آخرین وضعیت بارش‌ها در حوضه‌های آبریز

12:23 - 24 August 1401
کد خبر: ۴۵۱۵۲۷۴
Grouping: اقتصاد ، عمومی
برای هفته جاری وقوع بارش‌ها در نواحی غرب، جنوب غرب و شمال شرق کشور و به‌صورت پراکنده در سایر مناطق کشور پیش‌بینی می‌شود.

خبرگزاری میزان - بر اساس تازه‌ترین گزارش مؤسسه تحقیقات آب، برای هفته جاری وقوع بارش‌ها در نواحی غرب، جنوب غرب و شمال شرق کشور و به‌صورت پراکنده در سایر مناطق کشور پیش‌بینی می‌شود.


همچنین با توجه به چشم‌انداز بارش پیش‌بینی‌شده برای هفته آینده وقوع بارش‌ها در مناطق شمالی و محدوده رشته‌کوه‌های زاگرس مورد انتظاراست.


حوضه آبریز دریای خلیج‌فارس و دریای عمان با بیشینه بارش 152 میلی‌متری دارای بالاترین میزان بارش این هفته حوضه آبریز خلیج‌فارس و دریای عمان این هفته بیشینه بارش 152 میلی‌متری و متوسط محدوده 10.1 میلی‌متری را دارد که بیشترین میزان در بین حوضه‌های آبریز کشور است.


مقام دوم پربارش‌های این هفته مربوط به حوضه آبریز فلات مرکزی با بیشینه بارش 121 میلی‌متر و متوسط محدوده 2.5 میلی‌متری است.
پس‌ از آن حوضه آبریز قره قوم بیشینه بارش 26.1 میلی‌متری و متوسط محدوده 6 میلی‌متری را تجربه می‌کند. در هفته جاری حوضه‌ آبریز دریای خزر بیشینه بارش 24.4 میلی‌متر و محدوده بارش 2.3 میلی‌متری را شاهد است.


حوضه آبریز دریاچه ارومیه هم بیشینه بارش 18 میلی‌متری با متوسط محدوده 1.9 میلی‌متری دارد.


حوضه آبریز مرزی شرق هم این هفته بیشینه بارش 15.9 میلی‌متری با متوسط بارش 2.9 میلی‌متر پایین‌ترین میزان بارش حوضه‌های آبریز را دارد.


این از هفته ۳۰ حوضه آبریز درجه‌ ۲ کشور تنها 2 حوضه بدون بارش هستند.


در هفته منتهی به 4 آذرماه همه حوضه‌های ۶ گانه اصلی آبریز کشور بارش‌هایی را دریافت خواهند کرد.


بر این ‌اساس حوضه آبریز دریای خزر در هفته منتهی به 4 آذرماه بیشینه بارش 169.9 میلی‌متری و متوسط محدوده 17 میلی‌متری را خواهد داشت که بیشترین میزان در بین حوضه‌های آبریز کشور خواهد بود.


هفته منتهی به 4 آذرماه حوضه‌ آبریز خلیج‌فارس و دریای عمان بیشینه بارش 67.6 میلی‌متری با متوسط محدوده 3.8 میلی‌متری را تجربه خواهد کرد.


حوضه‌ آبریز فلات مرکزی هم در هفته منتهی به 4 آذرماه بیشینه بارش 44.8 میلی‌متری و متوسط محدوده 1.1 میلی‌متری را تجربه خواهد کرد.
هفته آینده حوضه‌ آبریز دریاچه ارومیه هم بیشینه بارش 39.2 میلی‌متری و متوسط محدوده 7.8 میلی‌متری را تجربه خواهد کرد.


حوضه آبریز قره قوم هم در هفته منتهی به 4 آذرماه بیشینه بارش 25.2 میلی‌متری و متوسط محدوده 2 میلی‌متری خواهد داشت.


حوضه آبریز مرزی شرق هم در هفته منتهی به 4 آذر بیشینه بارش 3.6 میلی‌متر با متوسط محدوده 0.1 میلی‌متر را تجربه خواهد کرد.

انتهای پیام/ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *