شبکه بهداشت ایران از موفق ترین زیرساخت‌های منطقه است

۲۹ آبان ۱۴۰۱ - ۱۵:۰۸:۳۱
کد خبر: ۴۵۲۱۴۳۵
معاون بهداشت گفت: کووید19 بیماری ناشناخته ای برای جهان بود و تجارب کشورها نیز در مقابله با این بیماری، متفاوت بود. تجارب ایران در این حوزه هم ارزشمند بوده و موفقیت‌های کشور در مدیریت کرونا، مورد توجه و تمجید سازمان های بین المللی قرار گرفته است.

خبرگزاری میزان _ بنا به اعلام وبدا، حسین فرشیدی با اشاره به اقدامات کشورمان در مقابله با کرونا، از شبکه بهداشت ایران به عنوان یکی از موفق ترین زیرساخت های منطقه یاد کرد و افزود: آمار کرونا در هفته‌ها و روزهای اخیر در کشور رو به کاهش بوده که نشان می دهد کووید19 هنوز تمام نشده است.

وی خاطرنشان کرد: مدافعان سلامت در مقابله با کرونا، خوش درخشیدند و فشار زیادی به سیستم سلامت کشور وارد شد اما نباید فراموش کنیم که ممکن است در آینده با بحرانهای دیگری در حوزه سلامت که ابعاد جهانی داشته باشند، روبرو شویم.

معاون بهداشت تصریح کرد: باید قدردان پیشکسوتان حوزه بهداشت، پایه گذاران و زحمت کشان شبکه بهداشت کشور باشیم. ایران یکی از کشورهایی است که بیشترین جابجایی جمعیت در بین کشورهای منطقه را دارد که شبکه بهداشت کشور توانسته بیماری های مختلف را در حد توان خود، رصد و مدیریت کند.

فرشیدی بر تامین و ارتقای وضعیت شغلی و معیشتی نیروی انسانی و تقویت زیرساخت های فیزیکی تاکید کرد و گفت: متاسفانه هنوز تعداد زیادی از افراد واجد شرایط، نوبت یادآور واکسن کرونا را تزریق نکرده اند و رعایت شیوه نامه های بهداشتی نیز به پایین ترین حد، رسیده است.

وی به نقش موثر کمیته علمی کشوری کرونا در مدیریت این بیماری نوپدید در ایران اشاره و عنوان کرد: بخش بهداشت در مقابله با کرونا، پیشگام و پیش قدم بود و نیاز است که در دوران فروکش کردن کرونا، برای تقویت زیرساخت های بهداشتی در سطح کشور، برنامه ریزی مدونی داشته باشیم.

انتهای پیام/ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *