ارشادی: کشورهای بانی قطعنامه حقوق بشر ایران به انتشار اطلاعات گمراه کننده و ارائه آموزش اقدامات خرابکارانه می پردازند

23:20 - 25 آبان 1401
کد خبر: ۴۵۱۷۶۳۴
دسته بندی: حقوق بشر
سفیر و معاون نمایندگی جمهوری اسلامی ایران نزد سازمان ملل در نیویورک می گوید کشورهای بانی قطعنامه حقوق بشر ایران، در پوشش حمایت از حقوق زنان، از همه امکانات خود استفاده می کنند تا اعتراضات مسالمت آمیز را به خشونت بکشانند.

خبرگزاری میزان - زهرا ارشادی، سفیر و معاون نمایندگی جمهوری اسلامی ایران نزد سازمان ملل در نیویورک، گفت: کشورهای بانی قطعنامه حقوق بشر ایران، در پوشش حمایت از حقوق زنان، از همه امکانات خود از جمله انتشار اطلاعات گمراه کننده و نادرست، تحریک افکار عمومی، ارائه آموزش اقدامات خرابکارانه و همچنین حمایت مالی و نظامی از گروه‌های تروریستی استفاده می کنند تا اعتراضات مسالمت آمیز را به خشونت بکشانند.

سفیر و معاون نمایندگی کشورمان در نشست کمیته سوم مجمع عمومی سازمان ملل پیرامون «دستور کار وضعیت های حقوق بشری و گزارش های گزاشگران ویژه»، طی سخنانی دیدگاه های جمهوری اسلامی ایران پیرامون قطعنامه ضد ایرانی حقوق بشر را تشریح کرد.

ارشادی گفت: جمهوری اسلامی ایران پیش از هر چیز، پیش نویس قطعنامه L-34 به اصطلاح قطعنامه وضعیت حقوق بشر در ایران که بر اساس گزارش ناقص، یافته های معیوب و رفتار مغرضانه گزارشگر ویژه تهیه شده است را قاطعانه رد و به شدت محکوم می کند.

وی افزود: بانیان این قطعنامه، که مدعی دفاع از حقوق بشر در ایران هستند، خود دارای سابقه ای طولانی در نفاق آشکار، استانداردهای دوگانه و استفاده ابزاری از حقوق بشر در راستای دستور کار کوته فکرانه خود بوده و هیچ یک از آنان اخلاقا شایسته موعظه ایرانی ها در باب حقوق بشر نیستند، زیرا اعمال آنها با سخنانشان در تعارض است.

سفیر و معاون نمایندگی کشورمان اظهار کرد: با نگاه به فهرست حامیان اصلی قطعنامه، به سادگی می توان دریافت که شرکای جنایتکار این قطعنامه در قالب حامیان اصلی آن دوباره متحد شده اند تا ضمن ابراز همدردی نمایشی، ادعاهای ریاکارانه خود را در خصوص نگرانی نسبت به حقوق بشر افرادی مطرح نمایند که خود ناقض حقوق آنها هستند.

زهرا ارشادی افزود: اجازه دهید شفاف تر صحبت کنیم: باید به برخی از آنهایی که تظاهر به حفاظت از حقوق بشر می کنند، جنایات خودشان را یادآوری کرد تا چهره واقعی خود را از یاد نبرند. این کشورها کانادا، آمریکا، انگلیس، رژیم اسرائیل و آلمان هستند که هیچ تعجبی هم ندارد؛ وجه مشترک همه آنها وحشیگری، سنگدلی، کشتار خودسرانه، نسل کشی، و پاکسازی قومی است.

وی اضافه کرد: آنها متعهد شده‌اند که در پوشش ظاهر حمایت از حقوق زنان، از همه امکانات خود از جمله انتشار اطلاعات گمراه کننده و نادرست، تحریک افکار عمومی، ارائه آموزش اقدامات خرابکارانه و همچنین حمایت مالی و نظامی از گروه‌های تروریستی استفاده کنند تا اعتراضات مسالمت آمیز را به خشونت بکشند.

این دیپلمات ارشد کشورمان تصریح کرد: در کانادا، کشف بیش از 1300 قبر بی نام و نشان در چهار مدرسه منطقه مسکونی، کل جامعه جهانی را شوکه کرده است؛ جهانیان شاهد تجاوز، قتل و کشتار نظام‌مند کودکان بومی در مقیاس وسیع هستند؛ ماجرای سرزمین به اصطلاح آزادی به اینجا ختم نمی شود! کانادا که به پناهگاهی امن برای جنایتکاران تبدیل شده است، پیوسته از اجرای تعهدات بین‌المللی خود ذیل کنوانسیون سازمان ملل علیه فساد سر باز زده و از استرداد افرادی که مرتکب جنایاتی نسبت به حقوق بشر بنیادین مردم ایران شده‌‌اند، با مصونیت از مجازات، خودداری کرده‌است؛ واقعا هم که این کشور، سرزمین آزادی است، اما برای جنایتکاران فراری!

