سردار اشتری: دشمن با جنگ رسانه ای در حال مبارزه با مردم و کشور است/ خط قرمز پلیس امنیت است

۲۵ آبان ۱۴۰۱ - ۱۲:۵۵:۴۹
کد خبر: ۴۵۱۶۹۳۲
فرمانده کل انتظامی کشور با بیان اینکه دشمن با جنگ نرم در حال مبارزه با مردم و کشور است، گفت: نظام رسانه ای کشور با جریان سازی فرهنگی، مشت محکمی به دهان یاوه گویان می زند.

خبرگزاری میزان - به گزارش خبرنگار پایگاه خبری پلیس، سردار "حسین اشتری" در نشست هم اندیشی با جمعی از فعالان رسانه ای که در ستاد فراجا برگزار شد، ضمن گرامی‌داشت یاد و خاطره شهدای والامقام و معزز انقلاب اسلامی، شهدای عرصه نظم و امنیت، مدافعان حرم، درود و سلام بر روح بلند و ملکوتی امام راحل، آرزوی سلامتی و طول عمر با عزت برای مقام معظم رهبری امام خامنه ای عزیز "مدظله العالی" اظهار داشت: پلیس با توجه به مطالبه و وظایف خود بر اساس قانون ماموریت های محوله را انجام می دهد.

فرمانده کل انتظامی کشور خاطر نشان کرد: با هم اندیشی و بهره مندی از ظرفیت بالای رسانه ای که نوعی راهکار محسوب می شود باید به سمت و سوی مسیری حرکت کرد تا خلاء ها و کمبودها را برطرف کنیم.

عالی ترین مقام انتظامی کشور بیان داشت: خط رسانه ای دشمن در اغتشاشات اخیر این است که با پروژه هایی نظیر کشته سازی و انباشت خبر و همچنین بزرگ نمایی خطاهای ماموران هزینه هایی را به پلیس تحمیل کند.

سردار اشتری با بیان اینکه براساس دستورالعملی که ابلاغ کرده ایم اگر حین اجرای ماموریت قانونی به فرد یا افرادی خسارتی وارد شد با پیگیری جبران خسارت کرده و رضایت جلب شود، یادآور شد: مجموعه انتظامی انصافا درخصوص اتفاقاتی که رخداد در میدان نسبت به تمام دوره های گذشته موفق تر و هوشمندانه عمل کرد هر چند در عملیات روانی و جنگ نرم خلاء ها و کمبودهایی مشاهده شد تا جایی که بخش عمده ای از افرادی که به تجمعات می پیوستند به دلیل تبلیغات گسترده رسانه های معاند بود.

فرمانده کل انتظامی کشور عنوان داشت: واقعیت این است که پلیس وظیفه دارد اگر بی نظمی در شهر ایجاد شود آن را مرتفع کند اما در فضای مجازی و جنگ نرم سازوکار اصلی فعالیت رسانه ای بر عهده متولیان این امر است و پلیس نیز همگام با آنان حین اجرای وظیفه اصلی تلاش می کند یعنی فعالیت و سازوکارهای اصلی تعریف شده برعهده نظام رسانه ای کشور نظیر سازمان صدا و سیما است.

سردار اشتری با اشاره به بخشی از فرمایش مقام معظم رهبری "مدظله العالی" که فرموند:" تضعیف پلیس به معنای تقویت مجرمین است"، گفت: خدشه به امنیت، خط قرمز پلیس است، لذا هدف این است که با هم اندیشی فعالان، صاحب نظران و فرهیختگان رسانه ای در جهت ارتقاء امنیت و آرامش کشور تلاش شود.

فرمانده کل انتظامی کشور یادآور شد: تمام تلاش و سعی مجموعه انتظامی کشور در سراسر میهن اسلامی مان این است که مردم در آرامش باشند ، دلیل این ادعا هم شهدایی است که در راه تامین و حفظ نظم و امنیت کشورمان تقدیم شده است.

وی افزود: انتظار ما از صاحبان اندیشه، فرهیختگان و فعالان رسانه ای این است که با توجه به اینکه جلوه اقتدار کشور پلیس است با برنامه ریزی هدفمند و هوشمندانه در راه آگاهی بخشی و انسجام این اقتدار یاریگر مجموعه انتظامی باشند هر چند الحمدلله به لطف پروردگار متعال، راهنمایی های داهیانه مقام معظم رهبری "مدظله العالی" و بصیرت و آگاهی جامعه این اقتدار خوب است.

سردار اشتری با بیان اینکه  اقتدار توام با رافت در مجموعه انتظامی همواره مدنظر است، گفت: ماموران پلیس در اقصی نقاط کشور به طور شبانه روزی در حال انجام وظیفه و خدمت رسانی در راه تامین و حفظ نظم و امنیت جامعه بوده و ایثارگرانه در صحنه و میدان در حال تلاش و فعالیت هستند.

ارشدترین مقام انتظامی کشور با تاکید بر این واقعیت که دشمن شکست خورده است، گفت: هر چند خلاء ها و کمبودهایی وجود دارد که باید برطرف شود اما بحمدالله به لطف الهی کارهای بسیار خوبی انجام شده، ماموران انتظامی از روحیه انقلابی و ولایی بسیار بالایی برخوردارند البته نیاز است تا جایگاه و شأن پلیس خدمتگزار، ایثارگر و خدوم با انجام کار فرهنگی و بهره گیری از ظرفیت صاحبان اندیشه و فرهیختگان رسانه ای در فضای مجازی بیش از این به تصویر کشیده شود.

فرمانده کل انتظامی کشور ابراز داشت: تا زمانی که کشور در مسیر رشد و تعالی قرار دارد دشمنان در تلاش هستند تا هر طور شده خدشه ای وارد کرده و مانع از ادامه حرکت در این مسیر شوند؛ به لطف و عنایت الهی، راهنمایی های مقام معظم رهبری " مدظله العالی" و بصیرت و هوشیاری مردم آگاه هرگز به خواسته شوم خود نخواهند رسید.

سردار اشتری عنوان داشت: با اتخاذ تدابیر هوشمندانه و هم اندیشی می توان تهدیدات و هزینه هایی را که دشمنان سعی دارند به نظام تحمیل کنند، خنثی کرد یکی از این تدابیر همان طور که اشاره شد بهره مندی و استفاده بهینه از ظرفیت گسترده فرهیختگان رسانه ای است.

وی با بیان اینکه همانطور که در این جلسه نیز اشاره شد، ساده انگاری است که تصور شود نیازی نیست تا واقعیت ها روایت شود، ادامه داد: با جریان سازی فرهنگی و آگاهی بخشی، نظام رسانه ای کشور می تواند مشت محکمی به دهان یاوه گویان بزند، در حال حاضر دشمن با جنگ رسانه ای در حال مبارزه با مردم و کشور است و با توجه به اینکه فضای مجازی بخشی از هویت انسان امروزی است به تبع باید در این فضا بیش از اینها تلاش و فعالیت صورت پذیرد چرا که امنیت و آرامش مردم برای ما بسیار مهم است و نمی گذاریم مردم دچار مشکلات امنیتی شوند.

انتهای پیام/ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *