده سازی جهانی با نظر سعید علی حسینی سرمربی تیم و تایید نهایی اعضاء کمیته فنی حاضر در این جلسه مجوز اعزام به کلمبیا و حضور در پیکارهای جهانی 2022 بوگوتا«مرحله نخست گزینشی المپیک پاریس» را دریافت کردند.

رقابت های وزنه برداری قهرمانی جهان در سال 2022 که به عنوان نخستین میدان گزینشی المپیک پاریس نیز در این رشته به شمار می رود، قرار است از 13 آذر ماه جاری به میزبانی کشور کلمبیا آغاز شود.رقابتی مهم و ارزشمند برای کشورهای مدعی در رشته وزنه برداری که با اعلام حضور بیش از700 وزنه بردار مرد و وزن در اوزان مختلف از سطح کیفی و کمی بالایی برخوردار خواهد بود.

تیم ملی وزنه برداری ایران نیز که همواره جزو مدعیان کسب مدال و سکوهای مرغوب و خوش رنگ جهانی است، با هدایت سعید علی حسینی خود را برای حضوری مقتدرانه در این رویداد مهم آماده میکند.

برهمین اساس وبا توجه به نزدیک شدن به زمان اعزام کاروان وزنه برداری به رقابت های جهانی کلمبیا با درخواست اعضاء کمیته فنی و تایید سجاد انوشیروانی سرپرست فدراسیون، (همزمان با مسابقه رکوردگیری درون اردویی که کادر فنی برای محک نهایی ملی پوشان باقیمانده در اردوی جهانی طراحی کرده بود) نشست کمیته فنی با محوریت لیست نهایی مسافران اعزامی به رقابتهای جهانی را نیز در سالن تمرین ملی پوشان وزنه برداری در آکادمی ملی المپیک برگزار شد.

دراین جلسه که بلافاصله بعد از پایان رکوردگیری درون اردویی ملی پوشان وزنه برداری در آکادمی ملی المپیک برگزار شد، علاوه بر انوشیروانی، سرپرست فدراسیون وزنه برداری به ترتیب حسین رضازاده، بهمن زارع، سیدکمال موسوی و بهداد سلیمی به عنوان اعضای کمیته فنی، همچنین سعید علی حسینی، محمدرضا براری و وحید ربیعی سرمربی و مربیان تیم ملی وزنه برداری حضور داشتند. لازم به توضیح است، حسین توکلی عضو کمیته فنی، بخاطر حضور در تمرینات تیم ملی وزنه برداری جانبازان در این نشست غایب بود.همینطور نواب نصیرشلال، حسین مقامی و کوروش باقری دیگر اعضای کمیته فنی نیز باتوجه به مشغله کاری و و البته تمرین رکوردی بانوان در کمپ تیم های ملی وزنه برداری، در این جلسه حضور نداشتند.

در پایان جلسه کمیته فنی فدراسیون وزنه برداری، پس از تحلیل و بررسی شرایط رکوردی و رقابتی اوزانی که ملی پوشان کشورمان شانس حضور و کسب افتخار در مسابقات جهانی 2022 را دارند. با پیشنهاد و نظر سعید علی حسینی سرمربی تیم ملی وزنه برداری همینطور دستیاران او و نهایتا تایید فنی اعضای کمیته فنی، 7 ملی پوش به ترتیب زیر مجوز حضور در رقابت های جهانی کلمبیا و پوشیدن دوبنده تیم ملی در این رویداد معتبر بین‌المللی را دریافت کردند.

اسامی پولادمردان وزنه برداری ایران اعزامی به رقابتهای جهانی 2022 کلمبیا که با پیشنهاد و نظر سرمربی تیم ملی و تایید کمیته فنی صاحب دوبنده جهانی وزنه برداری شدند به شرح زیر است:

حافظ قشقایی دردسته 67 کیلوگرم

میرمصطفی جوادی در دسته 81 کیلوگرم

کیانوش رستمی دردسته 89 کیلوگرم

رضا دهدار دردسته 102 کیلوگرم

مهدی کرمی دردسته 109 کیلوگرم

آیت شریفی دردسته 109+ کیلوگرم

علی داودی دردسته 109+ کیلوگرم

لازم به ذکر است؛حسین سلطانی ملی پوش دسته وزنی 81 کیلوگرم که هشتمین عضو حاضر در اردوی آماده سازی جهانی بود، باتوجه به اینکه نتوانست در رکوردگیری نهایی جهانی نظر کادر فنی را جلب کند، از لیست نهایی اردونشینان و مسافران اعزامی به کلمبیا حذف شد و کناررفت.

ملی پوشان وزنه برداری کشورمان تا زمان اعزام به رقابت های جهانی کلمبیا کماکان در آکادمی ملی المپیک به تمرینات خود ادامه می‌دهند.

انتهای پیام/


ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *