رگبار باران در ۵ استان کشور طی امروز و فردا

9:27 - 29 آبان 1401
کد خبر: ۴۵۲۰۷۵۶
یک کارشناس سازمان هواشناسی به بررسی آخرین وضعیت جوی چند روز آینده کشور پرداخت.

کبری رفیعی، کارشناس سازمان هواشناسی کشور،‌ در گفت‌وگو با میزان به توضیح شرایط جوی امروز یکشنبه بیست و نهم آبان ماه پرداخت و گفت: امروز و فردا در بخش‌هایی از کرمان، سیستان و بلوچستان، هرمزگان، مناطق جنوب شرق فارس و جنوب یزد رگبار باران و گاهی رعدوبرق همراه با وزش باد شدید موقتی رخ می‌دهد.

وی افزود: این بارش‌ها در ارتفاعات به صورت برف خواهد بود.

رفیعی پدیده غالب جوی طی این دو روز در مناطق شرق و جنوب شرق را وزش باد اعلام کرد و افزود: افزایش سرعت باد نیز در این مناطق انتظار می‌رود.

کارشناس سازمان هواشناسی از بارش‌های پراکنده طی روز چهارشنبه در سواحل غربی دریایی خزر، خبر داد و گفت: روز پنجشنبه این بارش‌ها در بخش‌هایی از غرب کشور و سواحل دریای خزر به صورت پراکنده رخ خواهد داد.

وی ادامه داد: طی پنج روز آینده در سایر مناطق کشور جو پایدار خواهد بود و در شهرهای صنعتی و پر جمعیت افزایش آلاینده‌ها و غلظت هوا موجب کاهش کیفیت هوا خواهد شد.

به گفته رفیعی آب‌های جنوبی کشور و خلیج فارس طی دو روز آینده مواج و متلاطم می‌شود و روز سه‌شنبه این شرایط در تنگه هرمز و شرق خلیج فارس ایجاد می‌شود.

کارشناس سازمان هواشناسی آسمان امروز تهران را صاف و همراه با غبار محلی پیش‌بینی کرد و گفت: بیشینه دما امروز به ۱۷ درجه بالای صفر و کمینه دما نیز به ۸ درجه می‌رسد.

وی سردترین مراکز استان‌ها را  زنجان و همدان با ۳ درجه زیر صفر، شهرکرد با ۲ درجه زیر صفر و سنندج و بجنورد با صفر درجه اعلام کرد و گفت:‌ گرم‌ترین مرکز استان هم بندرعباس با بیشینه ۳۲ درجه بالای صفر ثبت شده است.

انتهای پیام/ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *