خروج همه اعضای اینترنشنال از انگلیس ممنوع شد

۲۹ آبان ۱۴۰۱ - ۱۰:۳۲:۳۲
کد خبر: ۴۵۲۰۸۷۹
دولت انگلیس در پی درخواست برخی از کارکنان سعودی‌اینترنشنال برای همکاری با دستگاه اطلاعاتی و احتمال فرار برخی دیگر از آنان، خروج همه آنها از این کشور را تا اطلاع ثانوی ممنوع کرد.

خبرگزاری میزان - تسنیم نوشت: در پی تلاش پنهان 2 عضو شبکه تروریستی سعودی‌ اینترنشنال برای همکاری با دستگاه اطلاعاتی ایران و فرار از سیطره امنیتی شبکه تروریستی اینترنشنال برای بازگشت به ایران قوانین سخت‌گیرانه ای برای ترددات کارمندان این شبکه در حال اجراست.

در همین رابطه بعد از عدم صدور مجوز از سوی کشور قطر برای ورود خبرنگاران اینترنشنال سعودی به این کشور در خلال بازی های جام جهانی، مدیران اینترنشنال با درخواست‎های کارمندان این شبکه برای سفر شخصی به قطر هم مخالفت می‌کنند و در همین رابطه با سرویس امنیتی انگلیس رایزنی کرده‌اند.

مدیران اینترنشنال سعودی بعد از اعلام ایران در مورد تروریستی بودن این شبکه و از بیم بازگشت برخی کارمندان اینترنشنال به ایران، برای ترددات عادی کارمندان اینترنشنال به خارج انگلیس نیز مخالفت می‌کنند.

طبق گزارش موسسه دیده‌بان، یک منبع آگاه امنیتی در همین زمینه گفته است: یکی از افراد فعال در سعودی‌اینترنشنال که به شدت پیگیر بازگشت به ایران و پایان فعالیت خود در شبکه تروریستی سعودی‌اینترنشنال است می‌گوید که اعضای این شبکه تا اطلاع ثانونی نه تنها برای جام‌جهانی بلکه حتی برای تفریح هم نمی‌توانند از انگلیس خارج شوند چراکه سازمان امنیتی انگلیس به شدت نگران بازگشت اعضای این شبکه به تهران و پاشیده شدن بیش از پیش شیرازه آن هستند.

وی گفت: برخی اعضای این شبکه سعودی برای آنکه وفاداری خود به سرویس‌های جاسوسی را ثابت کنند در صفحات شخصی خود به طور مشکوکی تندتر شده‌اند؛ آن عضوی که علاقمند به بازگشت است می‌گوید که در جلسات اخیری که در شبکه برگزار شده، همه اعضا از شکست پروژه ضدامنیتی وحشت‌زده شده و گفته‌اند که همه هزینه‌های عربستان سعودی بدون نتیجه بوده است.

انتهای پیام/

خبرگزاری میزان: انتشار مطالب و اخبار تحلیلی سایر رسانه‌های داخلی و خارجی لزوماً به معنای تایید محتوای آن نیست و صرفاً جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه‌ای منتشر می‌شود.ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *