کنعانی: استرالیا فاقد کمترین مشروعیت اخلاقی برای موعظه در باب حقوق بشر است

9:36 - 25 آبان 1401
کد خبر: ۴۵۱۶۴۰۹
سخنگوی وزارت امور خارجه به اظهارات نخست وزیر استرالیا درباره تحولات داخلی کشورمان واکنش نشان داد.

خبرگزاری میزان - «ناصر کنعانی»، سخنگوی وزارت امور خارجه در واکنش به اظهارات نخست وزیر استرالیا درباره تحولات داخلی کشورمان، گفت: به نظر می‌رسد نخست وزیر استرالیا بر اساس اطلاعات نادرست، رویکرد نادرستی را در پیش گرفته که کمکی به روابط دو کشور نمی‌کند.

سخنگوی وزارت امور خارجه افزود: ما آمادگی داریم در تهران و کانبرا روایت درست و به دور از جنجال رسانه ای در خصوص تحولات ایران را در اختیار دولت استرالیا قرار دهیم.

سخنگوی دستگاه سیاست خارجی در خصوص اتهامات حقوق بشری استرالیا علیه ایران، با تاکید بر اینکه احترام متقابل و اتکاء به واقعیات بهترین راه پیشگیری از آشفتگی در دیپلماسی است، اظهار کرد: استرالیا با پرونده پر چالش حقوق بشری از قتل پناهجویان تا قتل 500 بومی در زندان‌های این کشور و منع تحقیق حرفه ای در این موارد، فاقد کمترین مشروعیت اخلاقی برای موعظه در باب حقوق بشر است.

«کنعانی» همچنین پناه دادن به گروه‌های تروریستی و تجزیه طلب و سکوت در قبال حمله وحشیانه تروریستی به حرم مطهر شاهچراغ توسط دولت استرالیا را نشانه ای از استاندارد دوگانه در قبال حقوق بشر دانست و گفت: در این ارتباط سفیر استرالیا به وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران فراخوانده شده و هشدارهای لازم از طریق وی منتقل شده است.

انتهای پیام/ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *