آغاز فرآیند تخلیه دو فروند کشتی حامل کالای اساسی گندم

11:32 - 22 آبان 1401
کد خبر: ۴۵۱۲۲۶۶
دسته بندی: اقتصاد ، عمومی
مدیرکل بنادر و دریانوردی هرمزگان گفت: در حال حاضر دو فروند کشتی گندم در اسکله‌های ۱۴ بندر شهید رجایی در حال تخلیه کالا هستند و میزان واردات گندم از ابتدای امسال تاکنون ۷۶ درصد نسبت به مدت مشابه سال قبل افزایش داشته است.

خبرگزاری میزان - طبق اعلام سازمان بنادر، حسین عباس‌نژاد، مدیرکل بنادر و دریانوردی هرمزگان، در تشریح آخرین وضعیت واردات کالاهای اساسی در بزرگترین بندر تجاری ایران، با بیان اینکه در حال حاضر دو فروند کشتی گندم در اسکله‌های ۱۴ بندر شهید رجایی در حال تخلیه کالا هستند، گفت: میزان واردات گندم از ابتدای امسال تاکنون یک میلیون و ۲۷۶ هزار و ۲۲۳ تن است که ۷۶ درصد نسبت به مدت مشابه سال قبل افزایش واردات گندم به ثبت رسیده است.

وی در خصوص آخرین وضعیت حضور کشتی‌های حامل کالای اساسی در لنگرگاه بندرعباس نیز عنوان کرد: در حال حاضر ۱۱ فروند کشتی به مجموع تناژ ۶۸۵ هزار و ۳۹۶ تن درحال طی کردن فرآیند اسناد خود برای پهلودهی در اسکله‌های ویژه کالای اساسی هستند.

مدیر منطقه ویژه اقتصادی بندر شهید رجایی با بیان اینکه این ۱۱ کشتی شامل دو فروند کشتی ذرت، دو کشتی جو و هفت فروند دیگر نیز حامل کالای استراتژیک گندم است،‌اظهار کرد: از ۶۸۵ هزار و ۳۹۶ تن کالای اساسی در این ۱۱ کشتی، ۴۳۷هزار و ۲۲۱ تن گندم، ۱۳۴هزار و ۵۵ تن جو و ۱۱۴هزار و ۱۲۰تن نیز ذرت است.

گفتنی است؛ از ابتدای سال جاری تاکنون ۳۸ فروند کشتی حامل انواع کالای اساسی به مجموع تناژ دو میلیون و ۳۵ هزار و ۴۹۰ تن پهلودهی شده که نسبت به مدت مشابه سال قبل هفت دهم درصد کاهش داشته است.

انتهای پیام/ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *