رؤسای قوه قضائیه وکیل آنلاین مجله حقوقی

کاهش سطح آب دریای خزر به ۲۷ سانتی‌متر رسید

9:22 - 30 آبان 1401
کد خبر: ۴۵۲۲۱۳۰
دسته بندی: اقتصاد ، عمومی
مدیر مرکز ملی مطالعات و تحقیقات دریای خزر مؤسسه تحقیقات آب وزارت نیرو گفت: سطح آب دریای خزر در سال آبی گذشته (۱۴۰۱-۱۴۰۰) با تشدید روند کاهشی، بیش از ۲۷ سانتی‏متر نسبت به مدت مشابه سال قبل کاهش‌یافته است.

 خبرگزاری میزان - از سازمان بنادر و دریانوردی، سیدمعصومه بنی‌هاشمی در خصوص آخرین وضعیت تراز آب در دریای خزر اعلام کرد: انتظار می‌رود روند کاهشی سطح آب دریای خزر تا اواخر فصل زمستان نیز ادامه یابد.

به گفته معصومی، باتوجه‌به این‌که معمولاً کمترین سطح آب خزر در اواخر ماه آذر تا اواسط زمستان هرسال رخ می‌دهد، براین‌اساس، آثار تداوم کاهش سطح آب برای کاربری‌های متأثر از دریا، در ماه‌های پیشرو تا پایان سال تشدید خواهد شد.

مدیر مرکز ملی مطالعات و تحقیقات دریای خزر گفت: براین‌اساس و باتوجه به گزارش‌های اخیر منتشر شده از سوی مرکز و پیش‌بینی ادامه روند کاهشی سطح آب خزر و اهمیت مدیریت پیامدهای حاصل از آن، درحال حاضر اقدام هایی توسط همه دستگاه‌ها و وزارتخانه‌های مرتبط در دست تدوین و برنامه‌ریزی است تا آمادگی‌های لازم برای شرایط آتی خزر از نظر کاهش سطح آب و پیامدهای آن بر سواحل، کاربری‌های متنوع، اکوسیستم و محیط زیست و غیره تحت عنوان برنامه جامع مدیریت آثار کاهش سطح آب خزر فراهم شود.

انتهای پیام/ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *