آغاز محاکمه متهمان پرونده فساد شهرداری ارومیه

۲۸ آبان ۱۴۰۱ - ۱۱:۰۸:۱۶
کد خبر: ۴۵۱۹۶۲۳
دسته بندی‌: حقوق و قضا ، قضایی
رئیس کل دادگستری استان آذربایجان غربی از آغاز رسیدگی به پرونده فساد شهرداری و برگزاری جلسه محاکمه متهمان در دادگستری ارومیه خبر داد.

خبرگزاری میزان_ ناصر عتباتی از آغاز رسیدگی به پرونده فساد شهرداری و برگزاری جلسه محاکمه متهمان در دادگستری ارومیه خبر داد.

عتباتی در این زمینه گفت: در جلسه محاکمه امروز کیفر خواست صادره بالغ بر 36 صفحه قرائت می شود.
وی افزود محاکمه با حضور 84 نفر متهم پرونده و وکلای آنها و نماینده دادستان با رعایت کلیه ضوابط و مقررات قانون آیین دادرسی کیفری برگزار می شود.

اتهامات متهم اصلی پرونده که در ضمن قرائت کیفرخواست احصاء شد عبارتند از مشارکت در ارتشاء از طریق تشکیل غیر قانونی کمیته های فنی، تبانی در قراردادهای سرمایه گذاری، تبانی در پروژه شهربازی چی چست، مباشرت و مشارکت در تضییع اموال عمومی و بیت المال، سردستگی گروه مجرمانه با همکاری اراذل و اوباش به منظور تباتی علیه اعراض و نفوس مردم، مباشرت در ارتشاء از طریق اخذ قطعه زمین و مباشرت و مشارکت در اختلاس و سایر متهمان هم به اتهاماتی از قبیل ارتشاء و رشاء، تضییع حقوق دولتی، صدور دستورات خلاف قانون در ساخت و سازهای غیر مجاز، اختلاس، تبانی در انجام معاملات دولتی، کلاهبرداری، تبانی علیه اعراض و نفوس مردم، اهمال در انجام تکالیف قانونی و تحصیل مال از طریق نا مشروع در این پرونده متهم بوده و قرار جلب به دادرسی و کیفرخواست درخصوص آنها صادر شده است و به تمامی آنها در این دادگاه رسیدگی و اتخاذ تصمیم خواهد شد.

انتهای پیام/


ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
captcha