ارشادی اضافه کرد: آمریکا نیز چنین ادعایی دارد، در حالیکه مردم ایران همچنان در نتیجه تحریم‌های ظالمانه چند دهه‌ای این کشور، به شدت آسیب دیده‌اند. هستند؛ (این تحریم ها) به مثابه جنگی واقعی است که در آن، به جای بکارگیری خشونت، از غذا و دارو به عنوان ابزار جنگ استفاده می‌شود؛ به همین ترتیب، سوء استفاده از مفاهیم ارزشمندی مانند حقوق بشر نیز یک رویه عادی برای آمریکا است تا از طریق آن دستور کار نامشروع سیاسی خود را پیگیری کند.

وی همچنین گفت: انگلیس نیز که خود را به اصطلاح قهرمان حقوق بشر می‌داند، سیاست وحشیانه و عقب مانده‌ای دارد که باعث شد میلیون‌ها ایرانی در قحطی بزرگ در سال 1919 جان خود را از دست بدهند و اکنون بر اساس قومیت، رنگ و مذهب بین مهاجران و پناهندگان تبعیض قائل می شود و آنهایی که سفیدپوست نیستند یا از قومیت مشابه اروپایی ها نیستند را به رواندا می فرستد.

سفیر و معاون نمایندگی ایران افزود: آمریکا و انگلیس هرگز نگران مردم ایران نبوده اند؛ در سال 1953، واشنگتن از طریق تبانی با لندن، دولت منتخب مردم آن زمان در ایران را سرنگون کرد؛ شما ممکن است به دنبال دلیل آن باشید تا بفهمید چرا آنها تصمیم به کودتا گرفتند؛ باید بدانید که آنها فقط از مبارزه موفق مردم ایران برای ملی کردن صنعت نفت خشمگین شده بودند.

وی گفت: سپس در مورد آلمان که دیکتاتوری صدام را با سلاح های کشتار جمعی شیمیایی برای سلاخی مردم ایران که اکثریت آنها زنان و کودکان بودند، مسلح و تجهیز کرد؛ آلمان بخاطر مشارکت عمده خود در جنایات جنگی، مسئول کشته شدن انسانهاست و باید به قربانیان و خانواده های آنها برای عواقب ویرانگر و طولانی مدت این جنایات، غرامت بپردازد.

دیپلمات ارشد ایران اضافه کرد: هیچ کس نمی‌تواند منکر وحشیگری و جنایات جنگی رژیم اشغالگر و آپارتاید اسرائیل علیه مردم فلسطین شود؛ این رژیم عصیانگر با قتل غیرنظامیان بی‌دفاع از جمله زنان و کودکان، غارت و تخریب اموال آنها و وادار کردن آنها به ترک خانه‌هایشان، به سیاست‌های ظالمانه، تبعیض نژادی و نقض نظام‌مند حقوق بشر فلسطینیان ادامه داده است.


ارشادی تاکید کرد: تاریخ و فرهنگ سرزمین ایران سرشار از مبانی و مفاهیمی است که بر اهمیت حقوق بشر برای همه ایرانیان تاکید دارد؛ جمهوری اسلامی ایران نه جزیره‌ای محصور در دریاست که برای بقا محتاج استعمار ملت‌های دیگر باشد و نه به طور اتفاقی توسط دزدان دریایی کشف شده و نه جایی است که به دروغ با استفاده از هویت جعلی ادعای موجودیتی واقعی را داشته باشد؛ ایران، سرزمین یکی از قدیمی ترین، شاخص ترین و طولانی ترین تمدن‌های جهان است که قدمت آن به بیش از هفت هزار سال می‌رسد؛ به همین دلیل است که ما مردم ایران، به ویژه زنان و دختران، تسلیم زور و ارعاب نخواهیم شد.

سفیر ومعاون نمایندگی کشورمان افزود: نیاز به گفتن ندارد که زنان ایرانی، باهوش، تحصیلکرده، فداکار و میهن دوست هستند و به حقوق خود کاملاً واقفند؛ ایشان همچنین می‌دانند که چگونه برای پیشبرد مطالبات خود، به طور مسالمت‌آمیز و سازنده با دولت تعامل کنند؛ ما دختران، خواهران و همسران کسانی هستیم که جان خود را فدا کردند و در مقابل همه کشورهایی که در جنگ تحمیلی علیه ایران نقش اساسی داشتند، ایستادند؛ لذا نیازی نیست که کشورهای غربی خود را وکیل مدافع زنان ایرانی بدانند و مدعیان دروغین حفاظت از آنها باشند.

سفیر و معاون نمایندگی کشورمان در پایان گفت: ما بر این باوریم که همکاری راستین در محیط بین‌المللی و پایبندی محکم به اصول عدم جانبداری، بیطرفی و غیرگزینشی عمل کردن، بهترین راه برای ارتقای مؤثر و حمایت از حقوق بشر است؛ جمهوری اسلامی ایران همچنان به تلاش‌های بین‌المللی آتی برای ارتقا و حفاظت راستین از حقوق بشر متعهد است و همکاری سازنده خود را با سازوکارهای حقوق بشری از جمله کمیساریای عالی حقوق بشر سازمان ملل حفظ می‌کند.

انتهای پیام/


ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *