وقوع بیش از ۳۶۰۰ مورد آزار جنسی در کلیسای کاتولیک آلمان

۲۲ شهريور ۱۳۹۷ - ۱۵:۴۴:۱۲
کد خبر: ۴۵۲۰۵۵
رسانه‌های آلمان از انتشار گزارشی خبر می‌دهند که نشان می‌دهد دست‌کم ۱،۶۷۰ کشیش کلیسای کاتولیک این کشور در فاصله سال‌های ۱۹۴۶ تا ۲۰۱۴ میلادی کودکان را مورد آزار جنسی قرار داده‌اند.
به گزارش خبرنگار گروه فضای مجازی ،  گزارشی که به درخواست «کنفرانس اسقف‌های آلمان» توسط دانشگاه‌های گیسن، هایدلبرگ و منهایم تهیه شده است ۳،۶۷۷ پرونده آزار جنسی در کلیسای کاتولیک آلمان را مورد بررسی قرار داده است. این گزارش در حالی منتشر می‌شود که در سال‌های اخیر کلیسای کاتولیک به علت لاپوشانی موارد آزارجنسی و سوءاستفاده از قدرت در ساختار کلیسا مورد انتقاد شدید قرار گرفته است. پاپ فرانسیس با ابراز تاسف و عذرخواهی از قربانیان آزار جنسی کلیسا، وعده داده است تا عدالت برای قربانیان برقرار شود. با این حال، اقدامی از جانب وی صورت نپذیرفته و به همین خاطر آماج انتقادات قرار گرفته است.
 
بیش از ۳۶۰۰ مورد آزار جنسی در کلیسای کاتولیک آلمان+عکس
 
بر طبق این گزارش بیشتر قربانیان آزار جنسی در کلیسای کاتولیک آلمان پسران ۱۳ ساله و جوان‌تر هستند و از هر ۶ مورد پرونده آزار جنسی، یک مورد آن تجاوز است. در سه چهارم موارد نیز، کشیش‌ها با قربانیان از طریق کلیسا در ارتباط بوده‌اند. محققان گزارش هشدار می‌دهند که ابعاد آزار‌های جنسی ممکن است بیش از این هم باشد، چرا که برخی مستندات «دستکاری یا نابود» شده‌اند. سیاستمداران آلمان از کلیسای کاتولیک می‌خواهند تا رویه بررسی پرونده‌های آزارجنسی شفاف باشد و در برخی از موارد نیز خواستار پیگیری از طریق مجرا‌های قانونی هستند.
 


ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *