جام جهانی 2022| هرآنچه باید درباره گرو‌ه‌های A و B بدانید؛ از میزبانِ بدون لژیونر و توسل به جادوگر تا بدشانسی ابراهیمی و شرایط مبهم آزمون

0:15 - 24 آبان 1401
کد خبر: ۴۵۱۳۹۳۷
دسته بندی: ورزشی ، عمومی
فهرست نهایی تیم‌های حاضر در جام جهانی 2022 قطر تکمیل شده و چهره‌های صاحب‌نام و تأثیرگذاری از حضور در این رقابت‌ها جا ماندند.

خبرگزاری میزان - در واپسین لحظات سوت آغاز جام جهانی 2022 قطر و تکمیل لیست تیم‌ها برای حضور در این تورنمنت، غیبت ستاره‌های تاثیرگذار و صاحب‌نام به چشم می‌خورد و این خبری بد برای آنهاست تا به این ترتیب بزرگترین رویداد فوتبالی دنیا را با حسرت به تماشا بنشینند.

مصدومیت؛ بزرگترین مانع حضور بازیکنان بزرگ در این جام شده، اما در کنار آن ستارگانی بودند که به دلایل مختلف فنی فرصت حضور در این تورنمنت را از دست دادند.

مهلت قانونی فیفا برای ارسال فهرست نهایی 32 تیم حاضر در جام جهانی 2022 قطر در حالی به پایان رسید که برخی تیم‌ها در آخرین لحظات فهرست خود را تکمیل و ارسال کردند که غیبت برخی بازیکنان بزرگ در لیست تیم‌ها به چشم می‌آید و حتی توی ذوق هواداران می‌زند. در ادامه گزارش به این موضوع خواهیم پرداخت:

*گروه A: قطر - سنگال - هلند - اکوادور

*قطر؛ رونمایی میزبان از لیست نهایی، عنابی‌ها بدون لژیونر

فلیکس سانچز سرمربی اسپانیایی قطر سرانجام لیست 26 نفره خود را برای رقابت در جام جهانی اعلام کرد. نکته جالب این لیست این است که عنابی ها هیچگونه لژیونری ندارند و تمام بازیکنان دعوت شده از لیگ داخلی این کشور هستند. سانچز، سرمربی عنابی‌ها، 10 بازیکن از تیم السد انتخاب کرده تا به این ترتیب این تیم بیشترین تعداد بازیکنان دعوت شده را داشته باشد.

سعد الشیب، بوعلام خوخی، عبدالکریم حسن، پدرو میگوئل، اکرم عفیف و حسن الهیدوس از جمله بازیکنان مهم دعوت شده از السد هستند. بعد از این تیم 6 بازیکن از تیم فوتبال الدوحیل مسافر قطر شدند. کریم بوضیاف، عاصم مادبو، المعز علی و محمد مونتاری از سرشناس‌ترین بازیکنان دعوت شده از این تیم هستند. دیگر بازیکنان از باشگاه‌های الغرافه، الریان، العربی و الوکره به جام جهانی اعزام شدند.

دروازه‌بان‌ها: مشعل برشم و سعد الشیب (السد) و یوسف حسن (الغرافه)

مدافعان: طارق سلمان، بوعلام خوخی، عبدالکریم حسن، پدرو میگوئل و مصعب خضر (السد)، بسام الراوی و اسماعیل محمد (الدحیل)، همام احمد الامین (الغرافه)، جاسم جابر (العربی)

هافبک‌ها: کریم بوضیاف، عاصم مادبو (الدحیل)، عبدالعزیز حاتم (الریان)، علی اسد، محمد وعد، سالم الهاجری و مصطفی طارق (السد)

مهاجمان: اکرم عفیف و حسن الهیدوس (السد)، المعز علی و محمد مونتاری (الدحیل)، نایف الحضرمی (الریان)، خالد منیر (الوکره) و محمد علاءالدین (الغرافه)

*سنگال؛ سادیو دست به دامان جادوگران برای رسیدن به قطر

تقریبا 20 روز پیش خبری در رسانه‌های بین‌المللی منتشر شد با این شرح که سادیو مانه، ستاره سنگالی بایرن مونیخ جام جهانی را از دست داد تا شوک بزرگی به تیم ملی سنگال وارد شود. مانه که در جریان دیدار بایرن مونیخ با وردربرمن دچار آسیب دیدگی شد تا حضور او در جام جهانی در هاله‌ای از ابهام قرار گیرد، اما با این حال آلیو سیسه نام مانه را در فهرست نهایی 26 نفره خود حفظ کرد تا سادیو مانه همراه با تیم به قطر برود. مانه اکنون دوران نقاهت خود را پشت سر می‌گذارد و به طور قطعی گفته نشده وی از چه زمانی می‌تواند برای سنگال به میدان برود، اما طبق گمانه‌زنی‌ها سادیو مانه به طور قطعی دور گروهی را از دست خواهد داد و باید منتظر بماند تا شیرهای ترانگا به دور حذفی صعود کنند تا فرصت بازی در این تورنمنت را بدست بیاورد.

اما نکته عجیب و شاید جالب در این خصوص استفاده از جادوگر برای بهبودی این ستاره مستطیل سبز است؛ جایی که فاطما سامورا، دبیرکل سنگالی فیفا نیز همچنان از حضور سادیو در جام جهانی ناامید نیست و می‌گوید: از جادوگر استفاده خواهیم کرد. نمی‌دانم که آیا موثر خواهد بود یا نه، اما از تمام روش‌های ممکن استفاده می‌کنیم. منتظر معجزه هستیم. مانه باید در آنجا حضور داشته باشد.

از سوی دیگر سالیو سیس 33 ساله در حالی به اردوی سنگال دعوت شده که بعد از جدایی از نانس در تابستان، بدون تیم بوده است. آلفرد گومیس و کرپین دیاتا، مهم‌ترین غایبان سنگال در جام جهانی خواهند بود، اما به جز این دو بازیکن، سایر بازیکنانی که در یک سال اخیر برای سنگال به میدان رفته و از فهرست جام جهانی خط خورده‌اند، بیش از 8 بازی ملی در کارنامه ندارند و از این رو سنگال تیمی کم تجربه به قطر خواهد فرستاد.

دروازه‌بان‌ها:  ادوارد مندی، آلفرد گومیس و سنی دینگ.

مدافعان:  کالیدو کولیبالی، عبدو دیالو، یوسف سبالی، فوده بالو توره، پاپه ابوسیسه، اسماعیل یاکوبز و فورموز مندی.

هافبک‌ها:  گانا گوگی، شیخ کویاته، نامپالیس مندی، کرپین دیاتا، پاپه گه‌یه، پاپه ماتار سار، پاته سیس، مصطفی نامه و لوم اندایه.

مهاجمان:  سادیو مانه، اسماعیل سار، بولای دیا، بامبا دینگ، فامارا دیدیو، نیکلاس جکسون و ایلیمان اندایه

*هلند؛ لاله های نارنجی با سنگربانان بی تجربه و مأموریت ویژه فن‌دایک

لوییز فن‌خال، سرمربی باتجربه تیم ملی هلند روز جمعه بیستم آبان ماه لیست نهایی خود را به فیفا ارسال کرد. در این لیست نکات جالب توجهی وجود دارد که مرور آن خالی از لطف نیست که از جمله آن می‌توان به حضور نفرات حاضر در دروازه این تیم اشاره کرد. بعد از خط خوردن یسپر سیلسن و مارک فلکن، آمارهای سه دروازه‌بانی که با نظر فن‌خال به تیم ملی دعوت شده‌اند عجیب است به طوری‌که تعداد بازی ملی‌شان روی هم رفته به عدد 8 می‌رسد.

جاستین بیلو، آندریس نوپرت و رمکو پاسویر، سه دروازه‌بانی هستند که در قطر وظیفه حفاظت از دروازه لاله‌های نارنجی را بر عهده خواهند داشت. بیلو با 6 بازی ملی به احتمال فراوان دروازه‌بان اول هلند خواهد بود و در نوبت‌های بعدی پاسویر با 2 بازی ملی و نوپرت بدون حتی یک بازی ملی به عنوان دروازه‌بان‌های دوم و سوم روی نیمکت خواهند نشست.

جورجینیو واینالدوم دیگر غایب هلند خواهد بود بازیکنی که با مصدومیت مواجه شد و نتوانست به فرم ایده‌آل خود برسد. ناتان آکه (منچسترسیتی) به اسون بوتمن (نیوکاسل) ترجیح داده شده و دنی فن‌دبیک و دنیل مالن دیگر غایبان سرشناس هلند هستند. خط خوردن رایان گراونبرخ (بایرن مونیخ) و حضور کنت تیلور، بازیکنی که پس از جدایی گراونبرخ از آژاکس جای او را در ترکیب ثابت این تیم گرفت، یکی از نکات کنایه‌آمیز فهرست فن‌خال است. 

ژاوی سیمونز 19 ساله و ژرمی فریمپونگ بعد از دعوت به لیست نهایی هلند سوژه رسانه‌ها شدند. بسیاری سیمونز را به خاطر جدایی از بارسلونا و انتخاب پاری‌سن‌ژرمن مورد سرزنش قرار دادند، اما او با انتخابی به موقع، در تابستان 2022 راهی آیندهوون شد و با ثبت آمار درخشان 10 گل در 21 بازی، به جام جهانی رسید تا خود را برای انجام اولین بازی ملی، در قطر آماده کند. 

دروازه‌بانان: جاستین بایلو (فاینورد)، آندریس نوپرت (هیرنفین)، رمکو پاسفیر (آژاکس)

مدافعان: ویرژیل فن‌دایک (لیورپول)، استفان دی فرای (اینتر)، ماتیاس دی لیخت (بایرن)، یورین تیمبر (آژاکس)، ناتان آکه (سیتی)، دنزل دومفرایس (اینتر)، ژرمی فریمپونگ (لورکوزن)، دالی بلیند (آژاکس)، تایرل مالاسیا (یونایتد)

هافبک‌ها: فرانکی دی‌یونگ (بارسا)، مارتن درون (آتالانتا)، دیوی کلاسین (آژاکس)، تئون کوپماینرس (آتالانتا)، استیون برخویس (آژاکس)، کنت تیلور (آژاکس)، ژاوی سیمونز (آیندهوون)

مهاجمان: کودی خاکپو (آیندهوون)، ممفیس دیپای (بارسا)، استیون برخواین (آژاکس)، نوا لانگ (بروژ)، لوک دی‌یونگ (آیندهوون)، وینسنت یانسن (آنتورپ)، ووت وخهورست (بشیکتاش)

-اکوادور؛ لیستی بدون جنجال، کاستیو پا به فرار گذاشت

گوستاوو آلفارو سرمربی تیم ملی اکوادور سرانجام لیست 26 نفره خود را ارسال کرد تا فهرست بازیکنان 32 تیم حاضر در جام جهانی تکمیل شود. نکته جالب لیست آلفارو حضور پرشمار مدافع و هافبک است. 9 مدافع و 10 هافبک در فهرست اکوادور برای حضور در جام جهانی قرار دارند. کارلوس گروزو که چند روز پیش مصدوم شده بود مسافر قطر شد.

بایرون کاستیو بازیکن جنجالی اکوادور که این تیم را تا مرز حذف از جام جهانی پیش برد همراه سه رنگ ها به قطر نرفت تا به این صورت شاگردان آلفارو با خیال راحت در مسابقات حاضر شوند. کاستیو در رقابت های انتخابی جام جهانی بریا اکوادور بازی کرد، اما فدراسیون شیلی به آن معترض شد و عقیده داشت وی ملیت کلمبیایی دارد و نمی تواند برای اکوادور بازی کند، اما سرانجام فیفا به سود اکوادور رای صادر کرد تا آن ها عازم قطر شوند.

دروازه‌بان‌ها: مویزس رامیرز (ایندیپندنته دل واله)– الکساندر دومینگز (لیگا دکیتو)– هرنان گالیندز (آوکاس)

مدافعان: پیرو هینکاپی (بایر لورکوزن)– روبرت آربولدا (سائو پائولو)– پرویس استوپینینان (برایتون)– آنخلو پرسیادو (خنک)– جکسون پوروز (تروا)– خاویر آره‌آگا (سیاتل ساوندرز)- دیه‌گو پالاسیوس (لس آنجلس اف سی)– فلیکس تورس (سانتوس لاگونا)– ویلیام پاچو (آنتورپ)

هافبک‌ها: کارلوس گروزو (آگزبورگ)– خوزه سیفوئنتس (لس آنجلس اف‌سی)– آلن فرانکو (تالرس)– مویزس کاسیدو (برایتون)– آنخل منا (لئون)– جرمی سارمینتو (برایتون)– یگسون مندس (لس آنجلس اف‌سی)– آیرتون پرسیادو (سانتوس لاگونا)– گونزالو پلاتا (وایادولید)– روماریو ایبارا (پاچوکا)

مهاجمان: ژورکائف ریاسکو (نیوولز اولد بویز)– کوین رودریگز (ایمبابورا)– میخائیل استرادا (کروز آزول)– انر والنسیا (فنرباغچه)

*گروه B: ایران - انگلیس - آمریکا - ولز

*ایران؛ ابراهیمی غایب جدی یوزهای ایرانی، لیست تیم ملی در دست لژیونرها

کارلوس کی‌روش، سرمربی تیم فوتبال ایران سرانجام بامداد دوشنبه فهرست 25 نفره نهایی بازیکنان ملی‌پوش را ارسال کرد. پیش‌تر شایعه شده بود سردار آزمون و مهدی ترابی از لیست کی‌روش خط خواهند خورد، اما با انتشار لیست نهایی سرمربی پرتغالی این 2 بازیکن مسافر قطر شدند تا خط بطلانی باشد بر تمام یاوه‌گویی‌ها.

اتفاق ناخوشایند در این خصوص مصدومیت امید ابراهیمی و یبتش در جام جهانی بود. امید نورافکن، محمدرضا اخباری، سامان فلاح و میلاد سرلک نیز سایر بازیکنانی بودند که از پرواز قطر جا ماندند. در لیست منتشر شده 16 بازیکن لژیونر هستند و تنها 9 بازیکن از لیگ ایران انتخاب شده‌اند. از لیگ برتر نیز پرسپولیس با ۴ بازیکن، استقلال با ۳ بازیکن و سپاهان با ۲ بازیکن بیشترین سهم را در تیم ملی و جام جهانی دارند.

علیرضا بیرانوند باسابقه‌ترین سنگربان ایران در لیست حضور دارد به همراه او سیدحسین حسینی، پیام نیازمند و امیر عابدزاده دیگر دروازه‌بانان ایران در قطر خواهند بود. در دفاع راست رامین رضاییان بعد از جام جهانی 2018 دومین جام جهانی خود را تجربه می‌کند و در پست او صادق محرمی پس از یک فصل درخشان با دیناموزاگرب مسافر قطر خواهد شد. در پست دفاع وسط مرتضی پورعلی گنجی، مجید حسینی، محمدحسین کنعانی زادگان و شجاع خلیل‌زاده دعوت شده‌اند. پورعلی گنجی و حسینی در جام جهانی 2018 کنار یکدیگر زوج خوبی را تشکیل داده بودند و اکنون برای دومین بار مسافر جام جهانی شدند، اما کنعانی زادگان و خلیل‌زاده در صورت قرار گرفتن در ترکیب تیم ملی اولین حضورشان در جام جهانی را تجربه خواهند کرد.

در پست دفاع چپ احسان حاج صفی باسابقه ترین بازیکن ایران و همینطور کاپیتان اول ایران حضور دارد که با حضور در جام جهانی 2022 قطر، بعد از رقابت‌های سال 2014 و 2018، سومین حضورش در جام جهانی را تجربه خواهد کرد. در پست او میلاد محمدی که برای دومین بار جام جهانی را تجربه می‌کند به لیست اضافه شده است. ابوالفضل جلالی دیگر بازیکنی است که با دعوتش به فهرست نهایی کی‌روش می‌تواند برای اولین بار تجربه حضور در میدان جهانی را کسب کند.

در پست هافبک دفاعی پس از مصدومیت ابراهیمی و از دست دادن جام جهانی، به نظر می‌رسد روزبه چشمی در کنار سعید عزت‌اللهی که جزو با سابقه‌های این پست به شمار می‌روند احتمالاً ترکیب کمربند میانی ایرانی را تشکیل خواهند داد. احمد نورالهی و علی کریمی نیز با دعوت به لیست نهایی کی‌روش اولین حضور در جام جهانی را تجربه خواهند کرد. سال 2018 علی قلی‌زاده از لیست نهایی برای حضور در جام جهانی خط خورد، اما اینبار کی‌روش او را در لیست نهایی برای حضور در قطر قرار داده است. وحید امیری، علیرضا جهانبخش و سامان قدوس دیگر بازیکنان دعوت شده تجربه حضور در جام جهانی را در کارنامه دارند. مهدی ترابی که گفته می‌شد از ترکیب تیم کنار گذاشته شده است، با نظر کی‌روش در لیست مسافران قطر قرار گرفت و اولین تجربه جهانی خود را کسب می‌کند.

و اما خط حمله تیم ملی ایران تجربه بالایی در عرصه جهانی دارد. سردار آزمون بازیکن بایرلورکوزن که پس از رهایی نسبی از کمند مصدومیت هنوز به شرایط ایده‌آل خود بازنگشته است خود را قبل از همه به قطر رساند. مهدی طارمی ستاره ایرانی باشگاه پورتو نیز وزنه اصلی خط حمله یوزها خواهد بود و چشم میلیون‌ها ایرانی به ساق‌های اوست. کریم انصاریفرد که سابقه گلزنی به پرتغال در جام جهانی را دارد با ورود به جام جهانی قطر به رکورد 3 حضور در این تورنمنت می‌رسد.

بعد از ترک زنیت توسط آزمون و حضور در بوندسلیگا این بازیکن دچار افت فاحشی شد و دیگر نتوانست آن درخششی که در لیگ روسیه را داشت در لورکوزن تکرار کند و در نهایت هم در آستانه جام جهانی دچار مصدومیت شد تا آینده ستاره خط حمله تیم ملی فوتبال در هاله‌ای از ابهام قرار گیرد. هر چند بعد از مصدومیت سردار با برنامه‌ریزی وژه کی‌روش برای این بازیکن و حمایت فدراسیون فوتبال مربی اختصاص تیم ملی تمرینات این بازیکن را زیر نظر گرفت، اما هنوز اطلاعات دقیقی در خصوص میزان آمادگی سردار در دست نیست و حتی ممکن است نتواند در ترکیب تیم ملی به میدان برود و شاید نیمکت نشین باشد.

در هر حال طبق آمار فوق 9 بازیکن اولین حضورشان را در جام جهانی تجربه می‌کنند و 13 بازیکن برای دومین بار و تنها 3 بازیکن برای سومین بار فرصت حضور در جام جهانی را بدست آوردند. طبق لیست اعلام شده بازیکنانی چون محمد محبی، مهدی قایدی، امید نورافکن، میلاد سرلک و مهدی مهدی‌پور علی رغم اینکه گفته می‌شد می‌توانستند در لیست نهایی کی‌روش باشند، اما اینطور پیش نرفت و باید از دور رقابت‌ها را به تماشا بنشینند.

تیم ملی ایران در گروه B مسابقات باید به مصاف انگلیس، آمریکا و ولز برود. ایران در اولین بازی خود دوشنبه (۳۰ آبان) در ورزشگاه بین‌المللی خلیفه الریان از ساعت ۱۶:۳۰ به مصاف تیم ملی انگلیس خواهد رفت و پس از آن در دومین مسابقه ساعت 13:30 جمعه (چهارم آذر) به مصاف ولز خواهد رفت. تیم ملی کشورمان در سومین و آخرین بازی خود از ساعت 22:30 سه‌شنبه (هشتم آذرماه) مقابل تیم ملی آمریکا صف آرایی خواهد کرد.

دروازه‌بان‌ها: علیرضا بیرانوند (پرسپولیس)، سیدحسین حسینی (استقلال)، امیر عابدزاده (پونفرادینا اسپانیا)، پیام نیازمند (سپاهان)

مدافعان: صادق محرمی (دینامو زاگرب کرواسی)، رامین رضاییان (سپاهان)، شجاع خلیل‌زاده (الاهلی قطر)، محمدحسین کنعانی‌زاده (الاهلی قطر)، سیدمجید حسینی (کایسری ترکیه)، مرتضی پورعلی‌گنجی (پرسپولیس)، احسان حاج صفی (آ اک آتن)، میلاد محمدی (آ اک آتن)، ابوالفضل جلالی (استقلال)

هافبک‌ها: روزبه چشمی (استقلال)، سعید عزت‌اللهی (وایله دانمارک)، احمد نوراللهی (شباب الاهلی امارات)، علی کریمی (کایسری ترکیه)، مهدی ترابی (پرسپولیس)، سامان قدوس (برنتفورد انگلیس)

مهاجمان: وحید امیری (پرسپولیس)، علیرضا جهانبخش (فاینورد هلند)، علی‌ قلی‌زاده (شارلوا بلژیک)، سردار آزمون (بایر لورکوزن)، مهدی طارمی (پورتو پرتغال) و کریم انصاری‌فرد (اومونیا قبرس)

*انگلیس؛ سه‌شیر با زخمی بزرگ در خط دفاعی در جام جهانی

گرت ساوتگیت ظهر روز پنجشنبه نوزدهم آبان فهرست نهایی تیمش را برای حضور در جام جهانی ارسال کرد. همانطور که پیش‌بینی می‌شد ریس جیمز و بن چیلوِل دو مدافع کناری انگلیس به دلیل مصدومیت از حضور در این فهرست جا ماندند، اما در همین شرایط ساوتگیت تصمیم گرفت کایل واکر و کالوین فیلیپس را با وجود علامت سوال‌های زیاد درباره آمادگی‌شان به قطر ببرد. ایوان تونی، جرد بوون و تامی آبراهام که در آخرین فهرست انگلیس حضور داشتند، به جام جهانی نمی‌روند و از سوی دیگر کالوم ویلسون با توجه به عملکرد خوبی که در بدو بازگشتش از کمند مصدومیت داشت نظر مثبت ساوتگیت را جلب کرد و وارد لیست نهایی سه شیر شد.

دین هندرسون، فیکایو توموری و جیمز وارد پراوز نیز دیگر خط‌خوردگان ساوتگیت نسبت به آخرین فهرست او در ماه سپتامبر هستند، اما مارکوس رشفورد پس از دوری یک ساله از تیم ملی، در فهرست نهایی قرار گرفته تا در فرمی ایده‌آل راهی قطر شود. 

دروازه‌بان‌ها: جوردن پیکفورد، نیک پوپ، آرون رمزدیل

مدافعان: ترنت الکساندر آرنولد، کونور کوآدی، لوک شاو، اریک دایر، هری مگوایر، جان استونز، کیرن تیریپیه، کایل واکر، بن وایت

هافبک‌ها: جود بلینگهام، میسون مونت، کالوین فیلیپس، دکان رایس، جیمز مدیسون، جوردن هندرسون، کونور گلگر

مهاجمان: فیل فودن، جک گریلیش، هری کین، مارکوس راشفورد، بوکایو ساکا، رحیم استرلینگ و کالوم ویلسون

*ولز؛ بیل و آرون رمزی اسلحه اژدهایان در جام جهانی

بعد از ارسال فهرست تیم ملی فرانسه توسط دشان، راب پیج سرمربی تیم ملی ولز یکی از هم گروه‌های ایران در گروه B دقایقی بعد فهرست نهایی تیمش را ارسال کرد. گرت بیل ستاره ولز که در تیم لس‌آنجلس اف‌سی بازی می‌کند چندی پیش در لیگ آمریکا دچار مصدومیت شد تا نگرانی‌ها درباره حضور او در جام جهانی افزایش یابد. بیل که امید اصلی ولز برای موفقیت در جام جهانی است برای اینکه در آستانه جام جهانی فرصت بازی بیشتری داشته باشد و بتواند سطح آمادگی‌اش را بالا ببرد تا به تیم ملی کشورش کمک کند، رئال را به مقصد لیگ آمریکا ترک کرد.

البته در نهایت ستاره سابق رئال مادرید در فهرست نهایی کشورش قرار گرفت تا مسافر قطر شود، هرچند روایت‌های مختلفی درخصوص میزان مصدومیت و آمادگی وی وجود دارد که باید منتظر شروع جام ماند و دید کدامیک به واقعیت نزدیک‌تر است.

در کنار بیل، همراه آرون رمزی بازیکن تیم فوتبال نیس دیگر چهره شاخص دعوت شده به لیست ولز هستند که مقابل ایران قرار خواهند گرفت. حضور کریس گونتر (ویمبلدون) و جانی ویلیامز (سویندون) از لیگ دو (سطح چهارم فوتبال انگلیس) و متیو اسمیت (ام‌کی دانز) از لیگ یک (سطح سوم فوتبال انگلیس) اتفاقی ویژه برای ولز خواهد بود. از جمله غایبان مهم فهرست ولز می‌توان به تایلر رابرتز اشاره کرد که اخیراً مصدوم شد. اما جو آلن که نگرانی‌هایی بابت نرسیدن او به جام جهانی به خاطر مصدومیت وجود داشت در نهایت در این فهرست قرار گرفت.

دروازه‌بان‌ها: وین هنسی، دنی وارد، آدام دیویس

مدافعان: بن دیویس، بن کابانگو، تام لاکیر، جو رودون، کریس مفام، اتان آمپادو، کریس گانتر، نکو ویلیامز، کانتر رابرتز

هافبک‌ها: سوربا توماس، جو آلن، متیو اسمیت، دیلن لویت، هری ویلسون، جو مورل، جانی ویلیامز، آرون رمزی، روبین کالویل

مهاجمان: گرت بیل، کیفر مور، مارک هریس، برنان جانسون، دن جیمز

*آمریکا؛ فهرست جذاب یانکی‌ها برای رقابت با حریفان

پنج‌شنبه نوزدهم آبان ماه فهرستی جذاب به فیفا ارسال شد؛ لیستی که حضور ستارگانی از چلسی، یوونتوس، میلان و دورتموند جذابیت خاصی به آن داده بود. گرگ برهالتر، سرمربی تیم ملی آمریکا که تیمش را برای یک نبرد سخت آماده می‌کند نشان داد که در لیست 26 نفره نهایی که ارسال کرده می‌تواند رقیبی جدی برای کشورهای گروه B باشد و نوید آمریکایی متفاوت تر از دوره‌های قبل را می‌دهد.

زک استفن (دروازه‌بان منچسترسیتی که اکنون به شکل قرضی در میدلزبورو حضور دارد) به همراه ریکاردو پپی بازیکن آگزبورگ که به طور  قرضی به خرونینخن پیوسته، کریس ریچاردز (کریستال پالاس) و جان بروکس از مهم‌ترین بازیکنانی هستند که از این فهرست کنار گذاشته شده‌اند. ریکاردو پپی که سه گل در دور انتخابی زده بود، بعد از نمایش ضعیف از ترکیب آگزبورگ کنار گذاشته شد و در نهایت از لیست یانکی‌ها خط خورد. اما در سوی مقابل، حاجی رایت با آمار درخشان 9 گل در 12 بازی برای آنتالیااسپور با آمریکا راهی قطر می‌شود. از مهم‌ترین بازیکنانی که به قطر سفر کردند می‌توان به حضور مت ترنر (آرسنال)، سرجینیو دست (میلان)، وستون مک کنی (یوونتوس)، کریستین پولیسیچ (چلس) و جیووانی رینا (دورتموند) اشاره کرد.

تیم ملی آمریکا در گروه B رقابت‌ها با تیم های انگلیس، ایران و ولز هم‌گروه است.

دروازه‌بان‌ها: ایتن هوارژ، شان جانسون، مت ترنر

مدافعان: تیم ریم، کامرون کارتر ویکرز، سرجینیو دست، آرون لانگ، شک مور، آنتونی رابینسون، جو اسکالی، دآندره یدلین، واکر زیمرمن

هافبک‌ها: کلین آکوستا، تیلور آدامز، وستون مک‌کنی، یونس موسی، کریستین رولدان، برندن آرونسون، لوکا دلاتوره

مهاجمان: جیووانی رینا، جسوس فریرا، جردن موریس، حاجی رایت، کریستین پولیشیچ، جاش سارجنت، تیموتی وه‌آ

انتهای پیام/ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *