تولید داخل 724 هزار قطعه مورد نیاز در صنعت نیروگاهی

۳۰ آبان ۱۴۰۱ - ۱۵:۱۵:۱۹
کد خبر: ۴۵۲۲۹۲۶
دسته بندی‌: اقتصاد ، عمومی
مدیرعامل شرکت برق حرارتی گفت: بیش از 724 هزار قطعه نیروگاهی به ارزش یک هزار و 200 میلیارد تومان ساخت داخل شده است.

خبرگزاری میزان - طبق اعلام پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون)، "عبدالرسول پیشاهنگ"، مدیرعامل شرکت برق حرارتی در نشست تخصصی توانمندی‌ها و نیازمندی‌های ساخت داخل صنعت نیروگاه‌های کشور با اشاره به اینکه برای سال جاری 10 پروژه تولید بار اول مصوب شده است، ادامه داد: در این میان هشت نیاز فناورانه نیروگاهی نیز اعلام شده است که در صورت اعلام آمادگی شرکت‌های دانش‌بنیان آماده هستیم تا اقدام به ساخت بار اول این تجهیزات کنیم.


پیشاهنگ یادآور شد: در پنج سال اخیر و پس از شکل‌گیری این شرکت مادرتخصصی، در راستای اجرای سیاست‌های کلی نظام در خصوص استفاده حداکثری از توان ساخت داخل و توانمندسازی شرکت‌های داخلی بیش از 724 هزار قطعه نیروگاهی به ارزش یک هزار و 200 میلیارد تومان ساخت داخل شده است.


وی با تاکید بر اینکه ارزشمندترین سرمایه ما در شرکت برق حرارتی، سرمایه‌های انسانی هستند، ادامه داد: متخصصان این صنعت علاوه بر اینکه با تمام توان در تابستان در حال خدمت‌رسانی به مردم کشورمان بودند، اقدامات متعددی هم در سایر کشورها همچون عراق انجام دادند؛ برای تعمیر واحدی که در این کشور دچار مشکل شده بود و شرکت‌های مطرح جهانی از تعمیر آن عاجز بودند وارد عمل شده و با همت و دانش خود توانستند این واحد را راه‌اندازی کنند.


پیشاهنگ ادامه داد: انواع توربین‌های دنیا را داریم و هیچ سازنده‌ای تقریبا نمی‌تواند ادعا کند که توربینی ساخته و نمونه آن در ایران وجود ندارد که ما از صمیم قلب به تخصص و علم ایرانی افتخار می‌کنیم.
 
ضرورت داخلی‌ساز کردن تجهیزات حوزه تولید برق کشور
همچنین در ادامه این نشست ناصر اسکندری، معاون راهبری تولید شرکت برق حرارتی به اصل الزام داخلی‌ساز کردن تجهیزات در حوزه تولید برق کشور تاکید کرد و گفت: با قدرت و جسارت می‌گوییم که پس از شکل‌گیری شرکت برق حرارتی ۷۲۴ هزار قطعه ساخت داخل شده است که این مهم حاصل مسئولیتی است که تک تک مدیران نیروگاه‌ها آن را به جان خریدند و این افتخار را آفریدند.


اسکندری با بیان اینکه زمانی توربین‌سازی برای ما رویا بود اما امروز با افتخار این امر محقق شده است، اظهار داشت: تا دیروز باید خارج از مرزها دنبال قطعات مورد نیاز نیروگاه ها می گشتیم اما امروز با ساخت داخل این محدودیت رفع شده است و شرکت برق حرارتی با تمام توان از این تلاشگران حمایت خواهد کرد.

انتهای پیام/ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *