بروز بسیاری از آسیب‌های اجتماعی به دلیل کمرنگ شدن امر به معروف است

۲۰ شهريور ۱۳۹۷ - ۱۷:۴۶:۱۳
کد خبر: ۴۵۱۵۶۳
دسته بندی‌: حقوق و قضا ، قضایی
رییس کل دادگستری استان قزوین گفت: ضرورت امر به معروف و نهی از منکر باید مورد توجه قرار گیرد و متاسفانه امروز جامعه از این امر مهم غافل شده است و بروز بسیاری از آسیب‌های اجتماعی به دلیل کمرنگ شدن امر به معروف است.
ماه محرم فرصت مغتنمی برای بیان معارف اهل بیت(ع) استبه گزارش گروه حقوقی و قضایی به نقل از روابط عمومی دادگستری کل استان قزوین، حجت الاسلام والمسلمین قدرتی در دیدار مسئولان قضایی استان با مردم شریف قزوین که در مسجد سجادیه برگزار شد، گفت: در آستانه ماه محرم قرار داریم و باید از فضای معنوی و فرصت پیش آمده استفاده کنیم و بیشتر با مکتب فکری، آرمان و اهداف امام حسین (ع) و قیام عاشورا آشنا شویم چرا که اتفاقات روز عاشورا خود یک کلاس درس است و ماه محرم تنها برای شرکت در مجالس عزاداری نیست.

وی تصریح کرد: پیامبر اکرم (ص) می‌فرمایند «در شهادت امام حسین (ع) حرارتی در دل انسان‌های مؤمن است که هیچ‌گاه خاموش نمی‌شود»، هدف امام حسین (ع) احیاء و زنده ماندن دین بوده در این راه تمام هستی خود را فدا کرد، خداوند متعال به خاطر آن فداکاری بزرگ این عظمت را به سیدالشهدا (ع) داده و در ایام محرم و صفر که اوج فعالیت‌های دینی، فرهنگی و تبلیغی بوده مردم به صورت خودجوش وارد صحنه می‌شوند.

رییس کل دادگستری استان قزوین افزود: در ماه محرم تنها به روضه‌خوانی و ذکر مصیبت اکتفا نشود و باید از این فرصت در راستای بصیرت‌افزایی مردم در جامعه استفاده کرد.

مقام ارشد قضایی استان خاطرنشان کرد: ضرورت امر به معروف و نهی از منکر باید مورد توجه قرار گیرد و متاسفانه امروز جامعه از این امر مهم غافل شده است و بروز بسیاری از آسیب‌های اجتماعی به دلیل کمرنگ شدن امر به معروف است.

وی عنوان کرد: دشمنان قسم خورده نظام دندان تیز کرده اند تا با آسیب زدن به این نظام مردمی و با هجمه‌های فراوان به دنبال زیر سوال بردن خدمات سه قوه هستند و دنبال ایجاد فاصله بین مردم و نظام هستند که ما باید هشیار باشیم.

این مقام قضایی استان خاطرنشان کرد: امروز شرایط کشور بسیار حساس است و باید همه دست در دست هم دهیم و با وحدت، یکدلی و یکرنگی از این بحران و جنگ اقتصادی پیش آمده که برخی به دلیل تحریم‌های دشمنان و برخی به دلیل کوتاهی مسئولان و بی تدبیری آنان است نیز بگذریم.

رییس کل دادگستری استان قزوین افزود: دشمنان این نظام اسلامی با اتحاد به دنبال ضربه زدن به این نظام مردمی هستند و در این سال‌ها با راه اندازی جنگ‌های مختلف سیاسی و اجتماعی و امروز هم با جنگ اقتصادی به دنبال این هستند که بین جامعه و حاکمیت شکاف ایجاد کنند، اما این مردم همیشه نشان داده اند که پای نظام و انقلاب خود هستند و همانند سال‌های هشت سال دفاع مقدس با استقامت و ایثار و از خود گذشتگی در مقابل دشمنان ایستاده اند و از اتحاد آن‌ها هراسی نخواهیم داشت.

حجت الاسلام والمسلمین قدرتی با بیان این که مدیران باید خود را مدیون خون شهداء بدانیم و یقین بدانیم که در فردای قیامت باید پاسخگوی خون این شهیدان باشیم، گفت: شهداء از جان شیرین خود گذشتند تا جامعه آزادانه و در اوج قله‌های اقتدار زندگی کند پس باید قبول مسئولیت‌ها با هدف جلب رضایت خدا، شهداء و مردم باشد و نباید تنها همسویی سیاسی موجب شود فردی نالایق در پست‌های مدیریتی قرار گیرد و موجب زحمت جامعه شود.

رییس کل دادگستری قزوین تصریح کرد: بحث آسیب‌های اجتماعی تنها به یک ارگان و نهاد مربوط نیست بلکه این جریان یک پازلی است که اگر قطعه‌ای از آن کم بوده و یا جابجا شود، نتیجه درستی نمی‌دهد، با نگاه مشترک و دلسوزی که داریم باید همه احساس تکلیف کرده و تلاش کنیم.

وی در پایان بیان کرد: گاهی اوقات وقتی جرمی اتفاق می‌افتد، همه نگاه‌ها به سوی دستگاه خاصی سوق می‌یابد در حالی که چنین نگاه علمی نبوده و جایگاه درستی برای بررسی واقعیت‌های جامعه ندارد.

حجت الاسلام والمسلمین قدرتی در پایان بیان داشت: دستگاه قضایی همه توان و تلاش خود را برای کاهش جرائم و آسیب‌ها و مخاطرات اجتماعی به کار گرفته است، اما قوه قضاییه به تنهایی نمی‌تواند در این مسیر موفق نخواهد شد و لازم است همه دستگاه‌ها و نهاد‌های متولی امر فرهنگ به میدان بیایند و به دستگاه قضایی کمک کنند و تحقق این امر مهم نیاز به حضور همه افراد جامعه را در میدان عمل دارد.
 


ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *