کاهش 57 درصدی بارش‌ها در استان تهران

۳۰ آبان ۱۴۰۱ - ۱۲:۳۸:۳۴
کد خبر: ۴۵۲۲۵۴۶
دسته بندی‌: اقتصاد ، عمومی
مدیر دفتر مطالعات پایه منابع آب شرکت آب منطقه‌ای تهران گفت: 14 میلی متر بارندگی از ابتدای سال آبی تاکنون در استان تهران به ثبت رسیده است.

 خبرگزاری میزان - طبق اعلام پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون)، محمدرضا خانیکی گفت: سامانه بارشی دومین ماه سال آبی 1402-1401 با 8.9 میلی‌متر بارندگی، تراز بارندگی استان تهران را از ابتدای سال آبی تاکنون به 14.1 میلی‌متر بارندگی رساند.


وی تصریح کرد: سامانه بارشی از ۲۵ آبان ماه در دوره تداوم خود، از بامداد روز پنجشنبه ۲۶ آبان ماه آغاز و با ریزش‌های حداکثری در گستره غرب و جنوب استان و همچنین در گستره شرقی استان فعالیت داشت. بیشترین میزان ریزش‌های جوی ثبت شده از این سامانه، به ترتیب مرتبط با حوضه آبریز سدهای ماملو، امیرکبیر، لتیان و طالقان و لار بوده است.


خانیکی با بیان اینکه اگر چه این سامانه بارشی را می‌توان بعد از ماه‌های متعدد بدون بارش، نخستین سامانه بارشی فراگیر و پر قدرت استان تهران قلمداد کرد، افزود: با توجه به کمبودهای قابل توجه میزان ریزش‌های جوی دریافتی، این سامانه نیز نتوانست استان تهران را به وضعیت نرمال نزدیک کند، به گونه‌ای که بر اساس تحلیل اطلاعات دریافتی از شبکه سنجش پارامترهای جوی و ترسیم نقشه‌های هم باران، مجموع بارندگی‌های دریافتی استان تهران از ابتدای سال آبی تاکنون، نسبت به مدت مشابه سال گذشته 32.8 میلی‌متر و متوسط بلندمدت 38.8 میلی‌متر، به ترتیب با کاهش 57 و 65.5 درصدی مواجه است.

انتهای پیام/ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *