معاون قضایی دادستان کل کشور با حضور در مرکز ارتباطات مردمی به مشکلات حقوقی و قضایی مراجعان رسیدگی کرد

۰۲ آذر ۱۴۰۱ - ۱۳:۵۶:۲۵
کد خبر: ۴۵۲۵۷۶۱
دسته بندی‌: حقوق و قضا ، قضایی
معاون قضایی دادستان کل کشور با حضور در مرکز ارتباطات مردمی قوه قضاییه با مراجعه‌کنندگان دیدار و به بررسی مشکلات حقوقی و قضایی آن‌‍‌ها پرداخت و دستورات مقتضی را صادر کرد.

خبرگزاری میزان – در راستای تاکیدات رئیس قوه قضاییه برای ملاقات بی واسطه مسئولان قضایی با مردم، علی جمادی معاون قضایی دادستان کل کشور به همراه مظفری مدیرکل مبارزه با قاچاق کالا و ارز دادستانی کل کشور امروز چهارشنبه ۲ آذر ۱۴۰۱ با حضور در مرکز ارتباطات مردمی قوه قضاییه با تعدادی از مراجعان که برای رفع مشکلات حقوقی و قضایی خود به این مرکز مراجعه کرده بودند دیدار و به پرونده‌های آن ها رسیدگی کرد.

در این دیدار که با حضور علی اصغر رفاهی مدیرکل ارتباطات مردمی قوه‌ قضاییه انجام شد، معاون قضایی دادستان کل کشور به بررسی پرونده های مراجعه کنندگان پرداخت و جهت تسریع در رسیدگی دستورات لازم را صادر کرد.

علی جمادی درباره درخواست های مطرح شده در این دیدار، اظهار کرد:در راستای حمایت از تولید و اشتغال و براساس تکلیف ما در حوزه دادستانی کل کشور و مسئولیتی که در دبیرخانه ستاد اقتصاد مقاومتی قوه قضاییه وجود دارد در مرکز ارتباطات مردمی قوه قضاییه حضور پیدا کردیم تا با کسانی که درخواست ملاقات حضوری داشتند به صورت چهره به چهره دیدار کنیم.

وی افزود: مراجعه کنندگان در این ملاقات مردمی مشکلاتی در زمینه بحث تولید، اشتغال و مشکلات دیگری در ابعاد مختلف داشتند که به استماع اظهارات آن ها پرداختیم و تصمیمات خوبی را نیز اتخاذ کردیم.

معاون قضایی دادستان کل کشور گفت: مشکلات مراجعه کنندگان به استان های مربوط ارجاع داده شد تا در ستاد اقتصاد مقاومتی استان، بعضی موارد مورد توجه و بررسی دقیق قرار گیرد همچنین در مرکز نیز مواردی که نیاز به بررسی دقیق و قانونی داشت در دستور کار قرار گرفت تا پس از بررسی تصمیمات لازم اتخاذ شود.

در این ملاقات مردمی مراجعه کننده ای خواستار رسیدگی به وضعیت چاه آب شهرستان اسفراین بود که معاون قضایی دادستان کل کشور به رئیس کل دادگستری استان خراسان شمالی دستور دادند که گزارشی از روند عملیات اجرایی منتهی به مسدود شدن چاه مورد ادعا و سابقه حفرچاه را ارائه دهد.

مراجعه کننده دیگر در این ملاقات مردمی خواستار تعیین تکلیف وضعیت شرکت ریخته گری ماشین سازی تبریز بود که معاون قضایی دادستان کل کشور مقرر کرد به منظور رفع مشکل وضعیت این شرکت و کارگران با وزیر صنعت معدن و تجارت مکاتبه ای صورت گیرد تا به قید فوریت این موضوع را بررسی و حل و فصل کند و نتیجه نیز متعاقباً اعلام شود.

در این ملاقات مردمی متقاضی خواستار رسیدگی در جهت رفع موانع تولید بود معاون قضایی دادستان کل کشور دستور داد که دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان مرکزی و دبیر ستاد اقتصاد مقاومتی با توجه به اظهارات و مستندات ارائه شده در راستای حمایت از تولید و اشتغال اقدامات قانونی را اعمال کنند.

مراجعه کننده دیگر در این دیدار خواستار دستور توقف ابلاغیه صادره از سوی اداره راه و شهرسازی خراسان جنوبی بود که معاون قضایی دادستان کل کشور ضمن مکاتبه ای با رئیس کل دادگستری استان خراسان جنوبی و رئیس ستاد اقتصاد مقاومتی خواستار اعمال اقدامات مقتضی قانونی شد.

انتهای پیام/


ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *